Pudždemons: Ja Madride apturēs Katalonijas autonomiju, tā pasludinās neatkarību 6

Sieviete demonstrācijā par Katalonijas neatkarību tur sveces reģiona karoga krāsās. Foto: AFP/LETA
Print Friendly, PDF & Email

Katalonija pasludinās neatkarību no Spānijas, ja Madride pildīs savus draudus apturēt tās autonomiju, ceturtdien paziņoja Katalonijas valdības vadītājs Karless Pudždemons.

“Ja valsts valdība uzstās uz dialoga atteikšanu un turpinās represijas, Katalonijas parlaments, ja uzskatīs to par nepieciešamu, var iet tālāk un balsot par oficiālu neatkarības pasludināšanu,” teikts Pudždemona vēstulē Spānijas premjeram Marjano Rahojam.

Spānijas valdība ceturtdien paziņoja, ka sestdien, 21.oktobrī, sanāks valdība sēdē, kurā izspriedīs jautājumu par Katalonijas autonomijas atcelšanu, lai atjaunotu konstitucionālo kārtību.

Attiecīgs Spānijas valdības paziņojums tika publicēts pēc tam, kad beidzās valdības dotā ultimāta termiņš Katalonijas varai, kurai bija jādod skaidra atbilde: vai Katalonija paziņoja par savu neatkarību no Spānijas vai ne.

Madride iepriekš piedraudēja, ja Pudždemons nesniegs apmierinošu atbildi līdz ceturtdienas plkst.10 (plkst.11 pēc Latvijas laika), tas izprovocēs konstitūcijas 155.panta piemērošanu, ziņo LETA/AFP. Līdz šim vēl nekad neizmantotais konstitūcijas pants ļauj Madridei atjaunot savu tiešo pārvaldi Spānijas autonomajos reģionos.

Šī panta iedarbināšana var vēl vairāk padziļināt politisko krīzi, kuru izraisījis 1.oktobrī notikušais Katalonijas neatkarības referendums, kurā 90% balsojušo atbalstīja atdalīšanos no Spānijas.

Tajā pašā laikā tautas nobalsošanā piedalījās vienīgi 42% no 5,3 miljonus lielā balsstiesīgo kopskaita.

Kā ziņots, Pudždemons, pamatojoties uz 1.oktobrī notikušā referenduma rezultātiem, pagājušo otrdien parakstīja neatkarības deklarāciju, taču paziņoja, ka tās pasludināšana atlikta uz dažām nedēļām, lai varētu uzsākt sarunas ar Madridi.

Savukārt Rahojs pieprasījis Pudždemonam līdz ceturtdienai sniegt skaidru atbildi, ko īsti nozīmē viņa pretrunīgā rīcība un vai viņš ir, vai nav pasludinājis Katalonijas neatkarību.

Spānijas Konstitucionālā tiesa otrdien oficiāli atzina Katalonijas neatkarības referendumu par pretlikumīgu.

Lai gan premjerministram 155.konstitūcijas panta iedarbināšanai vajadzīgs Senāta atbalsts, tas Rahoju, domājams, neaizkavēs, jo valdošajai konservatīvajai Tautas partijai (PP) parlamenta augšpalātā ir vairākums.

Vairāk par Katalonijas neatkarības referendumu un vēsturi lasiet šeit.

Komentāri (6)

BardainaisSigne 19.10.2017. 11.44

Pilnīgs sviests notiek vienā no Eiropas attīstītākajām daļām.21.gadsimtā!Cilvēki vairs savā starpā nemāk sarunāties.Kur palicis izslavētais liberālisms?

+1
0
Atbildēt

1

  basta > Bārdainais Signe 19.10.2017. 14.22

  0
  -1
  Atbildēt

  1

  BardainaisSigne > basta 19.10.2017. 19.26

  Nu un tad,tāpēc spāņiem vai citiem kādiem vajag kremlim noziņot:”mēs esam radījuši jums lielisku iespēju,nu tad ņemiet un izmantojiet!”?

  +1
  0
  Atbildēt

  1

  basta > Bārdainais Signe 23.10.2017. 18.17

  Problēmas sakne ir Katalonijas politiķi, kuri bija bieži viesi Maskavā.

  0
  0
  Atbildēt

  0

gustaps 21.10.2017. 12.51

Pudždemons: Ja Madride apturēs Katalonijas autonomiju, tā pasludinās neatkarību
Rahojs: Ja Katalonija pasludinās neatkarību, Madride apturēs Katalonijas autonomiju.

Kurā pusē bumba?
Izskatās, ka process iebraucis stagnācijas fāzē. Kurai pusei pietiks resursu ilgākam laikam?

0
0
Atbildēt

0

gustaps 20.10.2017. 20.50

Ja tas Brencs to man Līz precēs, viņ ies pie tā, bet ja viņš neprecēs, viņ neparko neies.

0
0
Atbildēt

0

Lai pievienotu komentāru, vai ienāc ar:

Saņem svarīgākās ziņas katru darba dienas rītu