Līdz sestdienas vakaram pārdotas biļetes uz 17 no 19 Dziesmu un deju svētku pasākumiem 7

Rinda pie Dailes teātra ir izstāvēta un biļešu pircējs priecīgs rāda savu ieguvumu. Foto: Sintija Zandersone, LETA
Print Friendly, PDF & Email

Vasarā gaidāmo Dziesmu un deju svētku biļešu tirdzniecības pirmajā dienā līdz plkst. 23 ir pilnībā izpārdotas biļetes uz 17 no kopskaitā 19 maksas pasākumiem, liecina informācija “Biļešu paradīzes” interneta mājaslapā.

Pirmās pilnībā tika izpārdotas biļetes uz 8. jūlijā Mežaparka Lielajā estrādē gaidāmo svētku noslēguma koncertu “Zvaigžņu ceļā”, kā arī uz 6. jūlijā un 7. jūlijā Daugavas stadionā gaidāmajiem deju lieluzveduma “Māras zeme” koncertiem. Šīs biļetes vairs nebija pieejamas jau pēc trīs ar pusi stundām no tirdzniecības sākuma, ziņo LETA.

Līdz sestdienas plkst.21 tika izpirktas arī visas biļetes uz 1.jūlijā Rīgas Domā gaidāmo garīgās mūzikas koncertu “Es esmu …”, uz 1.jūlijā gaidāmo svētku gājienu, uz abiem 2.jūlijā “Arēnā Rīga” gaidāmajiem deju koncertiem “Vēl simts gadu dejai”, uz 3.jūlijā koncertzālē “Palladium” gaidāmo tautas mūzikas koncertu “Visas manas greznas dziesmas”, uz 3.jūlijā Lielajā ģildē gaidāmo pūtēju orķestru latviešu mūzikas koncertu “Pieskāriens laikam”, uz 4.jūlijā Svētā Jāņa baznīcā gaidāmo vokālo ansambļu garīgās mūzikas koncertu “Tev tuvumā”, uz 5.jūlijā Dailes teātrī gaidāmo kokļu mūzikas koncertu “Stīgo, brālīt! Stīgo, māsiņ!”, uz 5.jūlijā Daugavas stadionā gaidāmo deju lieluzveduma “Māras zeme” ģenerālmēģinājumu un uz 6.jūlijā Dailes teātrī gaidāmo bērnu vokālo ansambļu muzikālo uzvedumu “Vilkam tāda dvēselīt”.

Relatīvi mazāka interese bija par tādiem svētku maksas pasākumiem kā mazākumtautību kolektīvu koncerts “Pa saulei” 3.jūlijā Mihaila Čehova Rīgas Krievu teātrī, latviešu tautas tērpu skate 5.jūlijā koncertzālē “Palladium”, vokālo ansambļu koncerts “Laiku viju gredzenā” 5.jūlijā Mihaila Čehova Rīgas Krievu teātrī un svētku noslēguma koncerta “Zvaigžņu ceļā” ģenerālmēģinājums 7.jūlijā Mežaparka Lielajā estrādē. Biļetes uz šiem pasākumiem tika pilnībā izpirktas līdz plkst.23.

Krietni mazāka interese līdz šim bijusi par latviešu vokālsimfoniskās mūzikas koncertu 5.jūlijā “Arēnā Rīga”. Vēl daudzas biļetes palikušas arī uz Sadziedāšanās nakti 8.jūlijā Mežaparka Lielajā estrādē. Uz pēdējo no minētajiem pasākumiem gan pieejamas tikai stāvvietas, un visas biļetes maksā septiņus eiro, kas ir salīdzinoši lēti.

Kā informēja Dziesmu un deju svētku sabiedrisko attiecību vadītāja Inga Vasiļjeva, svētku biļešu tirdzniecības pirmajā dienā tika saņemts vairāk nekā miljons pieprasījumu pēc apmēram 95 000 biļešu. Līdz sestdienas plkst.20.15 bija pārdotas 81 309 biļetes, kas ir 86% no kopējā tirdzniecībā pieejamo biļešu skaita. 46% no šīm biļetēm tika iegādātas internetā.

