Eiropas Cilvēktiesību tiesa atbalsta nikabu aizliegumu Beļģijā 3

Sievietes nikabos pastaigājas Rīgas parkā. Foto: Edijs Pālens, LETA
Print Friendly, PDF & Email

Aizlieguma mērķis ir garantēt sociālo saliedētību, pārējo tiesību un brīvību aizsardzību demokrātiskā sabiedrībā

Eiropas Cilvēktiesību tiesa otrdien lēma par labu Beļģijai lietā par aizliegumu valkāt nikabu publiskās vietās, ziņo LETA/AFP.

Tiesa secināja, ka aizlieguma mērķis ir garantēt sociālo saliedētību, “pārējo tiesību un brīvību aizsardzību” un, ka tas ir “nepieciešams demokrātiskā sabiedrībā”.

Beļģija 2011.gada jūnijā aizliedza publiskās vietās valkāt tradicionālo musulmaņu sieviešu apģērbu nikabu, kas aizsedz seju, atstājot neaizklātas tikai acis.

Likums aizliedz parādīties publiskās vietās ar pilnībā vai daļēji aizsegtu vai nomaskētu seju veidā, kas traucē identificēt cilvēku. Likuma pārkāpējiem draud līdz septiņām dienām ilgs cietumsods.

Pirmā Eiropas valsts, kas aizliedza nikabus, bija Francija, kas to izdarīja 2011.gada aprīlī.

Eiropas Cilvēktiesību tiesa 2014.gadā izskatīja arī prasību pret Franciju par šo aizliegumu un arī noraidīja apgalvojumus, ka aizliegums ierobežo ticības brīvību un cilvēktiesības.

Prasību pret Beļģiju iesniedza divas musulmanietes. Sievietes, no kurām viena ir Beļģijas pilsone, bet otra no Marokas, apgalvoja, ka aizliegums ir diskriminējošs un pārkāpj viņu tiesības.

Viena no sievietēm apgalvoja, ka aizlieguma dēļ neiziet no mājas, bet otra sacīja, ka turpinājusi valkāt nikabu, bet pārstājusi sabiedrības spiediena dēļ un baidoties no soda piemērošanas.

 

Komentāri (3)

Ēriks 12.07.2017. 09.56

Eiropā vispār nevajadzētu atrasties cilvēkiem,kuri gribētu valkāt šos maskēšanās tērpus.

+1
0
Atbildēt

0

andrejs 12.07.2017. 12.06

Latvijai jābeidz muļķoties un spriedelēt un jānokopē Beļģijas likums un jāievieš.

+1
0
Atbildēt

0

vinci free 08.07.2019. 15.01

… [Trackback]

[…] Here you can find 35644 additional Info on that Topic: ir.lv/2017/07/12/eiropas-cilvektiesibu-tiesa-atbalsta-nikabu-aizliegumu-belgija/ […]

0
0
Atbildēt

0

Saņem svarīgākās ziņas katru darba dienas rītu