Tiesa nolemj atbrīvot Sprūdu pret 500 000 eiro drošības naudu 13

Apcietinātais maksātnespējas administrators Māris Sprūds tiek konvojēts uz tiesas sēdi Rīgas pilsētas Latgales priekšpilsētas tiesā. Foto: Edijs Pālns, LETA
Print Friendly, PDF & Email

Rīgas pilsētas Vidzemes priekšpilsētas tiesa trešdien nolēma izspiešanā un noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizācijā apsūdzēto bijušo maksātnespējas administratoru Māri Sprūdu atbrīvot no apcietinājuma pret 500 000 eiro drošības naudu, dodot mēnesi šo līdzekļu atrašanai, ziņo LETA. Pēc drošības naudas iemaksas Sprūds tiks atbrīvots no apcietinājuma un viņam tiks noteikti citi drošības līdzekļi.

Komentējot drošības līdzekļa apjomu, Sprūds pēc tiesas sēdes norādīja, ka “jāmēģina”. Savukārt Sprūda advokāts Jānis Rozenbergs teica, ka Sprūda rīcībā esošie līdzekļi ir redzami amatpersonu deklarācijās un tie lielākoties ir arestēti, tādēļ līdzekļi būs jāatrod ar trešo personu palīdzību.

Līdz šim šāda mēroga drošības nauda ir bijusi noteikta tikai bijušā “Latvijas dzelzceļa” valdes priekšsēdētāja Uģa Magoņa lietā, liecina aģentūras LETA rīcībā esošā informācija.

Tiesa par drošības līdzekli trešdien lēma trīs stundas, salīdzinoši iepriekšējās reizes tas tika darīts vairāk nekā sešas un pat astoņas stundas. Sprūds apcietinājumā atrodas kopš pagājušā gada jūnija sākuma.

Kā ziņots, prokuratūra Sprūdam uzrādīja apsūdzību par izspiešanu un noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizāciju. Sprūda advokāte Sandra Sleja iepriekš norādīja, ka Sprūds pozīciju nav mainījis un savu vainu inkriminētajā noziegumā neatzīst.

Lietā apsūdzētas vēl piecas personas, tostarp, finansists Jorens Raitums, kuram inkriminē izspiešanu un nelegāli iegūtu naudas līdzekļu legalizēšanu. Tāpat apsūdzētā statusā ir bijušais administrators Ilmārs Krūms.

Latvijas Televīzija iepriekš vēstīja, ka lietā apsūdzēti arī būvuzņēmējs Mārtiņš Krūms, uzņēmējs Guntars Slišāns, kā arī Īrijas pilsonis, uzņēmējs Timotijs Kellijs.

Valsts policija paziņojumā presei par lietas nodošanu prokuratūrai apsūdzību celšanai rakstīja, ka 2016.gadā, izmantojot “Trasta komercbankas” likvidācijas procesu savtīgās interesēs, maksātnespējas administratori pēc iepriekšējas vienošanās veica izspiešanu organizētā grupā kopā ar vēl četrām personām.

Janvāra vidū Latvijas Televīzijas raidījums “de facto” vēstīja, ka Sprūds un Krūms draudējuši konfiscēt “Trasta komercbankas” kreditoru naudu.

Izmeklēšana uzskatot, ka Sprūds, Krūms un vēl četri cilvēki no bankas kreditoriem, kas gaidījuši savu kārtu saņemt bankā iestrēgušo naudu, izspieduši pamatīgas summas. Likumsargu ieskatā, dažiem bankas kreditoriem tika paziņots – lai atgūtu noguldījumus, ir jādalās. Esot izmantoti arī draudi. Kreditoriem esot norādīts, ja Krūmam, Sprūdam un pārējiem nesamaksās, tad kreditoriem pienākošos naudu atzīmēs kā noziedzīgi iegūtu, un viņi to vienkārši neredzēs, vēstīja raidījums.

2017.gada jūnijā Valsts policija veica 16 kratīšanas, kuru laikā izņemti svarīgi dokumenti un naudas līdzekļi vairāku tūkstošu eiro apmērā. Tika arestēti vairāki nekustamie īpašumi, luksus klases automašīnas un vairāki simti tūkstoši eiro skaidrā naudā.

