Prezidents neapžēlos Ansi Ataolu Bērziņu (papild.) 16

Ansis Ataols Bērziņš. Foto: Ieva Čīka, LETA
Print Friendly, PDF & Email

Valsts prezidents Raimonds Vējonis neatsauksies aicinājumam un neapžēlos par 13.janvāra Vecrīgas grautiņiem notiesāto Ansi Ataolu Bērziņu, pēc tikšanās ar Ministru prezidentu Māri Kučinskis (ZZS) paziņoja Valsts prezidents.

Viņš skaidroja, ka neplāno apžēlot Bērziņu, pamatojot savu lēmumu ar to, ka Latvija ir stipra un tiesiska valsts, kas nav iedomājama bez cieņas pret likumu un tiesā nolemto. Viņš atgādināja, ka 68 cilvēki saņēma dažādus sodus un teju visi cilvēki šos sodus ir izcietuši.

“Šie cilvēki ir cienījuši tiesu un likumu, tādēļ nebūtu godīgi, ka tie, kas ir cienījuši likumu un tiesas nolemto, tiktu sodīti, bet kāds tiktu apžēlots tikai tāpēc, ka pats ar savu rīcību panācis reālu cietumsodu. Sākotnēji lemtais nebija cietumsods, un tas ir jāpatur prātā,” teica Valsts prezidents.

Vējonis piebilda, ka trešdien neplāno doties pie cilvēkiem, kas Pils laukumā piketēs, prasot atbrīvot par dalību 2009.gada 13.janvāra Vecrīgas grautiņos notiesāto Bērziņu. “Nevaru mainīt savu darba kārtību, lai pie šiem cilvēkiem dotos, bet Valsts prezidenta kancelejas darbinieki tiksies ar šiem cilvēkiem, lai pārrunātu attiecīgos jautājumus,” uzsvēra Vējonis.

Trešdien Rīgā, Pils laukumā, notiek pikets, kurā prasa atbrīvot Bērziņu.

Vairākas personas, tai skaitā Saeimas deputāti Ilmārs Latkovskis un Juris Viļums (LRA), jau ir vērsušās pie Valsts prezidenta Raimonda Vējoņa ar lūgumu apžēlot Bērziņu. Ar šādu lūgumu pie Vējoņa vērsusies arī cilvēktiesību aizstāve Lidija Lasmane, rakstniece Inga Ābele, režisors Viesturs Kairišs, māksliniece Ieva Jurjāne, publicists Arnis Šablovskis un dzejniece Iveta Šimkus. Vēstulē Valsts prezidentam viņi norādījuši, ka, apžēlojot Bēziņu, tiktu pārtrauktas Bērziņa un viņa ģimenes ciešanas nu jau vairāk nekā gada garumā, labots “klajš nesamērīgums starp emocionālu reakciju uz valstī valdošajām nelikumībām un tam sekojošo reālā soda piemērošanu pretēji neviena neatceltajiem divu tiesas instanču spriedumiem, kas abi gluži nepārprotami noraidīja Probācijas dienesta pretenzijas”.

Vēstulē lūgts ņemt vērā arī to, ka Bērziņš esot bijis gatavs pildīt trešās instances lēmumu, ja tas atceltu iepriekšējos spriedumus un uzliktu viņam pienākumu apmeklēt Probācijas dienestu, taču aizmuguriskais spriedums viņam šādu iespēju esot liedzis.

“Pēdējā laika notikumi – Bērziņa piekaušana Čehijas cietumā un viņa veselības stāvoklis – liek šādu lēmumu pieņemt tik drīz, cik vien iespējams,” teikts vēstulē, uzsverot, ka ar šādu rīcību Vējonis apliecinātu savu humānismu, līdzcietību un spēju pēc būtības mazināt plaisu, kas Latvijā radusies starp tautu un politisko eliti.

Bērziņa aizstāvis Jānis Mucenieks aģentūrai LETA pastāstīja, ka patlaban Bērziņa interesēs primāri ir iegūt kvalitatīvu veselības aprūpi, tādēļ viņš ir vērsies ar iesniegumu pie Ieslodzījuma vietu pārvaldes, lai tā nodrošinātu Bērziņam magnētisko rezonansi, ultrasonogrāfiju un ortopēda konsultāciju, kas nepieciešama Čehijas cietumā satraumētajam celim.

Tāpat Mucenieks norādīja, ka arī pats Bērziņš tagad ir iesniedzis apžēlošanas lūgumu Valsts prezidenta kancelejā atbilstoši Apžēlošanas likuma 9.pantam.

Jau ziņots, ka 13.martā Čehijas konstitucionālā tiesa noraidīja prasību atcelt lēmumu, ar kuru Bērziņš tika izdots Latvijai, līdz ar to desmit dienu laikā no šī datuma aizturētais bija jāizdod.

