Ingrīda Priedīte, korespondencšahiste

Korespondencšahs, tāpat kā radioamatierisms, ir tīklošanās, secina rīdziniece Ingrīda Priedīte. Tas pats globālais tīmeklis, tikai ļoti lēns. «Iedomājieties, es no 1978. gada tīklojos ar 15 PSRS republikām, pēc tam ar pretiniekiem visur pasaulē.» Foto — Alise Šulca, Picture Agency
Ieva Puķe
Print Friendly, PDF & Email

Pastkartes, kur šeihs spēlē šahu ar harēmu, diemžēl šeit nav. Tā, kur mīļākais iekāpj pa logu un dāma gultā jau ir atlocījusi šaha galdiņu, arī acīmredzot aizvesta uz lauku mājām. Smiedamās Ingrīda Priedīte Rīgas dzīvoklī cilā kurpju kastēs noglabātas kartītes ar šaha gājieniem. Ingrīda ir divkārtēja Latvijas čempione «dzīvajā» šahā, PSRS un Latvijas šaha meistare. Bet korespondencšahā, kur dalībnieki savus šaha gājienus sūtīja viens otram pa pastu, — lielmeistare un pasaules vicečempione. Viņas sniegumu neparastā veidā aktualizē Latvijas Nacionālā mākslas muzeja izstāde par dzīvi pirms interneta Tev ir pienākušas 1243 ziņas.

Lai lasītu šo rakstu tālāk, Tev jābūt drukātā vai digitālā žurnāla abonentam. Esošos abonentus laipni lūdzam ienākt:

Ja vēl neesi abonents, aicinām pievienoties mūsu lasītāju pulkam. Abonējot digitālo žurnālu, saņemsi piekļuvi rakstiem nekavējoties.

Saņem svarīgākās ziņas katru darba dienas rītu