Aptaujas: Parlamenta vēlēšanās Itālijā lielāko balsu skaitu saņēmuši konservatīvie

Partiju saraksti Itālijas parlamenta vēlēšanu iecirknī Romā. Foto: Reuters/LETA
Print Friendly, PDF & Email

Itālijā svētdien notikušajās parlamenta vēlēšanās lielāko balsu skaitu saņēmusi bijušā premjerministra Silvio Berluskoni pārstāvētā konservatīvo partiju koalīcija, tomēr tai, domājams, nav izdevies izcīnīt absolūto vairākumu, liecina nobalsojušo vēlētāju aptaujas.

Konservatīvie varētu būt ieguvuši 33% – 36% balsu, vēstīja telekanāls RAI.

Aptaujas arī rāda, ka populistiskā Pieczvaigžņu kustība (M5S) varētu būt saņēmusi 29,5% – 32,5% balsu, savukārt kreisi centrisko partiju koalīcija ar patlaban valdošo Demokrātisko partiju (PD) priekšgalā ierindojusies trešajā vietā, saņemot 24,5% – 27,5% balsu. Aptaujas liecina, ka nevienai partijai vai blokam vēlēšanās nav izdevies izcīnīt absolūto vairākumu.

Aptaujas arī liecina, ka konservatīvo nometnē lielāku atbalstu varētu būt guvusi pret imigrāciju noskaņotā Ziemeļu līga, nevis Berluskoni vadītā centriski labējā partija “Forza Italia” (“Uz priekšu, Itālija!”). Ziemeļu līgas līderis Mateo Salvīni iepriekš izteicies, ka viņu vajadzētu virzīt uz premjerministra amatu, ja viņa vadītā partija vēlēšanās būs izvirzījusies priekšplānā.

Vēlēšanas veiksmīgas bijušas arī M5S, kurai no visām partijām acīmredzami būs lielākā pārstāvniecība parlamentā. “Visiem tagad vajadzēs nākt pie mums un runāt ar mums,” paziņoja M5S politiķis Alesandro di Batista.

“Eiropas Savienību sagaida slikta nakts,” tviterī rakstīja Francijas Nacionālās frontes līdere Marina Lepēna. Ziemeļu līga un M5S ir eiroskeptiski orientētas partijas.

Tikmēr Demokrātiskā partija (PD) atzinusi savu sakāvi vēlēšanās. “Tā mums ir ļoti nepārprotama sakāve,” paziņoja Itālijas lauksaimniecības ministrs un PD biedrs Maurīcio Martina. “Vēlētāji ir runājuši ļoti nepārprotami un neapstrīdami. Populisti ir uzvarējuši un Demokrātiskā partija ir zaudējusi,” sociālajā tīklā “Facebook” rakstīja PD pārstāvošais parlamenta deputāts Andrea Markuči. “Partija atstāj Itāliju ar daudz labākiem [ekonomiskajiem] rezultātiem nekā bija pirms tam. Mēs sāksim no sākuma opozīcijā,” viņš piebilda.

Itālijas ziņu aģentūra AGI vēstīja, ka PD līderis Mateo Renci gatavojas atkāpties no partijas vadītāja amata, lai arī iepriekš šādu iespēju bija izslēdzis pat zaudējuma gadījumā.

Pagaidām nav neviena komentāra

Lai pievienotu komentāru, vai ienāc ar:

Saņem svarīgākās ziņas katru darba dienas rītu