Pēc žurnālista slepkavības par atkāpšanos paziņo Slovākijas premjers Fico 2

Slovākijas premjerministrs Roberts Fico. Foto: AFP/LETA
Print Friendly, PDF & Email

Pēc protestiem, kurus izraisīja žurnālista Jāna Kucjaka slepkavība, trešdien, piekāpjoties opozīcijas spiedienam, par savu demisiju paziņojis Slovākijas premjerministrs Roberts Fico. “Šodien esmu pieteicis savu demisiju republikas prezidentam,” paziņoja Fico. “Ja prezidents to pieņems, esmu gatavs rīt atkāpties.”

27 gadus vecā Kucjaka un viņa draudzenes Martinas Kušnirovas līķi ar šautām brūcēm tika atrasti 25.februārī pāra mājā Veļka Mačā Bratislavas austrumu pievārtē. Savu pēdējo nepabeigto rakstu, kuru pagājušajā nedēļā publicēja portāls “aktuality.sk”, Kucjaks veltījis itāļu mafijas darbībai Slovākijā un tās sakariem ar Fico tuvu stāvošām personām.

Šī slepkavība izsauca masu protestus pret Fico valdību, un piektdien Bratislavas ielās izgāja desmitiem tūkstošiem cilvēku.

Pirmdien no amata jau atkāpās iekšlietu ministrs Roberts Kaliņāks. Savukārt valdošajā koalīcijā ietilpstošā labēji centriskā partija “Tilts” (“Most-Hid”), kas pārstāv ungāru minoritāti, pirmdien pieprasīja pirmstermiņa vēlēšanu rīkošanu, lai atrisinātu Kucjaka slepkavības izraisīto politisko krīzi.

Arī prezidents Andrejs Kiska aicinājis sarīkot pirmstermiņa vēlēšanas, vai arī veikt radikālu valdības reorganizāciju.

Fico iebildis pret pirmstermiņa vēlēšanām, brīdinot, ka valstij draud “haoss, ja pie varas nāks pašreizējā opozīcija”.

Tikmēr laikraksts “Sme” vēsta, ka Fico pārstāvētā partija “Smer-SD” uz premjerministra amatu varētu izvirzīt viņa pašreizējo vietnieku Pēteru Pelegrīni.

Žurnālā Ir vairāk par Slovākijas politiķu korupciju un iespējamo saikni ar mafiju lasiet šeit.

Komentāri (2)

Drosma 15.03.2018. 10.10

nu redz sovāki reāli cīnās , arī tur demokrātija un taisnīgums netiek pasniegti uz paplātes, pie mums – likumīgie vilki – maitas putni turpina plosīt aizstāvēties nespējīgās tautas miesu
Un izbiedziet džest manus komentārus , galu galā – ko es rakstu nepareizi?

Vai nav tā, ka visas ministrijas, vispār visa varas elite saņēma algas pauagstinājumus, saņēma prēmijas – milzīgas un ko ti vēl nē – kur rezultāts?

pierijušies maukas tādi un sajēgu zaudējuši

Kur mūsu KNAB? Dzer kafiju , pīpē dārgus papirosus un gaida , kad amerikāņi šiem uz galda uzliks pierādījumus ?

Kas notiek?

http://www.delfi.lv/bizness/biznesa_vide/rigas-energija-oik-skandala-varetu-piedzit-ap-50-miljoniem-eiro.d?id=49841123&com=1&no=0&s=1&r=4284&reg=1#c73909636
Skaisle Jatalniece 15.03.2018 09:03
šai afērā tomēr ir jābūt notiesātajiem , rēaliem cietumsodiem – izbeidziet taču apzagt mūs , kas notiek Latvijā!?

Cik ilgi vēl?
Mani radi turpina bēgt no valsts, un tajā ved iekšā krievvalodīgos investorus un krievvaodīgos vergus .

Kas valda Latvijā ? Mans iepaids ir tāds, ka te valda Putins , nevis ES likumi un Latvias Satversmes kārtība.

+1
0
Atbildēt

1

  altinyildiz > Dusma 15.03.2018. 14.22

  Spriežot pēc Magoņa un Rimševiča aizturēšanas, KNAB, kad tur vairs nav sabotieru: Potapovas un Juraša, beidzot ir sācis strādāt. IeM, DP, SAB, FKTK, LB un prokremliskie politiķi gan, neskatoties uz visiem mūsu sabiedroto pūliņiem, izliekas par beigtām zivīm. Ko gaidīt no tiesām, ja pērkamās kremļa slampas, zagļi un sodomīti, pēc kremļa saimnieku rīkojuma, tiesnešiem, kuri represēja Latvijas patriotus, nodrošinājuši mūža mantijas.

  0
  -1
  Atbildēt

  0

Lai pievienotu komentāru, vai ienāc ar:

Saņem svarīgākās ziņas katru darba dienas rītu