EM atcēlusi OIK atļaujas vēl septiņām koģenerācijas elektrostacijām 13

Augstsprieguma līnija. Foto: Ieva Lūka, LETA
Print Friendly, PDF & Email

Ekonomikas ministrija (EM) pieņēmusi lēmumu par atļauju atcelšanu pārdot elektroenerģiju obligātā iepirkuma ietvaros vēl septiņām atjaunojamo energoresursu (AER) koģenerācijas elektrostacijām, informēja EM pārstāvji.

Atļaujas atceltas tādiem uzņēmumiem kā SIA “Baltekogen” trīs elektrostacijām Raunas novadā, Kārsavas novadā un Ludzas novadā, SIA “Tektus” stacijai Amatas novadā, SIA “Digne” stacijai Vecumnieku novadā, SIA “Atauga-G” stacijai Olaines novadā un SIA “Krustpils AER” elektrostacijai Krustpils novadā.

Šiem uzņēmumiem atļaujas pārdot elektroenerģiju obligātā iepirkuma ietvaros atceltas, jo konstatēts, ka elektroenerģijas ražošana koģenerācijā noteiktajā termiņā atbilstoši normatīvo aktu prasībām nav sākta, ziņo LETA.

Līdz ar to kopumā līdz šim ministrija atcēlusi atļaujas 15 elektrostacijām, kas ļāvis novērst iespējamo obligātā iepirkuma komponentes (OIK) kopējo izmaksu pieaugumu turpmākajos desmit gados par aptuveni 214 miljoniem eiro, liecina EM aprēķini.

Pērn decembrī atļaujas tika atceltas trim elektrostacijām – SIA “Elektro Rīdzene”, SIA “Energo Fortis” un SIA “E Strenči”. Savukārt šogad atļaujas atceltas SIA “Madonas eko”, SIA “Eiro-Āzijas investīciju aģentūra”, SIA “Evokem”, SIA “M Parks” un SIA “Eco Latvis”.

Jau ziņots, ka pēc publiski izskanējušās informācijas par atsevišķu koģenerācijas elektrostaciju neatbilstību Ministru kabineta noteikumu prasībām, EM sāka pārbaudes vairākos desmitos AER koģenerācijas elektrostacijās, analizējot būvvalžu, ministrijas, Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisijas un AS “Sadales tīkls” rīcībā esošo informāciju un pieprasot skaidrojumus komersantiem.

EM šogad vēl veiks vispusīgu OIK atļauju saņēmēju auditu, neatkarīgu EM līdzšinējās faktiskās rīcības izvērtējumu, kā arī sistēmas izvērtējumu no ietekmes uz tautsaimniecību un izmaksu efektivitātes viedokļa.

Komentāri (13)

Urga 28.02.2018. 10.43

Kāpēc jautājums par elektrību netiek risināts principiāli. A.Kalvītis par OIK slēdza līgumus slepus no sabiedrības. Tātad mēs to nekādi nevarējām zināt, jo tikai ar brīvā tirgus atvēršanu gaismā iznāca ilgi slēptā patiesība.
Ja visi Latvijas iedzīvotāji spiesti par to maksāt, vai tad ar šādām pagātnes sekām (tie ir miljardi) nav iespējams cīnīties? Vai Latvijas iedzīvotāju vārdā Ekonomikas ministrijai nevar uzlikt par pienākumu vērsties tiesā?
Tiem, kas to pieļāva pēc taisnības būtu jāatbild sabiedrībai. Un noilguma te nevar būt, jo mums tas jāizstrebj – uzliktās saistības ir netaisnības kalngals.
Kāds ir juristu viedoklis?

+4
0
Atbildēt

1

  Uldis F > Urga 28.02.2018. 15.09

  Te es labprāt parakstītos par izmeklēšanas sākšanu lai noskaidrotu vai OIKs nebija viena varena shēma pāris cilvēku interesēs.

  +1
  0
  Atbildēt

  1

  Vahamurka > Uldis F 28.02.2018. 15.49

  Tā nevar,citādi vēl sāks izmeklēt Liepājas Metalurga nedienas un Citadeles pārdošanu.

  +2
  -2
  Atbildēt

  0

Drosma 28.02.2018. 09.13

es pa radio dzirdēju – apmēram ka maksājam simtiem oik staciju, bet reāls pieslēgums esot 5-7 stacijām, un ka EM neko nedarot, jo visas tās elektrību nedodošās stacijas esot pašu politmafijas īpašumi un tāpēc politiski neaizskarami

un tāpēc kā saka – oik dēļ cilvēki ielās neizgāja – krievu gāzes piegādātāji redz, ka pati valdība dod zaļo gaismu jaunam apzagšanas veidam – un viss notiek –

+2
0
Atbildēt

1

  Drosma > Dusma 28.02.2018. 09.14

  meloju- pa tv24 to stastija

  +1
  0
  Atbildēt

  0

J.šveiks 27.02.2018. 19.36

un kā tad ar martinzona staciju Rīgas enerģija , tur taču ar nekas laikā netika pabeigts.

+2
-1
Atbildēt

0

Lai pievienotu komentāru, vai ienāc ar:

Saņem svarīgākās ziņas katru darba dienas rītu