ASV vērš sankcijas pret septiņiem Krievijas “oligarhiem” 8

ASV sankcijām pakļautie Krievijas biznesmeņi un amatpersonas - no kreisās Oļegs Deripaska, Vladimirs Bogdanovs, Suleimans Kerimovs, Kirils Šamalovs, Viktors Vekselbergs, (vidējā rindā no kreisās) Mihails Fradkovs, Sergejs Fursenko, Aleksejs Djumins, Vladimirs Kolokoļcevs, Konstantīns Kosačevs, (apakšā no kreisās) Andrejs Kostins, Aleksejs Millers, Nikolajs Patruševs, Vladimirs Ustinovs, Viktors Zolotovs. Foto: Reuters/LETA
Print Friendly, PDF & Email

ASV Finanšu ministrija piektdien paziņojusi par sankciju ieviešanu pret septiņiem tā dēvētajiem Krievijas oligarhiem, 12 viņu kontrolētiem uzņēmumiem un 17 augsta ranga valdības amatpersonām, ziņo LETA/AFP.

Sankcijas vērstas arī pret valstij piederošo Krievijas ieroču tirdzniecības uzņēmumu “Rosoboroneksport” un tā vajadzībām izveidoto banku – “Rossijskaja Finansovaja korporacija”.

“Krievijas valdība darbojas oligarhu un valdības elites nesamērīgās peļņas labā,” paziņojis ASV finanšu ministrs Stīvs Mnučins. Viņš piebildis, ka Maskava iesaistījusies “dažādās kaitīgās darbībās visā pasaulē, tostarp turpinot Krimas okupāciju un musinot vardarbību Austrumukrainā”.

Krievija arī apgādā Sīrijas prezidenta Bašara al Asada režīmu ar ieročiem un munīciju, kas tiek izmantota civiliedzīvotāju bombardēšanai, norādījis ministrs, pārmetot Kremlim arī centienus apdraudēt Rietumu demokrātiju un kiberuzbrukumu izmantošanu.

Starp sankcijām pakļautajām personām, kas guvušas labumu no prezidenta Vladimira Putina politikas, ir alumīnija magnāts Oļegs Deripaska un valstij piederošā enerģētikas giganta “Gazprom” vadītājs Aleksejs Millers, kā arī Putina znots Kirils Šamalovs.

“Krievijas oligarhi un elites, kas gūst labumu no šī korumpētās sistēmas, vairs nebūs izolētas no savas valdības destabilizējošo darbību sekām,” uzsvēris Mnučins.

Sankcijas paredz jebkādu tām pakļauto fizisko un juridisko personu ASV jurisdikcijā esošo īpašumu iesaldēšanu, kā arī aizliedz Savienoto Valstu jurisdikcijā esošajām fiziskajām un juridiskajām personām iesaistīties jebkādos darījumos ar sankciju sarakstā minētajiem cilvēkiem un uzņēmumiem.

ASV valdība paziņojusi, ka tiks izdotas vadlīnijas, kā amerikāņiem, kuriem šobrīd ir kādas darījumu attiecības ar sankcijām pakļautajām personām, atbrīvoties no šīm saistībām.

Saskaņā ar Baltā nama pārstāvja teikto pēc piektdienas sankciju saraksta izziņošanas to Krievijas fizisko un juridisko personu skaits, pret kurām sankcijas vērsusi prezidenta Donalda Trampa administrācija, sasniedzis 189.

ASV dzimušais britu finansists Bils Brauders, kura jurists Sergejs Magņitskis savulaik mira Krievijas cietumā, tviterī paziņojis, ka Vašingtona “beidzot dod triecienu Putinam un viņa bļodlaižām sāpīgā vietā”.

Arī Vašingtonas domnīcas Demokrātijas aizsardzības centrs Krievijas eksperts Boriss Zilbermans izteicies, ka šīs sankcijas varētu likt Putina līdzgaitniekiem beidzot padomāt.

Visi sankciju sarakstā iekļauto “oligarhu” vārdi atrodami arī žurnāla “Forbes” miljardieru sarakstā.

ASV Finanšu ministrijas paziņojums jau atstājis ietekmi uz sankciju sarakstā minēto uzņēmumu akciju kursu. Kā ziņo aģentūra TASS, sarakstā iekļauto Deripaskas uzņēmumu “Rusal” un “En+” akciju kurss Maskavas biržā krities par desmit līdz 29 procentiem.

