Lembergs komisijā: Kā es nopirktu 51 balsi? Ar maisu staigāju? (papild.) 20

Aivars Lembergs piedalās Saeimas parlamentārās izmeklēšanas komisijā 18. decembrī. Foto: Edijs Pālens, LETA
Print Friendly, PDF & Email

Aivars Lembergs (“Latvijai un Ventspilij”) pirmdien noliedza, ka savulaik būtu ietekmējis Gunta Ulmaņa atkārtoto ievēlēšanu prezidenta amatā. Pirmdien oligarhu lietas parlamentārās izmeklēšanas komisija uzklausīja Lembergu, pret kuru tiesībsargājošās iestādes izbeidza kriminālprocesu šajā lietā, ziņo LETA.

Žurnāls “Ir” šogad publicēja viesnīcā “Rīdzene” noklausītās sarunas, un vienā no sarunām Lembergs toreizējam politiķim Aināram Šleseram esot teicis: “Viņam (Ulmanim) bija aptuveni kādas 40 balsis. Un Andris man toreiz – tas bija īsi pirms mūsu lielā kara – Andris saka, klausies, velns, davaj to Ulmani! Man nah*j to Ulmani vajag, bet viņam vajag, un mēs salikām, ko mēs tur varam – no opozīcijas, un “ceļā” jau arī nebija atbalsts. Un kopā mēs savācām man liekas 13 balsis. Iznāca, ka man bija kādas astoņas un Andrim bija piecas. Nē, mēs pat vairāk savācām – 15, man bija deviņas, Andrim sešas. Bļ*ģ, un viņš dabūja 57 [patiesībā 53] balsis, tas Ulmanis! Saproti, viss baigi skaisti… Bet mēs tad zinām, ka mēs likām! Un tur bija zināms budžetiņš – ne jau par skaistām acīm. Ulmanim vajadzētu Andrim, bļ*ģ, visu laiku roku bučot, bļ*ģ… Labi, viņš par manu lomu vispār nezina, jo Andris visu laiku ar viņu kontaktējās.”

Šodien parlamentārās izmeklēšanas komisijā Lembergs paziņoja, ka jebkura prezidenta ievēlēšana ir politisks lēmums, ko pieņem Saeimas vairākums. “Nepašaubāmi, beidzās Ulmanim pirmais termiņš, “Latvijas ceļam” bija svārstīgs viedoklis, par “zemniekiem” jautājumu nebija,” norādīja Lembergs un piebilda, ka toreizējais politiķis Andris Šķēle šī jautājuma sakarā veicis plašas konsultācijas un “bija runa par sadarbības turpināšanu”.

“Ne es balsoju par Ulmani, ne varēju balsot. Ja tur pazibēja tajā “Ir” blefā par budžetiņu… Kā es nopirktu 51 balsi? Ar maisu staigāju?” retoriski piebilda Lembergs.

Lembergs arī komisijā paziņoja, ka “oligarhu” krimināllieta esot bijis politisks šovs, turklāt lieta sākta īsi pēc tam, kad Andris Bērziņš izteicis priekšlikumu par kandidēšanu uz Valsts prezidenta amatu. “Šova” organizēšana esot bijusi uzticēta toreizējai KNAB priekšnieka vietniecei Jutai Strīķei un Operatīvo izstrāžu nodaļas priekšniekam Jurim Jurašam.

Lembergs skrupulozi analizēja un uzskaitīja daudzus KNAB un tiesas pieņemtos lēmumus par kratīšanām dažādos objektos. Šajos lēmumos Lembergs saskata pretrunas un nelikumības.

