Krievija sankciju sarakstā iekļauj “Ir” komentētāju Raudsepu, deputātus Judinu, Abu Meri u.c. 5

Maskavas Kremlis ar baznīcām saulrietā. Foto: Reuters/LETA
Print Friendly, PDF & Email

Krievijas Ārlietu ministrija pirmdien iesniegusi Latvijas vēstniecībai Maskavā Latvijas pilsoņu sarakstu, kuriem noteikts iebraukšanas liegums Krievijā par sankciju atbalstīšanu advokāta Sergeja Magņitska lietā iesaistītajām personām, aģentūrai LETA pavēstīja Latvijas Ārlietu ministrijas (ĀM) preses daļā.

Sarakstā iekļautās personas ĀM par iebraukšanas liegumu informēs personīgi, līdz ar to minēto personu sarakstu nepubliskos, skaidroja ĀM. Sarakstā iekļautas “mazāk par 30 personām”, Ir informēja Ārlietu ministrijā.

Ir žurnālists un komentētājs Pauls Raudseps ir viens no tiem, kuri iekļauti Krievijas sankciju sarakstā. Par to viņu otrdien informēja Latvijas Ārlietu ministrija. Par iekļaušanu sankciju sarakstā sociālajā tīklā Twitter otrdien paziņoja arī Saeimas deputāti Andrejs Judins un Hosams Abu Meri (V).

Judins raksta: “Krievija kārtējo reizi iekļāva mani melnajā sarakstā. No vienas puses – gandarījums par novērtējumu. No otras – rūgtums un bažas par režīmu kaimiņvalstī, kas tiesiskuma un demokrātijas stiprināšanu Latvijā uzskata par savu nacionālo apdraudējumu.”

Savukārt Abu Meri par iekļaušanu Krievijas sankciju sarakstā sakarā ar atbalstu Saeimas lēmumam noteikt sankcijas Sergeja Magņitska lietā iesaistītajiem, raksta: “Tā ir ideja, par ko stingri iestājos es un Jaunā Vienotība. Magņitska likuma pieņemšana bija tiesiskas valsts goda lieta!”

Sarakstā iekļauta arī Saeimas priekšsēdētāja Ināra Mūrniece (NA), kopumā tajā atrodami vismaz 11 parlamentāriešu vārdi. Līdz šim par iekļūšanu “melnajā sarakstā” paziņojuši Saeimas deputāti Kārlis Seržants (ZZS), Andris Buiķis (NA), Mūrniece, Gaidis Bērziņš (NA), Inese Lībiņa-Egnere (V), Artuss Kaimiņš (KPV LV), Rihards Kols (NA), Jānis Dombrava (NA), Andrejs Judins, Hosams Abu Meri (V) un Ojārs Ēriks Kalniņš (V).

Šāda saraksta iesniegšana ir Krievijas Ārlietu ministrijas reakcija uz šā gada 8. februārī Saeimas pieņemto lēmumu “Par aicinājumu noteikt sankcijas Sergeja Magņitska lietā iesaistītajām personām”.

Krievija, reaģējot uz Magņitska sarakstu apstiprināšanu Lietuvā un Igaunijā, jau iepriekš abu valstu pilsoņu grupām noteica iebraukšanas aizliegumu Krievijā.

Pieņemot lēmumu, Saeima norādīja, ka Krievijas varas iestādes nav veikušas rūpīgu, neatkarīgu un objektīvu izmeklēšanu par advokāta Sergeja Magņitska aizturēšanas, spīdzināšanas un nāves apstākļiem.

ĀM skaidroja, ka ministrija nav pārsteigta par šāda saraksta iesniegšanu un uzskata, ka šāds solis nav vērsts uz divpusējo attiecību uzlabošanu.

Jau vēstīts, ka Krievija 6.jūnijā noteica iebraukšanas liegumu arī virknei Igaunijas pilsoņu. Saeima 8.februārī nolēma izteikt aicinājumu valdībai noteikt sankcijas advokāta Sergeja Magņitska lietā iesaistītajām personām.

Par šo lēmumu balsoja 60 deputāti no partijām “Vienotība”, Zaļo un zemnieku savienība, nacionālā apvienība “Visu Latvijai!”-“Tēvzemei un brīvībai”/LNNK un Latvijas Reģionu apvienība, kā arī partijas “Saskaņa” parlamentārietis Boriss Cilevičs un vairāki pie frakcijām nepiederošie deputāti.

Pret balsoja septiņi “Saskaņas” deputāti, savukārt atturējās trīs deputāti – divi no “Saskaņas” un parlamentārietis Valdis Kalnozols (ZZS). Sēdei bija reģistrējušies, bet balsojumā nepiedalījās 11 deputāti – no “Saskaņas”, kā arī pie frakcijām nepiederošā Inguna Sudraba (NSL), Silvija Šimfa un Romans Miloslavskis.

Komentāri (5)

Lāsma Kalnozola 20.06.2018. 13.05

Nu laiž, it kā šī sankcija reāli kādu skartu 🙂 drīzāk uzslava par valsts interešu aizsardzību. Man vairāk rodas jautājums, kamdēļ tad pārējos deputātus nav iekļāvuši, kuri balsoja? Varbūt Krievija sankcijas neparedz savējiem?

0
0
Atbildēt

0

andrejs 19.06.2018. 18.01

Krievija sankciju sarakstā iekļauj “Ir” komentētāju Raudsepu, deputātus Judinu, Abu Meri
———–
Šie no apsūdzībām rusofobijā nebaidās? Ja nu vēl sāks saukt par fašistiem

+1
-3
Atbildēt

1

  altinyildiz > andrejs 20.06.2018. 05.30

  Ar Judinu, kurš uz sevi bija uzmērojis “uts latviešu kažokā”, krievi nolaida greizi. Kurš tam noticēs? Tad jau Ždanoku, Gapoņenko, Giļmanu un Korenu arī būtu iekļāvuši!

  0
  -1
  Atbildēt

  1

  tonijs > altinyildiz 20.06.2018. 08.12

  Toties ar “nacionālpatriotu” Balodi gan visu izdarīja pareizi – tas viņiem ir savējais.
  ……………
  “Piemēram, Zaļo un zemnieku savienības Saeimas frakcijas priekšsēdētājs Augusts Brigmanis pavēstīja, ka pašlaik nav saņēmis informāciju, ka būtu iekļauts šādā sarakstā. Tāpat par iekļūšanu “melnajā sarakstā” nav informēts deputāts Edgars Putra (ZZS), Ringolds Balodis (VL-TB/LNNK), Boriss Cilevičs (S), kuri arī atbalstīja Saeimas lēmumu par sankciju noteikšanu.”
  http://jauns.lv/raksts/zinas/285936-krievija-no-melna-saraksta-pasaudzejusi-brigmani-putru-cilevicu-un-nacionali-balodi-kuri-ari-bija-balsojusi-par-sankcijam

  +1
  0
  Atbildēt

  1

  tonijs > tonijs 20.06.2018. 09.04

  Ar ko mums palicis prātā Balodis? Ne ar ko īpašu, nesen no Sudrabas partijas, kurai ir saites ar Krieviju un kuras vadītāja aktīvi atmazgāja oligarhus, pārnāca uz “Nacionālo apvienību”. Un ar ko Judins? Ar aktīvu cīņu pret dažādām nelikumībām un oligarhu ietekmi. Kurš no viņiem ir lielāks Latvijas patriots? Protams, Judins.

  0
  0
  Atbildēt

  0

Lai pievienotu komentāru, vai ienāc ar:

Saņem svarīgākās ziņas katru darba dienas rītu