Bērziņam par dalību 2009.gada 13.janvāra Vecrīgas grautiņos bija piespriesta nosacīta brīvības atņemšana uz vienu gadu un astoņiem mēnešiem. Tiesa Bērziņam piesprieda arī Valsts probācijas dienesta (VPD) uzraudzību, tomēr viņš to nepildīja, VPD neieradās, kā rezultātā tiesa mainīja savu lēmumu un nosacītu cietumsodu aizstāja jau ar reālu brīvības atņemšanu.

Šajā brīdī Bērziņš izšķīrās pamest Latviju, pēc paša vārdiem, dodoties “politiskajā trimdā”. Šādos apstākļos Bērziņš 2016.gada sākumā tika izsludināts starptautiskā meklēšanā, līdz 2017.gada pavasarī viņš tika aizturēts Čehijā.

(papildināta no sākuma)

Komentāri (16)

rinķī apkārt 28.03.2018. 13.00

Lai apžēlotu Bērziņu, Vējonim ir nepieciešams arguments, kā vārdā tas tiek darīts. Vai šādu argumentu ir iespējams atrast?
Bērziņš par piedalīšanos vardarbīgā, pret valsti vērstā akcijā saņēma tikai nosacītu sodu, bet tā vietā, lai pateiktos par parādīto žēlastību un izpirktu grēkus, šis “revolucionārs ” pretēji aizliegumam izbrauca no valsts un vēl pasludināja sevi par “politisko bēgli.”, Vārdu sakot Bērziņš uzspļāva valstij un par šādu žestu viņš būtu jāapžēlo?:) Ja Bērziņu tagad apžēlotu, tad būtu jāatbrīvo un jāamnestē visi par līdzīgu nodarījumu jau sodu saņēmušie . Vai tie cienījamie pilsoņi, kuri aicina Bērziņu apžēlot uzskata, ka turpmāk Latvijā visatļautība un nepakļaušanās valsts varai būtu jāuzskata par sadzīvisku normu?

+11
-2
Atbildēt

2

  Drosma > rinķī apkārt 28.03.2018. 16.09

  nevaru nomierināties – bļedj – cik cilvēku dzīvībam šī valsts vara ir uzlikusi IGNORE ?!

  bļedj maukas nolādētās –
  ra tu mani nekaitini kā vecais stenders vāvulodams

  +2
  -6
  Atbildēt

  0

  Drosma > rinķī apkārt 28.03.2018. 16.04

  Vispār jau 13.janvāra grautiņi nebija vērsti pret valsti,bet pret valsts nozagšanu un izzagšanu

  Ir būtiski saukt lietas vardos – valsts idejai, Satversmei nav ne vainas, par Latvijas zemi vispār nerunājot

  problema ir nolādētajās maukās – valsts izzadzējos un lūk, tieši šādā aspektā arī man ABērziņš ir varonis – un vējonis ir gļēvs valsts vadītājs par kuru es kaunos

  +4
  -4
  Atbildēt

  1

  beerzeens > Dusma 28.03.2018. 18.06

  Vai ar tām pašām rokām maizīti celiet pie mutes ar kurām jēlības driķējiet?

  +6
  -3
  Atbildēt

  0

J.Biotops 28.03.2018. 18.18

Vēl jau nekas nav beidzies.
Drīz atklāsies, ka Ansīša kamerā saule spīd no nepareizās puses, ēdiens pārsālīts, veselības aprūpe vispār liegta, par čehu nezvēru-cietumsargu radītajām smagajām traumām neviens neliekas ne zinis, gultiņa cieta, palags par rupju, pat garmoška netiek izsniegta, cietumsargi gatavie bendes…
Par 4.maija režīma zvērībām pret politieslodzīto taisnības cīnītāju būs žēlabu plūdi ECT, ES, EP, PTO, ANO, NATO, SEATO, CENTO, HVZ, NASA, Vatikānam, Roskomnadzoram, bērnu tiesību inspektoriem, Bēgļu komitejai un Hāgas tribunālam. Ja kādu aizmirsu, gan jau ieinteresētie papildinās.

+7
-4
Atbildēt

0

Jānis Lakijs 29.03.2018. 09.26

2009. gada 13. janvāra vakarā topošie vienotībēni Pabriks un Štokenbergs sarīkoja masu pasākumu, kura rezultātā Vecrīgā sākās grautiņi ar lozungu “Seim nah*j!”
2009, gada jūnijā notika pašaldību vēlēšanas, kuru rezultātā Rīgā nāca pie varas Nils Ušakovs.
Man liekas, ka šie notikumi ir savstarpēji saistīti. Bet varbūt kļūdos?

+2
-1
Atbildēt

0

Saņem svarīgākās ziņas katru darba dienas rītu