Kemerovas iedzīvotāji stihiskā mītiņā pieprasa amatpersonu demisiju

Stihiskajā mītiņā Kemerovā jaunieši tur rokās plakātus ar uzrakstiem: cik īsti ir upuru? Foto: Reuters/LETA
Print Friendly, PDF & Email

Kemerovā, kur svētdien notikušajā lielveikala ugunsgrēkā gāja bojā vismaz 64 cilvēki, otrdien uz stihisku mītiņu pie apgabala administrācijas ēkas pulcējušies vairāki tūkstoši demonstrantu, vēsta aģentūra “Interfax”. Citi mediji ziņo, ka pulcējušies no četriem līdz pieciem tūkstošiem cilvēku.

Mītiņotāji neizklīst jau vairāk nekā četras stundas un pieprasa tikšanos ar Krievijas prezidentu Vladimiru Putinu, kurš otrdienas rītā ieradās traģēdijas vietā, kā arī Kemerovas apgabala administrācijas, tai skaitā gubernatora Amana Tuļejeva demisiju. Izskan arī aicinājumi atkāpties pašam Putinam.

Krievijas prezidents Vladimirs Putins otrdien parakstīja rīkojumu par sēru izsludināšanu visā valstī trešdien, 28.martā, sakarā ar traģēdiju Kemerovā. Kā norādīts rīkojumā, sēru dienā visā valstī jānolaiž pusmastā valsts karogi, bet kultūras iestādēm un televīzijas un radio kompānijām uzdots atcelt izklaides pasākumus un pārraides.

Tūkstošiem cilvēku sapulcējušies mītiņā Kemerovā, pieprasot atkāpties amatpersonām pēc traģiskā ugunsgrēka tirdzniecības centrā. Foto: Reuters/LETA

Tomēr visaktuālākā mītiņotāju prasība tagad ir nosaukt patieso bojāgājušo skaitu. Saskaņā ar oficiālajiem datiem ugunsgrēkā gājuši bojā 64 cilvēki, no kuriem šobrīd ir atpazīti 25. Starp bojāgājušajiem ir 41 bērns.

Vēl 67 cilvēki guvuši ievainojumus. No viņiem 14, arī trīs bērni, atrodas slimnīcās. Vairāk nekā desmit cilvēki joprojām skaitās pazuduši bez vēsts.

Tikmēr kopš pirmdienas vakara sociālajos tīklos izplatās valodas par simtiem bojāgājušo, un pilsētnieki ir pārliecināti, ka varasiestādes apzināti pazemina upuru skaitu. Vietējie mediji ziņo, ka mītiņa norises vietā ieradušās seši autofurgoni ar policijas īpašo izdevumu vienības OMON kaujiniekiem, kā arī piecas ātrās palīdzības automašīnas.

Krievijas Izmeklēšanas komitejas priekšsēdētājs Aleksandrs Bastrikins paziņojis, ka saskaņā ar pašreizējo galveno versiju ugunsgrēku izraisījis īssavienojums ēkas elektroinstalācijā. Otra notikušā versija esot atklātas liesmas izmantošana, taču tā esot mazticama, piebildis Bastrikins. Viņš arī pavēstījis, ka ēkas ugunsdzēsības signalizācija nav darbojusies kopš 19.marta un ka apsargs, kad kļuvis zināms par ugunsgrēku, nav iedarbinājis arī ar roku ieslēdzamo nelaimes izziņošanas sistēmu.

Šobrīd aizturēti pieci veikala vadības pārstāvji, kas pēc ugunsgrēka sākuma, nevis organizējuši evakuāciju, bet steigušies paši atstāt tirdzniecības centru, pametot kinozālēs ieslēgtos cilvēkus bez palīdzības. Aizturēts arī apsargs, kas neiedarbināja trauksmes izziņošanas sistēmu.

Pagaidām nav neviena komentāra

Lai pievienotu komentāru, vai ienāc ar:

Saņem svarīgākās ziņas katru darba dienas rītu