Tikmēr rubļa kursu jaunās sankcijas pagaidām nav vērā ņemami ietekmējušas.

Vēl pirms sankciju saraksta publiskošanas mediji ziņoja, ka tas esot janvārī publicētā tā dēvētā Kremļa saraksta slepenā daļa. Janvārī ASV administrācija saskaņā ar Kongresa prasību publicēja Putina tuvāko līdzgaitnieku sarakstu, taču norādīja, ka pret šīm personām sankcijas pagaidām netiek vērstas.

Reaģējot uz ASV sankciju noteikšanu, Krievijas Rūpniecības un tirdzniecības ministrija apsolījusi sarakstā iekļautajiem uzņēmumiem pastiprinātu atbalstu un brīdinājusi par sodiem, kas draud uzņēmumiem, kuru atteiksies sadarboties ar sankcijām pakļautajām kompānijām.

Sankcijām pakļauto fizisko personu saraksts:

Andrejs AKIMOVS – “Gazprombank” valdes priekšsēdētājs;

Vladimirs BOGDANOVS – naftas uzņēmuma “Surgutneftgaz” ģenerāldirektors un līdzīpašnieks;

Oļegs DERIPASKA – miljardieris, alumīnija magnāts, lielākā Krievijas konglomerāta “Bazovij element” dibinātājs un vienīgais īpašnieks;

Aleksejs DJUMINS – Tulas apgabala gubernators, laikā, kad Krievija okupēja Ukrainai piederošo Krimu un iebruka kontinentālajā Austrumukrainā, viņš ieņēma armijas izlūkdienesta (GRU) priekšnieka vietnieka amatu un komandēja par Īpašo operāciju spēkus, kas spēlēja bēdīgi slaveno “zaļo cilvēciņu” lomu;

Mihails FRADKOVS – Krievijas Stratēģisko pētījumu institūta direktors;

Sergejs FURSENKO – uzņēmējs, futbola kluba “Zenit” prezidents;

Oļegs GOVORUNS – prezidenta administrācijas NVS lietu pārvaldes priekšnieks;

Suleimans KERIMOVS – uzņēmējs un politiķis, Federācijas padomes loceklis; kontrolē rūpniecības grupu “Nafta Moskva”;

Vladimirs KOLOKOĻCEVS – Krievijas iekšlietu ministrs;

Konstantīns KOSAČEVS – Federācijas padomes Ārlietu komitejas priekšsēdētājs;

Andrejs KOSTINS – finansists, “VTB Bank” valdes priekšsēdētājs;

Aleksejs MILLERS – “Gazprom” valdes priekšsēdētājs un direktoru padomes priekšsēdētāja vietnieks;

Nikolajs PATRUŠEVS – Krievijas Drošības padomes sekretārs, bijušais Federālā drošības dienesta (FDD) priekšnieks;

Vladislavs REZŅIKS – uzņēmējs, Valsts domes deputāts, Budžeta un nodokļu komitejas loceklis;

Igors ROTENBERGS – uzņēmējs, iepriekš sankciju sarakstā iekļautā Arkādija Rotenberga dēls;

Kirils ŠAMALOVS – uzņēmējs, Putina znots;

Jevgēņijs ŠKOLOVS – Putina palīgs, pilnvarotais pretkorupcijas jautājumos, atbildīgs arī par iecelšanu vadošajos amatos drošības dienestos;

Andrejs SKOČS – miljardieris, “Gazmetall” un “Metalloinvesta” līdzīpašnieks, Valsts domes deputāts, spīkera vietnieks;

Aleksandrs TORŠINS – Federācijas padomes priekšsēdētāja vietnieks;

Vladimirs USTINOVS – prezidenta pilnvarotais Dienvidu federālajā apgabalā;

Timurs VALIULINS – Iekšlietu ministrijas Ekstrēmisma apkarošanas galvenās pārvaldes priekšnieks;

Viktors VEKSELBERGS – uzņēmējs, fonda “Skolkovo” prezidents; konglomerāta “Renova” direktoru padomes priekšsēdētājs, tiek uzskatīts par bagātāko cilvēku Krievijā;

Aleksandrs ŽAROVS – Sakaru, informācijas tehnoloģiju un masu komunikācijas federālā uzraudzības dienesta (“Roskomnadzor”) vadītājs;

Viktors ZOLOTOVS – ģenerālis, Nacionālās gvardes virspavēlnieks.

