Rubesa: Ļoti bīstams brīdis “Rail Baltica” projektam 19

Baiba Rubesa. Foto: Gatis Rozenfelds, Picture Agency
Print Friendly, PDF & Email

Kāpēc tieši tagad Baltijas valstu dzelzceļa kopprojekta “Rail Baltica” vadošās organizācijas “RB Rail” valdes priekšsēdētāju Baibu Rubesu akcionāru vairākums vēlas nobīdīt malā no projekta? Rubesai par to ir savs spriedums – ir pēdējais brīdis ietekmēt kopuzņēmumu, lai īstenotu katram savas prioritātes. Otrs iemesls – visos līgumos par Eiropas fondu naudas piešķiršanu ir ierakstīts, ka jābūt vienai ieviesējorganizācijai. Kad tas kļuva skaidrs, “sākās sprādzieni”.

Rubesa intervijā žurnālam Ir stāsta, ka slēpts process par viņas atstādināšanu noticis jau vairākus mēnešus. Tas 1. februārī ar Lietuvas un Igaunijas akcionāru balsojumu izlauzās ārpusē.

Viena ieviesējorganizācija, pēc Rubesas teiktā, nozīmē to, ka neviena no trim valstīm nedominēs jautājumu izšķiršanā, pētījumos un projektēšanā. “Tā ir “RB Rail” atbildība. Visas šīs lietas ir jāiepērk, pārsvarā atbilstoši Latvijas likumdošanai. No pirmās dienas ir bijis spiediens pārsvarā no Lietuvas, lai tiek atklātas iepirkumu specifikācijas pirms publicēšanas. Tas ir pret Latvijas likumdošanu. Pat es tās neredzu,” saka Rubesa.

Rubesa arī atzīst, ka visu triju valstu Satiksmes ministrijām ļoti nepatīk, kad viņa aizrāda divas lietas: ka nacionālās intereses ņem virsroku pār kopējām interesēm un ka vajag izvairīties no interešu konfliktiem.

Uz jautājumu, vai viņa savā darbībā ir izjutusi kādu Aivara Lemberga ietekmi, Rubesa atbild, ka nav izjutusi aktīvu darbību, bet projekta ietvaros “reizēm netiek pietiekami skaidri parādīts, ka mēs tiešām vēlamies būt daļa no Rietumu pasaules un Eiropas Savienības”.

Visu interviju ar Baibu Rubesu lasiet žurnālā Ir šeit.

Komentāri (19)

vvilums 15.02.2018. 18.20

Būtu naivi iedomāties, ka šī projekta realiāzijai neliek šķērsļus visāda veida čekisti.

+3
-1
Atbildēt

3

  altinyildiz > vvilums 15.02.2018. 20.07

  Domā, ka mūsu partneri Igaunijā un Lietuvā, kur, atšķirībā no Latvijas, atmasko nodevējus un ķer krievu spiegus, to neapzinās?

  0
  -1
  Atbildēt

  1

  tonijs > altinyildiz 15.02.2018. 22.17

  Nesen Latvijā arī vienu spiegu aizturēja, esi atpalicis no dzīves.

  +1
  -2
  Atbildēt

  1

  altinyildiz > tonijs 15.02.2018. 23.11

  Esi drošs, nelieti, ka DP visu paplātes pasniedza CIP vai MI6 un to spiegu vienkārši nevarēja neaizturēt! Nekas, tiesneši, kas palaida staigāt brīvā Vienotības sugasbrāli, Magoni, arī šito palaidīs. Nepūt, koprofāg, man pīlītes!

  +1
  -1
  Atbildēt

  1

  tonijs > altinyildiz 16.02.2018. 06.40

  Kur es pūšu pīlītes? Es teicu, ka aizturēja spiegu, un tā ir patiesība. Kāpēc apsaukājies, sen neesi dabūjis pa seju?

  0
  0
  Atbildēt

  0

  kolpants > vvilums 16.02.2018. 13.12

  visāda veida čekisti.

  да уж..это уже похоже на клинику..
  Вроде даже сама Рубеса понятнее некуда сказала-просто некоторые, а точнее, литовцы, хотели получить заранее доступ к технической спецификации!