Biļešu tirdzniecība uz vasarā gaidāmo Dziesmu un deju svētku maksas pasākumiem sākās sestdien plkst.11, kad “Biļešu paradīzes” kasēs un internetā tirdzniecībā nonāca kopskaitā 95 230 biļetes. Vairākās vietās Rīgā un citviet Latvijā bija izveidojušās garas rindas pēc šīm biļetēm. Pircēji tika apkalpoti lēni, un arī uz biļetes iegādi internetā nācās gaidīt vairākas stundas, turklāt daudzos gadījumos arī pēc ilgās gaidīšanas kāroto biļeti iegādāties neizdevās.

Tikmēr kultūras ministre Dace Melbārde (VL-TB/LNNK) teica, ka nākamo Dziesmu un deju svētku biļešu tirgotāju varētu izraudzīties starptautiskā konkursā vai rīkot biļešu izlozi. Viņa norādīja, ka pašreizējā Dziesmu un deju svētku maksas pasākumu biļešu izplatītāja SIA “Biļešu paradīze” vienlaicīgi spēj nodrošināt ne vairāk kā 1000 pieprasījumu.

“Acīmredzot Latvijā nav pakalpojuma sniedzēja, kas operatīvi var sniegt pakalpojumu 100 000 un vairāk pircēju. Iespējams, lai piesaistītu pakalpojumu sniedzēju, kurš vienlaicīgi var apkalpot vairākus simtus tūkstošu pieprasījumu un nepieciešamības gadījumā nodrošināt arī biļešu tirdzniecību kasēs, nākotnē mums jārīko starptautisks konkurss vai arī jāatgriežas pie scenārija rīkot biļešu izlozi,” atzina Melbārde, uzsverot, ka, rīkojot nākamos svētkus tiks izvērtētas visas iespējas.

Tāpat, pēc ministres domām, Latvijas Nacionālajam kultūras centram (LNKC) kā svētku rīkotājam kopā ar “Biļešu paradīzi” jāveic biļešu tirdzniecības trūkumu analīze un jāpiedāvā labāki risinājumi operatīvākai biļešu iegādei.

XXVI Vispārējie latviešu Dziesmu un XVI Deju svētki notiks Rīgā no 2018.gada 30.jūnija līdz 8.jūlijam. Kārtējie Dziesmu un deju svētki norisināsies Latvijas valsts simtgades svinību zīmē.

Komentāri (7)

traductrice 05.03.2018. 12.33

Šī abnormālā ažiotāža man ir mīkla. Dziesmu/deju svētki, pirmkārt un galvenokārt, ir SVĒTKI to dalībniekiem, un es esmu bezgala laimīga, ka varēšu piedalīties tajos skatuves pusē. Un vēl 2x laimīgāka, ka nebija jāpiedzīvo pazemojums un laika šķērdēšana, medījot kādu biļetīti.
Skatītāji 90% ir dalībnieku radi un draugi, tāpēc uzskatu, ka vistaisnīgāk būtu bijis atgriezties pie senlaiku prakses – noslēguma koncertu biļetes izplatīt dalībniekiem. Tad tās biļetes nonāks patiesi pie tiem skatītājiem, kas visvairāk spēj novērtēt svētku pievienoto vērtību, nevis pie spekulantiem.
Otra lieta, ģenerālmēģinājumam Mežaparkā būtu jābūt bezmaksas – lai nāk VISI, kas grib. Varu derēt, vietas pietiks visiem, un atnāks tie, kas gribēs, nevis tie, kam jānāk vien tāpēc, ka ar lielām sāpēm dabūtas biļetes. (Man tas atgādina talonu laikus, kad šņabis, cukurs un ziepes bija jāpērk tik tāpēc vien, ka bija nopērkams uz taloniem. Pēc tam šo preču krājumus vairākus gadus nezināju, kā izlietot).
Trešā lieta – sadziedāšanās pasākums par naudu. Nu tā laikam ir lielākā nelietība, ko svētku rīkotāji varēja izdarīt! Izspiest naudiņu no tiem, kas nedabūja biļetes uz koncertu, bet grib izbaudīt kopdziedāšanas un kopības sajūtu. Tikpat labi var tirgot biļetes uz 18.novembra salūtu Krastmalā. NOŽĒLOJAMI!!!