Tika aizturētas sešas personas, no tām trīs personām tika piemērots drošības līdzeklis apcietinājums. Patlaban apcietinājumā atrodas vairs tikai Sprūds.

Komentāri (13)

tonijs 14.02.2018. 16.03

Ja Sprūds atradīs šo drošības naudu- un visticamāk, atradīs- tas būs skaidrs pierādījums viņa vainai un maksātnespējas administratoru mafijas pastāvēšanai. Mūsu humānās tiesas gan izliksies to neredzam.

+6
-2
Atbildēt

3

  altinyildiz > tonijs 14.02.2018. 16.27

  Atradīs naudu? Neatceries, cik saņēma Haralds Velmers par kopisko valsts nozagšanas meagaafēru, LM, kopā ar Prudentija un Vienotību?

  +1
  -2
  Atbildēt

  0

  Drosma > tonijs 14.02.2018. 16.15

  kāpēc humānās neliec pēdiņās?

  0
  0
  Atbildēt

  1

  tonijs > Dusma 14.02.2018. 16.17

  Tāpēc, ka viņas ir humānas- pret blēžiem.

  +1
  0
  Atbildēt

  1

  Drosma > tonijs 14.02.2018. 16.20

  nē – nu jā – garš stāsts …..
  īstenībā jau tiesas vispār ir tikai blēžiem

  nabagi ir nu jau tā pliki noplēsti, ka viņie līdz tiesām pat netiek

  valsts šai ziņā ir izdarījusi maksimālo

  maksā jaunos latvenergo rēķinus, vai tiesājies – uzvarēsi tiesā – nomaksāsi parādus latvenergo un būsi turpat kur biji

  0
  0
  Atbildēt

  0

  tonijs > tonijs 15.02.2018. 22.15

  Tiesa tomēr pārbaudīs drošības naudas izcelsmi- mainu domas uz labo pusi.
  ……………..
  Tiesa vēlas zināt, kur tikuši gūti Sprūda drošības naudai izmantotie līdzekļi
  http://nra.lv/latvija/kriminalzinas/237231-tiesa-velas-zinat-kur-tikusi-guti-spruda-drosibas-naudai-izmantotie-lidzekli.htm

  0
  0
  Atbildēt

  0

traductrice 14.02.2018. 15.57

Magoni arī atbrīvoja par pusļimonu, lai kvaukšķiem rodas iespaids, ka par lielu zivi prasa lielu drošības naudu. Pēc tam gan izrādījās, ka cipars sarēķināts kaut kā ne tā, un drošības naudu bez skaļiem paziņojumiem samazināja uz pusi(!) un atdeva atpakaļ naudas iemaksātājiem.

+2
0
Atbildēt

1

  altinyildiz > traductrice 14.02.2018. 16.08

  Gan jau par Magoni arī 5 ļimoni būtu atradušies, jo viņa brīvība vienlaikus ir arī valdošo kremļa slampiņu, kas ar to, labi zinādami, ka viņš ir augsta ranga FSBešņika znots, pagarināja darba līgumu. Pus gads Magonei aiz restēm un tur nonāks arī Dombrovskis, Matīss, Straujuma un vēl bariņš latviešu valsts ienaidnieku.

  +1
  -3
  Atbildēt

  0

Kamielis 14.02.2018. 15.20

Beidzot ilgi gaidītā ziņa no tiesiskās valsts tieslietu sistēmas!

+1
0
Atbildēt

1

  Drosma > Kamielis 14.02.2018. 16.05

  naciķiem nacionālie svētki – ko ta dzers, alu vai brandavīnu ?
  piedzersies un viens otram uz pleca prieka asaras izraudās …

  eh – skaisti dzīvot neaizliegsi !

  labi ka vienu sprūdu saņēma ciet, citādi visi iesalnieka trolļi nodzertos

  +3
  -3
  Atbildēt

  0

Lai pievienotu komentāru, vai ienāc ar:

Saņem svarīgākās ziņas katru darba dienas rītu