Latvijas vēstniecība Maskavā apmētāta ar dūmu svecēm; Latvija iesniedz notu (papild.)

Latvijas vēstniecība Maskavā tika apmētāta ar dūmu svecēm un petardēm. Foto no internetā ievietota video
Print Friendly, PDF & Email

Trešdienas vakarā notika uzbrukums Latvijas vēstniecībai Maskavā, Twitter trešdien paziņoja ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs (V). Ceturtdien Latvijas Ārlietu ministrija (ĀM) Krievijas Ārlietu ministrijai iesniegs notu, pieprasot nodrošināt Latvijas vēstniecības Maskavā drošību un neaizskaramību, aģentūru LETA informēja ĀM pārstāvji.

Trešdien ap plkst.17.30 pie vēstniecības ēkas ieradās četras vai piecas personas, kuras, izmantojot dūmu sveces un signālraķetes, apmētāja ēku, informēja Ārlietu ministrijas preses sekretārs Gints Jegermanis. Viens no likumpārkāpējiem ar melnas krāsas baloniņu mēģināja appūst vēstniecības ēkas sienu, taču paspēja uzrakstīt tikai burtu “S”. Tūlīt pēc tam divi vandaļi tika aizturēti. Uzbrukuma motīvi pagaidām nav skaidri, piebilda ĀM pārstāvis.

Kā pastāstīja Rinkēviča preses sekretārs Mārtiņš Drēģeris, uzbrucēji bijuši nacionālboļševiku pārstāvji. Arī viņš pagaidām atteicās spekulēt par iespējamajiem uzbrukuma motīviem. Neviens no vēstniecības darbiniekiem uzbrukumā neesot cietis.

Uzbrukumā ēkai nodarītos kaitējumus ĀM vēl aprēķinās un “piestādīs rēķinu”, stāstīja preses sekretārs un atzīmēja, ka uzbrukumā cietušas arī dažas mašīnas, kas atradās ārpus vēstniecības, bet nav vēstniecības spēkrati.

Notikušais incidents pie Latvijas vēstniecības Krievijā tika sarīkots, lai kaitētu Latvijas un Krievijas attiecībām, – tā raidījumam “LNT Ziņas” ceturtdien pēc tikšanās ar Latvijas Ārlietu ministrijas valsts sekretāru Andreju Pildegoviču norādīja Krievijas vēstnieks Latvijā Jevgeņijs Lukjanovs.

“Mūsu viedoklis pilnībā sakrīt ar Latvijas Ārlietu ministrijas viedokli. Piekrītu ministram, ka tā ir provokācija. Turklāt to ir īstenojuši aktīvisti, kuri pārstāv Krievijā aizliegto nacionālboļševiku partiju. Tā ir galēji radikāla politiska organizācija, kura Krievijā darbojas nelegāli. Tas ir pašsaprotami, ka šīs prettiesiskās darbības ir mērķētas, lai mūsu attiecības ar Latviju tiktu kompromitētas,” sacīja vēstnieks Lukjanovs.

“LNT Dienas ziņas” ceturtdien vēstīja, ka pēc trešdien notikušā uzbrukuma Latvijas vēstniecībai Maskavā Krievijas vēstnieks ceturtdien pusdienlaikā ieradās Latvijas Ārlietu ministrijā sniegt paskaidrojumus. Latvija Krievijai iesniedza notu, pieprasot nodrošināt mūsu diplomātiskās pārstāvniecības drošību un neaizskaramību.

Jau ziņots, ka trešdien vakarā notikušajā uzbrukumā vairāki vandāļi ar dūmu svecēm un signālraķetēm apmētāja Latvijas vēstniecības ēku Maskavā. Par incidentu aizturēti divi nacionālboļševiki, kuri apsūdzēti sīkajā huligānismā. Izskanējusi informācija, ka Krievijas nacionālboļševiki šādi rīkojušies, reaģējot uz Vladimira Lindermana aizturēšanu Rīgā.

(papildināta ar jaunāko informāciju)

Pagaidām nav neviena komentāra

Lai pievienotu komentāru, vai ienāc ar:

Saņem svarīgākās ziņas katru darba dienas rītu