Šķēles ģimenei piederošās “Sabiedrības privātajiem ieguldījumiem” grupas peļņa pērn sasniedza 9 miljonus eiro 3

Andris Šķēle. Foto: Edijs Pālens, LETA
Print Friendly, PDF & Email

Koncerns šogad jūlijā veicis jaunu ieguldījumu “Rīgas jahtu centrs “Andrejosta”” kapitālā, iegūstot 63,57% apmaksātā kapitāla

Ekspremjera Andra Šķēles ģimenei piederošās finanšu ieguldījumu kompānijas “Sabiedrība privātajiem ieguldījumiem” koncerns pagājušajā gadā strādāja ar 13,205 miljonu eiro apgrozījumu, kas ir par 1,3% vairāk nekā 2015.gadā. Grupas peļņa pieauga vairākkārt un bija 9,162 miljoni eiro, liecina “Firmas.lv” dati.

“Sabiedrības privātajiem ieguldījumiem” koncerna apgrozījumā lielāko daļu 2016.gadā veidoja ieņēmumi no pasažieru pārvadājumiem – 8,236 miljonus eiro, kas ir pieaugums par 16% salīdzinājumā ar iepriekšējo gadu, kā arī ieņēmumi no elektroenerģijas pārdošanas – 3,994 miljoni eiro, kas ir par 16,1% mazāk nekā gadu iepriekš. No konsultācijām pērn koncerns guvis ieņēmumus 592 000 eiro apmērā, no ūdenstransporta apkalpošanas – 59 700 eiro, bet pārējie ieņēmumi veidoja 323 000 eiro, ziņo LETA.

“Sabiedrībai privātajiem ieguldījumiem” piederošā “Privāto aktīvu pārvalde” ieguldījumu aktivizēšanai dibina atsevišķus meitasuzņēmumus ar nosaukumu “Inpo”. Tai skaitā “Inpo 17” pieder 67% SIA “LAP1R” kapitāldaļu, kas savukārt ir akcionārs AS “Liepājas autobusu parks” (59,45%), kas nodarbojas ar pasažieru pārvadājumiem, bet “Inpo 5” pieder 11 kompānijas ar nosakumu “Vēja parks”, kas tirgo elektroenerģiju.

Koncerna finanšu pārskata vadības ziņojumā teikts, ka 2016.gada otrajā pusē koncerns iegādājies divas holdingkompānijas jaunu projektu izpētei un attīstīšanai. Pēc “Firmas.lv” datiem, pērn oktobrī “Privāto aktīvu pārvalde” kļuvusi par īpašnieci SIA “MCD Assets”, kas pārdēvēta par “Inpo 25”, bet novembrī – par īpašnieci SIA “MS Private” (iepriekšējā īpašniece Madara Šķēle-Dupate), kas pārdēvēta par “Inpo 26”.

Tāpat koncerna vadība atzīmē, ka 2016.gada janvārī veikti jauni ieguldījumi SIA “Baltic Investor Team”, iegūstot 25% no apmaksātā kapitāla, bet 2016.gada novembrī veikti papildu ieguldījumi, iegūstot 35,76% apmaksātā kapitāla. Pērn martā koncerns palielinājis pamatkapitālu SIA “Rīgas jahtu centrs “Andrejosta””, bet aprīlī veicis ieguldījumu SIA “Multi Capital Holdings”, tādējādi iegūstot 50% līdzdalību.

Vienlaikus koncerna vadība informē, 2017.gada martā koncerns veicis jaunu ieguldījumu SIA “Rīgas autonoma”, iegūstot 100% apmaksātā kapitāla, bet jūlijā veicis jaunu ieguldījumu “Rīgas jahtu centrs “Andrejosta”” kapitālā, iegūstot 63,57% apmaksātā kapitāla. Savukārt 2017.gada 28.februārī likvidēta koncerna meitassabiedrība SIA “Parku investīcijas”.

“2017.gadā koncerna vadība paredz meklēt jaunas investīciju iespējas,” sacīts finanšu pārskatā.

2015.gadā “Sabiedrības privātajiem ieguldījumiem” koncerna apgrozījums bija 13,038 miljoni eiro, bet koncerna peļņa bija 269 050 eiro apmērā.

Koncerna galvenais darbības veids ir ilgtermiņa finanšu ieguldījumu pārvalde. “Sabiedrība privātajiem ieguldījumiem” dibināta 2007.gadā. Tā pieder ekspremjera Andra Šķēles ģimenei – kompānijas īpašnieki ir Kristiāna Lībane-Šķēle (30%), Anete Šķēle-Pētersone (25%), Madara Šķēle-Dupate (25%), kā arī Edgars Šķenderis (10%) un Iveta Smilga-Krongorne (10%).

 

Komentāri (3)

Austras koks 15.08.2017. 12.38

Viss apgrozījums no pasažieru transporta pārvadājumiem un elektroenerģijas tirdzniecības. Abi – dotējami biznesi. Transports no nodokļiem (ko maksā visi, kas kaut ko dara), un tipa “eko” elektroenerģija no vēja parkiem – caur OIK (piemaksa ne par ko), ko maksā visi elektroenerģijas patērētāji. Respektīvi, visi netiešā veidā pat negribot ir spiesti uzturēt šos biznesus.

Tomēr, te nevar vainot tikai Šķēli, viņš vienkārši saprata, kuros biznesos jāiet iekšā. Protams, jautājums kādos ceļos viņš tika pie šiem biznesiem, bet situācija nebūtu savādāka, ja šie biznesi piederētu citiem.

Šāda pat sistēma ir visā Eiropā – kad tiek dotēts sabiedriskais transports un tā saucamā “eko” enerģija. Un kamēr tas sociālisms nebeigsies ar naudas pārdali par labu kaut kādiem biznesiem, tikmēr Eiropai strauju attīstību nesagaidīt, un arī mums būs grūti attiecīgi panākt iepriekš 20. gadsimtā sasniegto Eiropas līmeni, kurš vairs nepieaug, bet stāv uz vietas (stagnē), un vietām pat krīt. Eiropai ir jāiet prom no sociālisma – jālikvidē liela daļa birokrātijas, jābeidz nenormālā apjomā regulēt visas dzīves jomas un jābeidz pārdalīt nauda.

+1
0
Atbildēt

0

maču-pikču 15.08.2017. 09.00

Kādam ir informācija, kā beidzās iecerētā afēra ar kompensāciju pieprasīšanu no valsts par brīvostas zemes apgrūtinājumiem un negūto peļņu, ko bija iecerējis Šlesers un Šķēle? Tam bija uzlikts konfidencialitātes zīmogs. Cik miljonus valsts paslepeni šiem abiem samaksāja?

+1
-1
Atbildēt

1

Lai pievienotu komentāru, vai ienāc ar:

Saņem svarīgākās ziņas katru darba dienas rītu