+1
0
Atbildēt

1

  tonijs > traductrice 05.03.2018. 12.51

  Piekrītu visās 3 lietās. Es arī nošausminājos par biļešu cenām uz ģenerālmēģinājumu, un nenopirku. Iešu tikai uz vokāli simfonisko koncertu- tie vienmēr ir bijuši lieliski, un biļešu cenas bija pat ļoti pieejamas (no 5 eiro). Ar tiem spekulantiem vajag kaut ko darīt, tā jau ir mafija.

  +1
  0
  Atbildēt

  0

kolpants 05.03.2018. 15.13

Лет 5-6 назад эта новость вызвала бы грусть. Так как есть опыт и участия школьником, и посещения одной из генеральных репетиций.

Но когда на последнем праздники жестко зарубили идею спеть пару песен на русском, несмотря на заверения и факт, что не такая уж и малая часть русских тут жила и до 40 года и является “неотъемлемой частью нации, обогащая ее своей культурой и самобытностью ( т.д., как везде пишется красиво в официальных документах, стратегиях и т.д), и учитывая, что “ко всем меньшинствам в Латвии относятся с уважением”, никакого особого сожаления по поводу отсутствия билетов и нет.
Все равно нечего “со свиным рылом да в калашный ряд лезть”. Или теперь уже корректнее говорить “с вшивым”?

0
0
Atbildēt

1

  traductrice > kolpants 05.03.2018. 15.49

  jāa, atceros laikus, kad bija jādzied “ģeņ pobedi” – tāaaada nostaļģija. Ja neskaita vēl “sojuz nerušimih…” , godīgi sakot, neatceros, ka vēl būtu bijis jādzied krievu val. Tolaik nebija arī mazākumtautību koncertu. Tagad ir. Daudzās vietās, var apmeklēt un vērot par baltu velti. Slikti?

  +1
  0
  Atbildēt

  1

  kolpants > traductrice 05.03.2018. 17.39

  В 1989 на школьном празднике уже не пели.
  Ну если два-это много, то тогда понятно
  https://dziesmusvetki.lv/notikumu-kalendars/svetku-nedela/
  Mazākumtautību kolektīvu koncerts „Pa saulei”
  Norises vieta: Mihaila Čehova Rīgas Krievu teātris-нормально же, большое заметное публичное место))) Давайте, мы в следующий раз у себя в квартирах споем по-русски, тоже можно будет сказать “в сотнях мест по всей Латвии” прошли концерты
  Biļetes cena: EUR 7.-; 10.-; 15.-; 25.- Ну я так понимаю, что 7-25 евро уже латышам не деньги, классно вам.

  И еще один концерт
  Mazākumtautību kolektīvu garīgas mūzikas koncerts
  Norises vieta: Vecā Ģertrūdes baznīca
  Bezmaksas Вот тут бесплатно, правда ваша!

  Остальные “многие” места, очевидно, были засекречены.

  0
  0
  Atbildēt

  0

Pandora 04.03.2018. 19.45

Kāpēc māsiņa Dacīte domā, ka būs nākamie svētki? Kāpēc iespējas nevarēja izsvērt jau šajos? Bija taču iepriekšējie svētki. Staļinlaika estrādē mežā, ar idiotisku ažiotāžu un neinteresantu noslēguma koncertu, kur vajadzēja atzīmēties netalantīgiem autoriņiem bālēliņiem. Ar sovjetiskiem deju svētkiem un vēl pakazuhiskākām “mazākumtautību” pļaskām Kirova parkā.

0
-2
Atbildēt

1

  kolpants > Pandora 05.03.2018. 17.59

  не знаю, в каком парке и в каком году такое было. Но в 2013 все было скрыто от чувственных глаз в театре Чехова

  0
  0
  Atbildēt

  0

Lai pievienotu komentāru, vai ienāc ar:

Saņem svarīgākās ziņas katru darba dienas rītu