Valdībā virzīs likumprojektu par vienotu veselības finansēšanu

Foto: Evija Trifanova, LETA
Print Friendly, PDF & Email

Panākta vienošanās par kompromisa variantu, saka Čakša

Nacionālās trīspusējās sadarbības padomes (NTSP) Veselības aprūpes nozares apakšpadomes sēdē ceturtdien panākta vienošanās par Veselības aprūpes finansēšanas likumprojekta kompromisa variantu, ziņo LETA.

Kā teica veselības ministre Anda Čakša, visām pusēm vienojoties, izstrādāts kompromisa variants. Tas apvieno Veselības ministrijas (VM) un Latvijas Veselības un sociālās aprūpes darbinieku arodbiedrības (LVSADA) veselības aprūpes finansēšanas likumprojektu variantus, kā arī pievieno NTSP sēdē izteiktos priekšlikumus.

Ministre teica, ka tagad likumprojekts tiks nodots ātrai izskatīšanai VM, lai to sagatavotu iesniegšanai valdībā un tālāk Saeimā, kur vēl par vairākiem jautājumiem varētu būt diskusijas.

Likumprojekts valdībā varētu tikt iesniegts aiznākošajā nedēļā.

Pagājušās nedēļas beigās NTSP sēdē tika nolemts apvienot VM un LVSADA piedāvātos likumprojektus vienā.

Risinājuma meklēšana tika nodota NTSP Veselības aprūpes nozares apakšpadomei, kurai līdz 8.septembrim jārod vienošanās par likumprojekta kompromisa variantu. Pēc tam gatavais likumprojekts tiks nodots izskatīšanai valdībā, lai pēc tam likumu nodotu izskatīšanai Saeimā steidzamības kārtā, vienojās NTSP.

Likumam atbilstoši plānotajam būtu jāstājas spēkā nākamā gada janvārī.

 

Pagaidām nav neviena komentāra

Lai pievienotu komentāru, vai ienāc ar:

Saņem svarīgākās ziņas katru darba dienas rītu