KNAB: Partijas vēlēšanu izdevumos nav norādījušas 80 592 eiro 8

Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja (KNAB) Politisko organizāciju finansēšanas kontroles nodaļas vadītāja Amīlija Jaunskunga un KNAB priekšnieks Jēkabs Straume piedalās KNAB rīkotajā preses konferencē. Foto: Evija Trifanova, LETA
Print Friendly, PDF & Email

Veicot politisko spēku iesniegto deklarāciju un priekšvēlēšanu aģitācijas pārbaudes, konstatēts, ka partijas vēlēšanu izdevumos nav norādījušas 80 592 eiro, bet neatļautos ziedojumos saņēmušas 37 857 eiro, liecina Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja (KNAB) informācija.

Partijas pagājušajā gadā pašvaldību vēlēšanu izdevumos kopumā izlietojušas 2,7 miljonus eiro. Aptuveni puse izlietota par reklāmas izvietošanu. Lielākie reklāmas izdevumi bijuši par reklāmu komerciālajā radio, laikrakstos, žurnālos un citos periodiskajos izdevumos, kā arī par reklāmu telpās un publiskās vietās, ziņo LETA.

Konstatēts, ka 19 partijas un to apvienības norādīja nepatiesas ziņas deklarācijā, kopumā nenorādot finanšu līdzekļus 80 592 eiro apmērā. Lielāko summu jeb 34 394 eiro deklarācijā nebija norādījusi “Latvijas attīstībai”.

Tāpat starp minētajiem 19 politiskajiem spēkiem ir tādi kā Zaļo un Zemnieku savienība (ZZS), Latvijas Zemnieku savienība, Latvijas Zaļā partija, “Vienotība”, Latvijas Reģionu Apvienība, Jaunā konservatīvā partija, “Saskaņa”, kā arī Nacionālā apvienība “Visu Latvijai!”-Tēvzemei un Brīvībai/LNNK”.

KNAB konstatējis, ka sešas partijas pieņēma neatļautus ziedojumus no juridiskām personām 37 857 eiro apmērā. Pazīstamākās partijas ir ZZS un Nacionālā apvienība “Visu Latvijai!”-Tēvzemei un Brīvībai/LNNK”. Šie ziedojumi partijām ir jāatmaksā valsts budžetā.

Piemēram, KNAB konstatējis, ka ZZS ir pieņēmusi neatļautu 5700 eiro ziedojumu no juridiskas personas par reklāmas izvietošanu publiskās vietās, kā arī nav norādījusi izdevumus par reklāmas izvietošanu publiskās vietās. KNAB arī konstatējis, ka attiecībā uz ZZS nav ievērota priekšvēlēšanu aģitācijas materiālu noformēšanas kārtība. ZZS 5700 eiro lielo ziedojumu jau atmaksājusi valsts budžetā.

Izvērtējot partiju pārkāpumus, KNAB konstatēja, ka likuma prasības kopumā ir pārkāpušas 38 partijas. Trim no tām lietvedība administratīvā pārkāpuma lietā netika sākta pārkāpuma maznozīmīguma dēļ. Par vienu partiju lēmuma pieņemšanai lieta nosūtīta tiesai, četrām partijām tika izteikti mutvārdu aizrādījumi, savukārt 30 partijām piemēroti administratīvie naudas sodi kopumā 7610 eiro apmērā

Komentāri (8)

Drosma 06.02.2018. 16.55

neticu vairs nevienam pašam šīs kompānijas vārdam – pilnīgi nulle – nē – prasti valsts budžeta tērētāji

skumji , ka tā, protams …

+5
0
Atbildēt

1

  Vahamurka > Dusma 06.02.2018. 17.14

  Jā,jā,nav vairs kā Strīķes un juraša laikā,kad KNABs pat ģenerālprokuroru izsekoja:Intervijā “Neatkarīgā Rīta Avīze” Kalnmeiers apgalvojis, ka 2010. gadā kāds augsta līmeņa KNAB darbinieks viņu informējis par to, ka Strīķe un Jurašs ir devuši komandas saviem operatīvajiem darbiniekiem neoficiāli vākt informāciju par viņu un par viņa ģimeni, “ar mērķi kaut ko sliktu sagrābstīt par mani”.http://www.delfi.lv/news/national/politics/jurass-un-strike-noliedz-generalprokurora-noverosanu-un-piesauc-citplanetiesus.d?id=49716153

  +1
  -4
  Atbildēt

  2

  altinyildiz > Vahamurka 06.02.2018. 22.11

  Kamēr čekai nav gatavībā jauna komanda, Jurašs, Strīķe un Bordāns, pagaidām ir to vienīgā cerība.

  0
  -2
  Atbildēt

  0

  lno > Vahamurka 06.02.2018. 23.00

  Iebildumi, ka KNAB pildīja savu uzdevumu?:)

  +2
  -1
  Atbildēt

  1

  Vahamurka > lno 06.02.2018. 23.31

  Nepavisam.Ja ir dots tāds uzdevums no augšas,tad tas noteikti jāpilda.

  +1
  -1
  Atbildēt

  1

  tonijs > Vahamurka 07.02.2018. 05.33

  0
  0
  Atbildēt

  0

Drosma 06.02.2018. 23.20

super – fantastika – ģenprokurors jau kopš 2010.gada tiek izsekots , bet visu laiku klusē – vai tā ir adekvāta amatpersonas rīcība? Ne jau privātu iemeslu dēļ viņu izseko , bet gan amata dēļ -VALSTS NOZĪMES AMATA DĒĻ – nu tad kalnmeijers drikstēja par to visu laiku klusēt – nu ka tiek izsekots ?

jā – nebrīnīšos ,ja kādā jaukā rītā pa radio mums uzrunu teiks biedrs putins – welcome back tovarišči un visa mūsu elite ar jauniem posteņiem viņam aiz muguras stāvēs

es neuzticos tādai valsts amatpersonai , kura nav atbildīga , kura ir kā simbols tiesiskuma dziļajai krīzei Latvijā

+2
0
Atbildēt

0

vilburs 12.02.2018. 11.41

KNAB Latvijā ir palicis tik bezzobains, ka varētu tādu iestādi mierīgi aizvērt. Kāds vadītājs- tāda iestāde. ZZS, SC, NSL ir labi izdevies neitralizēt KNAB, kura nu pārvērusies par bērnudārzu direktoru korupcijas novērsēju. Nevar salīdzināt ar korupcijas apkarotājiem Rumānijā, kur aiz olām paņemts gan premjers, gan ministri kā arī deputāti.

0
0
Atbildēt

0

Lai pievienotu komentāru, vai ienāc ar:

Saņem svarīgākās ziņas katru darba dienas rītu