Sankcijām pakļauto juridisko personu saraksts:

“KUBAN” – agroholdings, saistīts ar Deripasku;

“BAZOVIJ ELEMENT” – konglomerāts, pieder Deripaskam;

“B-FINANCE LTD” – reģistrēts Britu Virdžīnās, saistīts ar Deripasku;

“EN+ GROUP” – konglomerāts, kas apvieno enerģētikas, metālrūpniecības un kalnrūpniecības uzņēmumus, saistīts ar Deripasku;

“GAZ” – autoražošanas uzņēmums, saistīts ar Deripasku;

“GAZPROM BUREŅIJE” – naftas ieguves uzņēmums, kas līdz 2014.gadam piederēja Arkādijas Rotenbergam, bet pēc tam pārdots viņa dēlam Igoram;

“EUROSIBENERGO” – enerģētikas uzņēmums, caur “EN+” saistīts ar Deripasku;

“LADOGA MENEDŽMENT” – saistīts ar Šamalovu;

“NPV ENGINEERING” – saistīts ar Igoru Rotenbergu;

“RENOVA” – konglomerāts ar interesēm alumīnija, naftas, enerģētikas, telekomunikāciju un citās nozarēs, saistīts ar Vekselbergu;

“ROSOBORONEKSPORT” – valsts uzņēmums, nodarbojas ar bruņojuma eksportu un importu;

“ROSSIJSKAJA FINANSIVAJA KORPORACIJA” – banka, kas pilnībā pieder “Rosoborneksport”;

“RUSSKIJE MAŠINI” – rūpniecības konglomerāts, pieder Deripaskam;

“RUSAL” – alumīnija uzņēmums, pieder Deripaskam.

Komentāri (8)

rinķī apkārt 07.04.2018. 09.26

Ja atceras Trampa biznesa kontaktus ar Krievijas dažāda kalibra veikalniekiem, tad izsludinātās sankcijas ir uzskatāms piemērs tam, ka ASV prezidentam, protams, ir teikšana valstī, bet ne tik liela, lai viņš viens pats spēlētu “pirmo vijoli” pēc savām notīm.

Un otra pamanāma lieta ir lielā starpība starp ASV liberāldemokrātu veidoto politiku un republikāņiem., kuri jau pirmajos valdīšanas mēnešos atdzīvināja NATO, noteica saprotamu politiku pret Krieviju, sāka kārtot savas saimnieciskās lietas valstī utt Un arī to var pamanīt, ka republikāņiem nonākot pie varas ASV, pasaules politika sāk mainīties uz labo pusi.

+1
0
Atbildēt

0

J.šveiks 07.04.2018. 10.01

toties krievi saka tikai patiesību , tā lavrovs
http://agonia-ru.com/archives/20042

0
0
Atbildēt

1

  tonijs > J.šveiks 08.04.2018. 14.18

  Tikmēr Gorbačovs aicina Putinu un Trampu apturēt bruņošanās sacensību (saite zemāk), bet komentāros gandrīz visi krievi viņu sauc par nodevēju.
  https://www.bfm.ru/news/379354

  0
  0
  Atbildēt

  1

  kolpants > tonijs 09.04.2018. 19.10

  Может, он и не предатель, но что его элементарно кинули США, это уже известно.

  Сайт BBC никто же не будет считать рупором Кремля?
  https://www.bbc.com/russian/features-42483896
  Цитата “В ходе той встречи Бейкер не раз подтверждал, что после объединения Германии НАТО останется в своих прежних границах, и соглашался с Горбачевым, когда тот говорил, что считает расширение границ альянса недопустимым.”

  И шикарный ответ на ресурсе НАТО
  https://www.nato.int/docu/review/2014/Russia-Ukraine-Nato-crisis/Nato-enlargement-Russia/RU/index.htm
  Но даже эти дополнительные источники не меняют фундаментального вывода: политических или юридических обязательств со стороны Запада о том, что НАТО не будет расширяться далее границ объединенной Германии, никогда не было. И далее “Некоторые заявления западноевропейских политиков, в частности, министра иностранных дел Германии Ганса-Дитриха Геншера и госсекретаря США Джеймса А. Бейкера можно в самом деле истолковать как общий отказ от какого-либо расширения НАТО дальше Восточной Германии. Однако эти заявления были сделаны в контексте переговоров о воссоединении Германии, а советские представители не уточняли, какие вопросы вызывают у них озабоченность. ”

  Ну красавцы просто!