Vaicāts, vai viņam bijusi saistība ar AS “Diena” un laikrakstu “Diena”, Lembergs atbildēja, ka viņam neesot bijis gods iegādāties šo laikrakstu, ko viņš būtu darījis tikai “smagu murgu” gadījumā, jo kādreizējais AS “Diena” valdes priekšsēdētājs [tagad ekonomikas ministrs un “Vienotības” priekšsēdētājs] Arvils Ašeradens un ilggadējā laikraksta “Diena” galvenā redaktore Sarmīte Ēlerte koncernu noveduši līdz bankrotam, bet viņš nemēdzot “dedzināt naudu dedzināšanas pēc”. “Ja nopirktu “Dienu”, tad tas nozīmētu to likvidēt. Es to neņemtu pat par velti, ja nu vienīgi man piemaksātu piecus miljonus,” piebilda Lembergs.

Savukārt vaicāts, vai viņš centās ietekmēt laikraksta publikāciju saturu, Lembergs atbildēja, ka bieži izteicis kritisku viedokli par laikrakstu. Savulaik laikraksts esot veicis “totālu melu kampaņu”, lai diskreditētu viņu kā politiķi, tāpēc Ventspils mērs laikrakstam rakstījis sūdzības un dažreiz laikraksts Lemberga viedokli publicējis. “Tāda bija mana ietekme,” apgalvoja Lembergs.

Viens no žurnālā “Ir” publicētajiem sarunu fragmentiem liecina, ka Lembergam satiksmes ministra Ulda Auguļa (ZZS) padomnieks un Rīgas brīvostas valdes pārstāvis Artis Stucka piegādājis ministrijas dokumentus par aviokompāniju “Air Baltic”.

Lūgts komentēt, vai Stucka viņam piegādājis Satiksmes ministrijas dokumentus, Lembergs nenoliedza, ka Stucku pazīst, taču viņš nesaprotot par kādiem dokumentiem ir runa. Viņš norādīja, ka ir Latvijas tranzīta biznesa asociācijas prezidents un tā regulāri saņemot dokumentus, turklāt Stucka kā ministra padomnieks regulāri piedalās asociācijas sapulcēs.

Kopumā Lembergs nevēlējās komentēt detalizētākas žurnālā “Ir” publicētās sarunas, izsakoties, ka viņš šo “lumpeņžurnālu un melu lapeli nelasot”, tāpēc negribot komentēt “viņu atraugas”. Tā arī bija viņa atbilde uz jautājumu par to, vai viņam savulaik bijusi privāta interese Rīgas brīvostā.

Viņš gan piebilda, ka Rīgas brīvosta ir publiska pārvaldes struktūra, kuras valdē darbojas pašvaldības pārstāvji un Ministru kabineta iecelti pārstāvji. Rīgas brīvostas pārvalde ir Lemberga vadītās asociācijas biedrs un asociācija ar brīvostu sadarbojoties.

Ventspils mērs arī vērsa klātesošo uzmanību, ka bijušais politiķis Andris Šķēle nemaz nav pratināts “oligarhu lietā”, tāpēc Šķēle visā lietas “epopejā pielikts klāt, lai iznāktu trijnieks – Lembergs, Šlesers un Šķēle”. “Vajadzīgs trijnieks. Vot tā ir mafija! Tāpēc Šķēle ir pielikts. Ja būtu viens pats Šlesers, tad ar būtu nekā,” teica Lembergs.

Lembergs ir pārliecināts, ka pret viņu joprojām tiekot veikta totāla noklausīšanās. “Telefons, mājās, darbā, makšķerēšanā,” paziņoja Lembergs.

Kā ziņots, viesnīcas “Rīdzene” noklausītās politiķu un uzņēmēju sarunas kalpoja kā viens no galvenajiem pierādījumiem tā dēvētajā “oligarhu lietā”, kas tika ierosināta 2011.gadā.

KNAB veica kratīšanas vairākās vietās Latvijā, tostarp ietekmīgu politiķu īpašumos – Aivara Lemberga Puzes īpašumā, Rīgas domē un brīvostas pārvaldē, bijušā Tautas partijas līdera Andra Šķēles ģimenei piederošās SIA “Uzņēmumu vadība un konsultācijas” (UVK) telpās un citos uzņēmumos.

Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs (KNAB) šo lietu izmeklēja vairākus gadus, tomēr izrādījās, ka noklausītās sarunas nav pietiekams pierādījums apsūdzību celšanai, tāpēc kriminālprocess KNAB un prokuratūrā tika izbeigts.

