BBC interesējas par Krievijas redakcijas iespējamu pārcelšanu uz Latviju 5

Britu raidsabiedrības BBC centrālā biroja ieeja Londonā. Foto: EPA/LETA
Print Friendly, PDF & Email

Ārlietu ministrija paziņoja, ka Latvija ir gatava uzņemt britu raidorganizācijas BBC Krievijas redakciju, ja konflikts starp Lielbritāniju un Krieviju saasināsies.

Kā raidījumam “900 sekundes” sacīja Ārlietu ministrijas pārstāvis Gints Jegermanis, iemesls šādai interesei ir notiekošais Krievijā. “Pie mums vērsās BBC birojs Latvijā, ņemot vērā to, ka Krievijā žurnālistiem diezgan ilgu laiku ir sarežģīti apstākļi. Briti sāka apsvērt iespēju, ka viņiem vajadzētu evakuēties no Maskavas vai no Krievijas.”

BBC pārstāve gan šo gadījumu LNT nekomentē un norāda, ka neatklās nekādu informāciju par to, kur izvietots BBC personāls. Zināms tikai tas, ka Krievijā esot liels skaits žurnālistu, kuru stāsti tiek publicēti visur pasaulē. Neliela BBC redakcija atrodas arī Rīgā un tas ir vienīgais šīs raidorganizācijas birojs visu trīs Baltijas valstu vidū. Tāpēc palīdzība BBC Krievijas redakcijai tika lūgta tieši no Latvijas.

“Mūs uzrunāja ar lūgumu sniegt atbalstu, ja tāda vajadzība rastos. Mēs šo jautājumu apspriedām un tika pieņemts lēmums Nacionālajā drošības padomē – ja britu puse lūgtu šādu atbalstu, tad Latvija būtu gatava to sniegt,” norāda Ārlietu ministrijas pārstāvis. Viņš arī teica, ka šis nav tikai deklaratīvs solis – Latvija patiešām būtu gatava sniegt praktisku palīdzību.
Tomēr, ja Latvijai patiešām nāktos uzņemt BBC Krievijas redakciju, pastāv bažas par to, kāda varētu būt mūsu kaimiņvalsts reakcija uz šādu soli. “Ja mēs skatāmies uz to, kas ir noticis pēdējo gadu gaitā, tad šī tendence ir klaji negatīva. Ja būtu kāda reakcija, tad acīmredzot tas būtu šo tradīciju noskaņojumā,” teica Jegermanis.
Latvijas BBC patlaban darbojas divi korespondenti. Ja būs nepieciešamība uzņemt Krievijas departamentu, visticamāk, darbinieki šeit, Rīgā, apvienosies.

Komentāri (5)

Drosma 25.04.2018. 09.50

protams, mēs jau faktiski esam Maskavas priekšistaba, tā kā ddroši BBC – brauciet šurp – pārades durvis mums atvērtas Briselei, pakaļdurvis vienmēr vaļā Maskavai
un pakalpot gatavie mums vel centīgāki un atdevīgāki kā Maskavā – tas ir cieti – patiešām

ņemiet mani par konsultanti – visu izstāstīšu un vēl vairāk !

+3
-1
Atbildēt

1

  vitalisvita > Dusma 29.04.2018. 13.24

  Jā, te nu man, kā baltu populācijas (latviešu, lietuviešu un prūšu) prioritāro tiesību atzinējam un atbalstītājam viņu dabiskās attīstības vidē un teritorijā (tātad – kā principiālam nacionālistam),
  Ir šoreiz Tev – “naciķu” nīdējai – tomēr jāpiekrīt, ka tās “pārades durvis mums atvērtas Briselei, pakaļdurvis vienmēr vaļā Maskavai”…!
  Un tas viss jau gandrīz vai tā kā oficiāli…he he! Spēlējam tiltiņu “rietumi – austrumi”; bet – cik ilgi? Mūsu Satversmē tāda “spēlīte” nav paredzēta. Ir jārīkojas tā, lai mūsu populācija pastāvētu un attīstītos brīvas izvēles apstākļos un…”cauri gadsimtiem”!

  0
  0
  Atbildēt

  0

J.šveiks 27.04.2018. 11.35

BBC ir kārsts rācenis iesprūdis rīklē , jo raida informāciju kura nav pieņemama kremlim http://www.tvnet.lv/zinas/arvalstis/784246-krievija_censas_diskreditet_zinas_par_kimisko_uzbrukumu_sirija

+1
0
Atbildēt

0

Antons 25.04.2018. 13.41

Tas būtu labi.
Kaut. BBC ir stipri kreisa politika.

+1
-1
Atbildēt

0

Lai pievienotu komentāru, vai ienāc ar:

Saņem svarīgākās ziņas katru darba dienas rītu