Populisma triumfs

Podgoržes pašvaldības vadītājs un Likums un taisnīgums partijas biedrs Mareks Adams Komorovskis soļo gar Polijas vadītāja (1918—1922) Jozefa Pilsudska krūšutēlu. Foto — The New York Times
Marks Santora un Stīvens Erlangers, © The New York Times News Service
Print Friendly, PDF & Email

Lai gan Polija pēdējā laikā pārsteigusi ar daudziem pretrunīgiem lēmumiem, tās valdošā partija pašu poļu vidū bauda vēl nepieredzēti augstu popularitāti. Kā radies tāds nacionālisma un patriotisma uzbangojums? Pajautājiet kādai vietējai bibliotekārei!

Bibliotekāre Vieslava Klosinska šomēnes palīdzēja noorganizēt pompoza pieminekļa atklāšanu visādi citādi necilajā Podgoržes ciemā Polijas ziemeļaustrumos. Aprūsējušā tērauda kolonna ar valsts ģerboņa un krusta mežģīnēm ir veltījums tā dēvētajiem sybiracy — tūkstošiem poļu, kurus pēc 1939. gadā notikušās padomju invāzijas jaunie pārvaldnieki atzina par draudu un izsūtīja uz Sibīriju. Vilcienu vagonos tika sadzīti un bieži vien uz neatgriešanos aizvesti arī vairāk nekā 100 cilvēku no Podgoržes, lielākoties zemju īpašnieki un mazie lauksaimnieki.

Lai lasītu šo rakstu tālāk, Tev jābūt drukātā vai digitālā žurnāla abonentam. Esošos abonentus laipni lūdzam ienākt:

Ja vēl neesi abonents, aicinām pievienoties mūsu lasītāju pulkam. Abonējot digitālo žurnālu, saņemsi piekļuvi rakstiem nekavējoties.

Saņem svarīgākās ziņas katru darba dienas rītu