Tomēr šī lieta atkal aktualizējusies pēc tam, kad žurnālā “Ir” tika publicētas amatpersonu un uzņēmēju sarunas, kuras, iespējams, tika noklausītas “oligarhu lietā”.

KNAB gan sācis dienesta pārbaudi par šo sarunu nokļūšanu publiskajā telpā. Šī pārbaude bija pēdējā, kas KNAB palikusi no aktualizētā skandāla par izbeigto “oligarhu lietu”. Pārbaudes rezultāti netiek publiski izpausti, taču tie ir nodoti vērtēšanai Drošības policijā, kas komentārus pagaidām nesniedz.

Komentāri (20)

tonijs 18.12.2017. 16.58

Šlesers, Ameriks, Lembergs ir uzklausīti, tagad tikai atliek sadalīt balvas kategorijā Gada melis 2017.

+3
-1
Atbildēt

1

  BardainaisSigne > tonijs 18.12.2017. 17.31

  Aizmirsi Zatleru.Atceries,viņiem bija domstarpības ar Šleseru par to,kurš kuram zvanījis un ko prasījis.Šlesers esot iesūtījis komisijai prasību,lai pārbauda.Un tad vēl nāks Jurašs ar Strīķi runāt par noplūdēm no KNAB,nez kā tur viņiem ies.

  +1
  -2
  Atbildēt

  2

  basta > Bārdainais Signe 18.12.2017. 17.39

  Tā kā tā komisija kalpo tikai intelektuāli alternatīvi apdāvināto smadzeņu drāšanai un valsts līdzekļu izsaimniekošanai, tad būtībā nav nozīmes, ko tur teiks Zatļers, Strīķe, vai Jurašs. Tas taču nav tribunāls, uz kuru minētos neliešus atvedīs ar saslēgtām rokām un maisiem galvā.

  0
  -2
  Atbildēt

  1

  BardainaisSigne > basta 18.12.2017. 17.44

  Tā kā šī izrāde domāta vēlēšanām,būtu labi,ja tomēr sabiedrībai nedaudz atklātos šo kadru īstās sejas.

  0
  -2
  Atbildēt

  1

  basta > Bārdainais Signe 18.12.2017. 17.50

  Ņemot vērā Vienotības reitinga 3%, kaut kādi procesi sabiedrības galvās notiek.

  0
  -2
  Atbildēt

  1

  BardainaisSigne > basta 18.12.2017. 17.52

  Abet JKP?

  0
  -2
  Atbildēt

  1

  basta > Bārdainais Signe 18.12.2017. 17.58

  Es domāju, ka čekas projekts, JaunāKP, būs likusi pajoliņiem vilties. Vecā “Rīdzenes sarunu” zupa līdz Saeimas vēlēšanām jau būs sadalījusies molekulās, bet cerības, ka pāris mēnešu laikā “tiesiskuma” parķija būs sagādājusi Ušmerikam rokasdzelžus un Zviedru gardīnes, nav attaisnojušās.

  0
  -2
  Atbildēt

  1

  BardainaisSigne > basta 18.12.2017. 18.04

  Strīķes un Juraša izgāšanās komisijā varētu šo procesu paaātrināt.Šodien Lembergs ar savu prezentāciju no sava tiesas procesa arī šo to interesantu komisijai atklāja par KNAB izmeklēšanas metodēm.