  И раскрою страшную тайну-не для того, чтобы тут же ее переслать лично Путину (так как в отсталой России, как известно, ничего сами не могут, даже спецификацию сделать), а чтобы получить элементарное конкурентное преимущество!
  Потому что при обычном конкурсе у претендента было бы, например, 4 месяца на подготовку предложения, а у получившего заранее-6-8! А это очень важно! Разжую дальше-при коротких сроках очень часто на многие позиции претендент берет среднерыночную цену, так как у него нет времени со всеми договориться о более низкой цене. Например, ставит, что гравий у него будет по 100 евро/м3. Но если у кого-то есть уже информация ЗАРАНЕЕ, то он идет к поставщику и говорит “мне через год понадобится 10 000 м3 гравия. Если ты мне дашь цену 90 евро/м3, куплю у тебя, можем и протокол подписать на всякий случай”.
  В итоге у одного в предложении на гравий стоит 10 000 на 100 = 1 000 000 евро, а у другого 10 000 на 90 = 900 000 евро. И таких позиций там море. И в итоге разница в цене уже не 100 000, а несколько миллионов и конечно, конкурс выигрывает тот, кто раньше подсуетился.

  с проектированием аналогичная картина, когда проходят по субподрядчикам, те уже тоже начинают готовиться, понимают, что время у них не 5 месяцев на проектирование, а все 7, то есть можно без спешки цену подешевле дать.

  Ну и конечно, чтобы этот проект на таких “мелочах” не застревал, подобные дельцы начнут массовую кампанию “ничего нельзя затягивать, кто что-то против говорит, это чекисты, давайте быстрее, не надо смотреть на мелочи”. ну и под шумок…
  Ну прям как с библиотекой было-чуть кто пробует смету покритиковать, ему сразу в ответ “ты что, рука Москвы?”, ты почему на святое руку поднял?”. Ну и в итоге на одном только паркете “сняли” больше, чем все цветочные киоски Ушакова стоили

  0
  0
  Atbildēt

  0

  andrejs > vvilums 16.02.2018. 00.02

  ….liek šķēršlus visāda veida čekisti.
  ———————-
  lietuviešu un igauņu čekisti…
  Nevajag aimirst, ka Lembis kontrolē arī pusi no mūsu kaimiņvalstu parlamentu koalīcijas partijām

  +1
  -1
  Atbildēt

  2

  vvilums > andrejs 16.02.2018. 12.34

  Man likās, ka tu esi sakarīgāks.
  “Visāda veida čekisti” var aizstāt ar “visāda veida kremļa padauzas” vai atkal tev nosaukt visus mums naidīgus kaimiņzemes specdienestus. Lembis var šiverēt tikai Latvijā. Igaunijā un Lietuvā ir savi kremļa padauzas.

  0
  0
  Atbildēt

  1

  altinyildiz > vvilums 16.02.2018. 13.46

  Pret mūsējo kremļa padauzu sugasbrāli: čekista un krievu bandīta Borisova pakalpiņu, Paksu, lietuvieši ierosināja impīčmentu un tas atstāja prezidenta sili, bet pret Savisāru bija sarīkota kriminālvajāšana un to atstādināja no Tallinas mēra amata. Lietuvā un Igaunijā pie varas esošās kremļa padauzas ir margināli un nevar pieņemt valsti graujošus lēmumus, kā pie mums.

  0
  0
  Atbildēt

  0

  Drosma > andrejs 16.02.2018. 11.05

  nu nepārspīlē – lembis jau ir svētais moceklis, tu gribi teikt, ka arī pasaules valdnieks?

  +1
  -1
  Atbildēt

  1

  andrejs > Dusma 16.02.2018. 11.09

  precizējumu par “čekistiem” gaidām no Viļuma k-ga….
  Bet diezin vai sagaidīsim.

  +1
  -1
  Atbildēt

  0

Aivars Znotins 18.02.2018. 11.04

Un vispār -visos iespējamos “portālos”esmu rakstījis-Baibiņa ,nu ej taču pensijā ! Esi to “nopelnījusi”…

0
0
Atbildēt

0

Aivars Znotins 18.02.2018. 11.02

Paga ,paga,bet KO pati Rubesa raksta ,ka visas Rail Baltic “lietas” PAMATĀ jāieperk pēc Latvijas likumdošanas…. KURŠ tad te grib DOMINĒT???

0
0
Atbildēt

0

Lai pievienotu komentāru, vai ienāc ar:

Saņem svarīgākās ziņas katru darba dienas rītu