fbpx

Atkritumu haoss 3

Riepas, kas uzkrājušās uzņēmuma Riepu bloki noliktavā Čiekurkalnā. Valsts vides dienests tagad par to piespriedis 12,9 miljonu eiro sodu. Foto — Edmunds Brencis, Picture Agency
Ieva Cielava
Print Friendly, PDF & Email

Riepas, riepas, riepas, riepas. Milzīgs klājiens, kurā varētu paslēpt veselu autoparku — šie neatļautie tonnu tūkstoši gadiem krāti uzņēmuma Riepu bloki noliktavā Čiekurkalnā, bet tagad Valsts vides dienests (VVD) sarēķinājis firmai sodu, kas piecdesmitkārt pārsniedz tās apgrozījumu. «Jūs tik brutāli izmeta ārā, ka mums ir šoks,» tā uzņēmuma vadītājam Aivaram Grūbem esot sacījuši paziņas no VVD, bet vārdus viņš sarunā Ir nevēlas atklāt. Tirgus tīrīšana no konkurentiem — tā milzīgos sodus vērtē Grūbe un arī citi uzņēmēji. Uz viņa biroja galda kaudzītēs salikti dažādi dokumenti — atzinumi, atļaujas, sodi, pārbaužu protokoli. Labu laiku Grūbe nevar papīros atrast pēdējo VVD sastādīto protokolu par 12,9 miljoniem eiro un ironiski iesmejas: «Es taču tagad nevarēšu samaksāt sodu.» Uzņēmumam, kas pērn apgrozījis 220 tūkstošus eiro, turklāt strādājis ar zaudējumiem, soda miljoni ir neizpildāma prasība un patiesībā nozīmē tikai vienu — biznesa beigas.

Lai lasītu šo rakstu tālāk, Tev jābūt drukātā vai digitālā žurnāla abonentam. Esošos abonentus laipni lūdzam ienākt:

Ja vēl neesi abonents, aicinām pievienoties mūsu lasītāju pulkam. Abonējot digitālo žurnālu, saņemsi piekļuvi rakstiem nekavējoties.

Saņem svarīgākās ziņas katru darba dienas rītu