  +1
  -2
  Atbildēt

  0

  tonijs > Bārdainais Signe 18.12.2017. 17.45

  Zatlers vēl tikai runās, bet es aizmirsu Šķēli, kurš nekur neesot iesaistīts, neko nevarot apstiprināt un neko neatceroties.
  https://www.diena.lv/raksts/latvija/politika/skele-saeimas-komisija-atgadina-ka-oligarhu-lieta-nav-iesaistits-14187183

  +2
  0
  Atbildēt

  1

  BardainaisSigne > tonijs 18.12.2017. 17.49

  http://www.DELFI.lv | 4. decembris 2017 09:49
  Pirmdien “oligarhu lietas” parlamentārās izmeklēšanas komisija uzklausa bijušo Valsts prezidentu Valdi Zatleru un tagadējo zemkopības ministru Jāni Dūklavu (ZZS), kā arī Ozolnieku domes priekšsēdētāju un bijušo Saeimas deputātu Daini Liepiņu.
  Komisijas sēžu darba grafiks liecina, ka Zatleru izmeklēšanas komisija uzklausa daļā par iespējamiem Satversmes pārkāpumiem, savukārt Dūklavu un Liepiņu izvaicā kā “oligarhu lietas” pirmstiesas kriminālprocesā iesaistītās personas.

  0
  0
  Atbildēt

  0

Mantrausis 19.12.2017. 08.43

Viens – mums nav zināms, kāds kam kurā brīdī labums no būšanas Saeimā. Kaut vai šī pati komisija, kur biedri Šics un Co atrodas, bet – vai viņi ko saprot un jēdz un vai vēlas jēgt, tas cits jautājums. Otrs – pieraduma spēks liedz vai neļauj painteresēties kā un kur top likumprojekti. Pirms gadiem X Radio SWH ēterā Ausma Kantāne nespēja citādi pamatot savu balsojumu, kā “uzticos juridiskai komisijai” (lasi – kurā sēž juristi, kam rados un draugos ir juristi, kam nelielajā Latvijā tāpat vajag darbu!). Vēl šogad biedrs Šadurskis izteicās līdzīgi… Ja saliekam kopā kaut kādu labumiņu (“ļimončiku” vai “arbūziņu”), kas atlec, esot krēslā, un smagu darbu un čaumalas, pelavas, kas “atlec” tur – ārpus Parlamenta – par mazu naudu VAR dabūt lielu politisku baudu. Ja valstī ik parlamentārietis, kas balsojis “par” nespēj sīki un analītiski paskaidrot, par ko un kālab spiedis pogu… Ir jāzina, kas un kā labā izstrādā likumus. Patlaban pie mums tā nav un arguments – citur ir tāpat – nav arguments muļķībai!

+1
-1
Atbildēt

2

  BardainaisSigne > Mantrausis 19.12.2017. 13.55

  Kā tas tagad jāsaprot?Ka Saeimā drīkstētu ievēlēt tikai tādus cilvēkus,kuri ir speci pilnīgi visās nozarēs?Vai tādi universāli radījumi mūsdienās vispār ir iespējami,ņemot vērā cilvēces uzkrāto zināšanu daudzumu?Vai mēs nedrīkstētu uzticēties nevienam citas nozares speciālistam pat tad,ja viņš ir no tās pašas partijas,kura,kā zināms,ir līdzīgi domājošu cilvēku organizācija?Tad jau tu mājās arī visu dari pats,nevienam speciālistam neko neuzticot -būvē,ievelc elektrību,ūdensvadus,remontē datorus,automašīnas utt.?

  0
  0
  Atbildēt

  0

  Drosma > Mantrausis 19.12.2017. 11.04

  svēta patiesība – bet kurš to nezin – un ko tas maina , ka mēs -sabiedrība komentāros apliecinam patiesību , kura ir paralēla daudzām citām patiesībām

  vai Čakšas paziņojumi, ka tikko pieņemtie likumi nedarbosies nav absurdi – un šitādai ministrei tiek uzticēti miljardi? Tie miljardi kurus izšeptēs, un kuri nemaz netiks līdz tiem, kuri visu mūžu strādājuši un maksājuši nodokļus

  Tādi esam – ko darīt – nezinu – mani radi turpina aizrbaukt no valsts , bet , piemēram, tās valstis, kuras ir jau islamizējušās – man ir nepatīkami tur.

  Kur likties?