  То есть раз на бумаге не занесли, то вроде как ничего не обещали. То есть Бейкер просто нахально врал Горбачеву. Типа сами виноваты, что на слово поверили, нечего всяким госсекретарям каких то там США верить на слово.
  И при этом НАТО делает удивленные глаза-а почему нам Россия не верит на слово, что система ПРО не подразумевает нарушение паритета по ПРО с Россией! Но при этом отказывается подписывать любые соглашения, которые закрепили бы эти обещания.

  0
  0
  Atbildēt

  1

  J.Biotops > kolpants 10.04.2018. 07.52

  Strobs Telbots:
  Es atceros ļoti, ļoti labi braucienu ar prezidentu Klintonu uz Helsinkiem 1997.gadā, lai tiktos ar Krievijas prezidentu Borisu Jeļcinu, kurš sacīja — zinu, zinu, ka jūs darīsiet šo muļķīgo un šausmīgo lietu un uzņemsiet čehus, poļus un ungārus NATO Madridē, bet, Bil, man tev jālūdz ļoti stingri un tev jāapsola man, ka nekad neuzņemsiet Baltijas valstis, jo tas būs kā bumbas sprādziens Krievijas reformām un vienkārši sagraus visu, ko jūs gribat redzēt Krievijā. Turklāt tev nekas par to nebūs jāsaka publiski, mēs izraidīsim ārā visus klātesošos palīgus, ieiesim mazā telpā, kur tu varēsi iečukstēt man ausī, ka apsoli nekad neuzņemt Baltijas valstis. Klintons sacīja Jeļcinam — Boris, es to nevaru darīt. Ļauj man paskaidrot, kādēļ. Tādēļ, ka tas būtu nepareizi, un, ja es tev dotu tādu solījumu, tas būtu slikti Krievijai, jo tieši apstiprinātu cilvēkiem Baltijas valstīs, ka Krievija neuzticas, ir naidīga pret viņiem un tai joprojām ir aukstā kara mentalitāte.
  “Diena” 2002. gada 16. novembris

  0
  0
  Atbildēt

  1

  kolpants > J.Biotops 10.04.2018. 09.35

  Es atceros ļoti, ļoti labi braucienu ar prezidentu Klintonu uz Helsinkiem 1997.gadā
  1997.
  То есть уже после того, как наобещали наивному Горбачеву. Слово наивный, конечно, странно звучит по отношению к президенту страны.
  Но вполне вероятно, что СССР поверил, как это было в случае Карибского кризиса-там же тоже США без всяких “бумажных” обязательств пообщелали убрать ракеты из Турции в обмен на снятие ракет с Кубы. И тогда выполнили свое обещание.
  Ну а в этот раз решили попросту “кинуть”. СССР уже разваливался. Да и в 1997 Россия была слишком слабая, чтобы напомнить об обещаниях конца 80-тых.
  Но как говорится, “осадочек остался”. Так почему сейчас удивляться неверию обещаниям “на словах”?

  0
  0
  Atbildēt

  1

  kolpants > kolpants 10.04.2018. 09.38

  Собственно говоря, ситуация практически такая же, как между латышами и русскими в 89-90тых. Пока нужна была поддержа, везде на собраниях, митингах и т.д. звучали слова о едином будущем, гражданстве и т..д.
  А как только получили желаемое и юридически закрепили независимость, сразу -ну извините, нигде ничего мы не обещали, мало ли кто там что сказал.
  Ну а теперь уже это преподносится с ног на голову: не нелояльные появились, потому что их попросту “кинули”, а не упростили гражданство, потому что риск в нелояльных был. То есть сами их породили, чтобы с ними потом и бороться.

  0
  -1
  Atbildēt

  0

Drosma 07.04.2018. 06.30

pirms 3 gadiem biju Ņujorkā, un mūsu gide – superīga dāma – Maskavas ebrejiete, mums rādīja – lūk šajās mājās ap Cnetralparku un kur tur vēl , ir dzīvokļi tādiem un tādiem oligarhiem, kuriem ASV – it kā ir noteikusi sankcijas …
tas ir tas pats kā ar ABLV banku – vispār ar visu citu šai pasaulē – tautai pasaciņas, lai klausās , lai lasa, bet puiši tikmēr kārtos savas lietas
vienkārši neticu un viss

0
-1
Atbildēt

0

Lai pievienotu komentāru, vai ienāc ar:

Saņem svarīgākās ziņas katru darba dienas rītu