fbpx

Režisora Jāņa Norda filma “Ar putām uz lūpām” Maskavā saņem balvu 1

Režisors Jānis Nords. Publicitātes foto
Print Friendly, PDF & Email

Maskavas starptautiskajā kinofestivālā 26. aprīlī sadalītas balvas, un Latvijas režisora Jāņa Norda filmai “Ar putām uz lūpām”, kas startēja kinofestivāla galvenajā konkursa skatē, piešķirta Krievijas kinokritiķu balva.

No 19. aprīļa Maskavā risinājās jubilejas – 40. – starptautiskais kinofestivāls, un šogad šī A klases festivāla galvenajai konkursa skatei bija atlasīta Jāņa Norda jaunākā spēlfilma Ar putām uz lūpām, kas tapusi studijā Tasse Film. Konkursā tika vērtētas vēl piecpadsmit pilnmetrāžas spēlfilmas no Itālijas, Francijas, Beļģijas, ASV, Norvēģijas, Korejas, Jaunzēlandes, Kazahstānas, Armēnijas, Turcijas, Uzbekistānas un citām valstīm.

Režisors Jānis Nords festivāla noslēgumā saņēma Krievijas kinokritiķu žūrijas balvu ar formulējumu “Par mākslinieciskā risinājuma atbilstību aktuālām mūsdienu problēmām”.

Maskavas kinofestivālā Jāņa Norda filma tika demonstrēta seansos 23. un 24. aprīlī, bet 22. aprīlī notika filmas Ar putām uz lūpām preses konference, kuru vadīja krievu kinokritiķe Asja Kolodižnere, kas strādājusi arī Maskavas kinofestivāla filmu atlases komisijā. Viņa pēc filmas Ar putām uz lūpām noskatīšanās apgalvo, ka Jānim Nordam piemīt absolūta kinematogrāfiskā izjūta un viņš uzņēmis ļoti eiropeisku filmu, savukārt Nords preses konferencē atbildēja uz daudzu ieinteresētu un par filmu sajūsminātu kinožurnālistu jautājumiem gan par filmas uzņemšanas procesa detaļām, gan par paša Norda dzīves filosofiju.

Maskavas starptautiskais kinofestivāls ir viens no vecākajiem pasaulē, tas pirmoreiz noticis 1935. gadā, kad žūrija strādāja Sergeja Eizenšteina vadībā, tomēr regularitāti festivāls iedibinājis tikai kopš 60. gadu sākuma un tikai 1999. gadā kļuva par ikgadēju pasākumu. Kopš tā laika, jau gandrīz 20 gadus, festivāla prezidents ir starptautiski pazīstamais krievu režisors un aktieris Ņikita Mihalkovs, bet festivāla programmas veidotāju komandu vada divi kinokritikas un teorijas profesionāļi, kas labi pazīst arī Latviju un tās kino, – festivāla programmu direktors šobrīd ir Kirils Razlogovs, bet atlases komisijas priekšsēdētājs – Andrejs Plahovs.

Komentāri (1)

Sskaisle 29.04.2018. 08.55

apsveicu, patīkami lasīt.
Man tikai ir atkal mans vecais jautājums – un prasība – ja filmas tiek uzņemtas par vai daļēji par Latvijas nodokļu vai Latvijas mežu naudu – tām fimām būtu jābūt pieejamām finansētājiem.
To es teiktu par visu kultūras finansējumu.
Varu tikai atkārtoties, NA īstenotā kultūra ir antinacionāla tādā nozīmē , ka sabiedrības lielākā daļa – visi tie 40% !!! – kuri dzīvo nabadzībā – netiek pie kultūras baudīšanas.

Tā vietā mums ir Krievijas bezmaksas propgandas kanāli.

Nezinu, jo par to te neraksta, kas finansēja šo filmu un vai mans komentārs attiecas arī uz šo filmu, Bet fakts ir tāds, ka parasti lasu, ka valsts finansē filmu un to rāda pēc tam vai nu par ļoti dārgām ieejas biļetēm, vai tikai ārzemju festivālos. Lūk.

+5
-1
Atbildēt

0

Saņem svarīgākās ziņas katru darba dienas rītu