  0
  0
  Atbildēt

  1

  basta > Dusma 19.12.2017. 14.33

  “un šitādai ministrei tiek uzticēti miljardi?”
  ————-
  Tomēr tas netraucēja Vienotības kremļa maukām, čekas kājslauķiem, zagļiem un pidarasiem tos “miljardus” uzdāvināt saviem čekas saimņiekiem, bet čekistu midzeņa, SAB, priekšņiekam Maizītim par centieniem nepieļaut VM budža izputināšanu piedraudēt ministram Belēvičam ar pielaides anulēšanu.

  0
  -1
  Atbildēt

  0

J.šveiks 20.12.2017. 11.12

smagajos noziegumos apsūdzētos vispār uz komisiju nebija jēgas saukt, viņiem vieta uz cietā noziedznieku nsola tiesas zālē , paliek jautājums , kā lembe tika pie Ventspils ostu uzņēmumiem privatizējot ulmaņa (rumpīša) un premjera gaiļa laikā , pirms vēl tika iedibināta privatizācijas aģentūra un cik tas viņam izmaksāja , premjeram saprotama lieta , krievu laikā sēdēja kokapstrādes ministrijā kūrējot drošības tehniku kokapstrādes pabrīķos , brūkot zociālizmam , bija pliks kā baznīcas šorks , bet kad beidza premjerēšanu , nopirka ķīpsalu, braukāja apkārt pa pasauli ar jaktu milda , par kādiem šišiem? lembem ulmanis vairs nakuj bija vajadzīgs , jo savu bija jau dabujis un ulmanim ar ko uz šņurķa uzmetis , piekrita saraiņajam , jo tam vēl bija štelles kārtojamas.

0
0
Atbildēt

1

  BardainaisSigne > J.šveiks 20.12.2017. 12.38

  Virtam ir mazliet neērti. Tas nav tāpēc, ka Virtam nepatiktu nauda, ar ko viņš un viņa riplevūdie partneri uzvārīsies, izmantojot Latvijas valsts vadītāju stulbumu. Virts uztraucas par to, ka nākotnē, kad viņš gribēs pelnīt, viņam līdzi vilksies slikta smaka: «Tu nopelnīji pāris simtus miljonu dolāru, uzpērkot un apčakarējot Latvijas vadoņus un dižpolitiķus.» «Cik bija jāsamaksā Latvijas politiķiem par to, lai viņi parakstītu tik neredzēti klaji cinisku un blēdīgu Citadeles pārdošanu?» par riplevūdiem pasmiesies citi biznesmeņi. Tam, ka šāds, Latvijas valstij izcili nederīgs un neizdevīgs darījums varēja notikt bez kukuļdošanas, neviens neticēs.
  Labi, ka vismaz amerikāņu Ripplewood holding ir mazliet tā kā satraucies par savu reputāciju un veic pasākumus, kā to uzlabot. Tikmēr Latvijas valsts dižvadoņi spļauj virsū tādiem niekiem kā sava reputācija, pārdod Citadeli, saņem savu komisijas naudu un apmazgā veiksmi, braucot ēst šašlikus kopā ar bankas pircēju uz Gruziju. Šašliki zobos nespriežas, kad tiem uzdzer labu vīnu. http://nra.lv/viedokli/maris-krautmanis-3/127055-labs-vins-un-sasliki-par-citadeli.htm

  +1
  0
  Atbildēt

  1

  basta > Bārdainais Signe 20.12.2017. 16.14

  Ripplewood holding, protams, nav amerikāņu, bet tikai ASV reģistrēts čekas off-shore firmu fonds, vai gan savādāk Reira draudziņš, Ģirts Rungainis, arī komunistu cūka, to būtu sameklējis starp vairākiem desmitiem tūkstošu līdzīgu uzņēmumu, tā vietā, lai izsūtītu piedāvājumus simts lielākām pasaules bankām, starp kurām, neviena nav krievu, jo tik augstā līmenī par čekisti nemāk maskēties.

  0
  0
  Atbildēt

  0

Lai pievienotu komentāru, vai ienāc ar:

Saņem svarīgākās ziņas katru darba dienas rītu