Policija administratora Durevska lietu nodevusi kriminālvajāšanas sākšanai

Aizturētais maksātnespējas administrators Nauris Durevskis tiek konvojēts uz tiesas sēdi Rīgas pilsētas Latgales priekšpilsētas tiesā. Foto: Edijs Pālens, LETA
Print Friendly, PDF & Email

Valsts policija (VP) nodevusi no amata atstādinātā maksātnespējas administratora Naura Durevska lietu prokuratūrai kriminālvajāšanas uzsākšanai, aģentūru LETA informēja VP pārstāve Ilze Jurēvica.

VP ir pabeigusi izmeklēšanu un uzskata, ka ir savākti pietiekami pierādījumi apsūdzības celšanai pret diviem maksātnespējas administratoriem. Attiecīgi VP ir ierosinājusi prokuratūrai sākt kriminālvajāšanu pret jūnijā apcietināto Durevski, kurš tiek turēts aizdomās par kukuļa izspiešanas mēģinājumu. Izmeklēšanas gaitā par aizdomās turēto tika atzīts vēl viens makātnespējas administrators – 1980.gadā dzimis vīrietis, kurš tiek turēts aizdomās par darba pienākumu nolaidīgu pildīšanu, norādīja Jurēvica.

Par Durevska izdarīto pārkāpumu soda ar brīvības atņemšanu uz laiku no trim līdz 11 gadiem, konfiscējot mantu vai bez mantas konfiskācijas, atņemot tiesības uz noteiktu nodarbošanos vai tiesības ieņemt noteiktu amatu uz laiku līdz pieciem gadiem un ar probācijas uzraudzību uz laiku līdz trim gadiem.

Savukārt par darba pienākumu nolaidīgu pildīšanu soda ar īslaicīgu brīvības atņemšanu vai ar piespiedu darbu, vai ar naudas sodu.

Jau ziņots, ka apcietinājumu maksātnespējas procesa administratoriem Mārim Sprūdam, Ilmāram Krūmam un Durevskim Rīgas pilsētas Latgales priekšpilsētas tiesa kā drošības līdzekli piemēroja 9.jūnijā. Tai dienā tika apcietināts arī finansists Jorens Raitums, kuru policija jau pēc pāris dienām atbrīvoja, piemērojot viņam ar brīvības atņemšanu nesaistītu drošības līdzekli.

Krūms no apcietinājuma izmeklēšanas interesēs tika atbrīvots 26.jūlijā. Administratori patlaban atcelti no pienākumu pildīšanas.

Valsts policijas Ekonomisko noziegumu apkarošanas pārvalde sākusi divus atsevišķus kriminālprocesus. Vienā figurē Sprūds kopā ar Krūmu un Raitumu. Sprūdam un Krūmam tiek inkriminēta izspiešana un noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizēšana, savukārt Raitumam tiek inkriminēta dalība izspiešanā un noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizēšanā. Trijotnes apcietināšana saistīta ar likvidējamo “Trasta komercbanku”.

Otrajā lietā figurē Durevskis. Viņš tiek turēts aizdomās par kukuļa izspiešanas mēģinājumu.

Iepriekš tapa arī zināms, ka citā prokuratūras izmeklētā kriminālprocesā par iespējamiem pārkāpumiem uzņēmumu “Dzimtā sēta” un “Peltes īpašumi” maksātnespējas procesos starp aizdomās turētajiem ir Sprūds, viņa dzīvesbiedre maksātnespējas procesa administratore Ilze Gulbe, kā arī kādreizējais Tieslietu ministrijas parlamentārais sekretārs, bijušais nacionālās apvienības ģenerālsekretārs Aigars Lūsis.

Pagaidām nav neviena komentāra

Lai pievienotu komentāru, vai ienāc ar:

Saņem svarīgākās ziņas katru darba dienas rītu