Latvijas vārds 20

Aļona Ostapenko. Foto: laikraksts.com
Gunārs Nāgels
Print Friendly, PDF & Email

Nepazudām ne okupācijas gados, esam zināmi tagad

Liktenīgais jūnijs uz laiku izdzēsa Latviju no pasaules kartes. Padomju savienības uzbrukums Latvijas robežposteņiem 1940.gada 15.jūnijā, okupācija 17.jūnijā un masveida deportācijas gadu vēlāk 1941.gada 14.jūnijā smagi iedragāja nācijas spēku un garu.

Visus garos okupācijas gadus trimdas latvieši atgādināja pasaulei par Latvijas likteni un neatļāva Latvijas vārdam vienkārši pazust, kā to vēlējās okupācijas vara.

Kā tagad vislabāk popularizēt Latvijas tēlu? Šajos laikos ir trīs lietas, kuras var nodrošināt plašu atbalsi pasaules presē – kāda lielāka traģēdija, panākumi kultūrā un sekmes sportā.

Latvijas mūziķi, dziedātāji, diriģenti bieži parādās dažādās pasaules valstīs – Austrālijā pirms pāris nedēļām Sidnejas operas namā uzstājās vijolniece Baiba Skride un diriģents Andris Poga.

Tagad Latvijas vārds ir parādījies pasaules presē ar ziņām, ka pirmo reizi kāds latvietis ir uzvarējis vienu no četriem ”Grand Slam” tenisa turnīriem – tie ir Austrālijas, Francijas, Vimbldonas un ASV atklātie čempionāti.

Aļona jeb Jeļena Ostapenko 10.jūnijā uzvarēja Francijas atklātajā tenisa čempionātā Roland-Garros tikai divas dienas pēc savas 20.dzimšanas dienas. Līdz ar to viņa tagad ir 12. labākā sieviešu tenisiste pasaulē.

Novēlam viņai arī turpmāk sekmes, sevišķi nākamgad Austrālijas atklātajā čempionātā, kurā viņa šogad bija sasniegusi trešo kārtu.

Gunārs Nāgels ir Austrālijas laikraksta ”Latvietis” redaktors.

Komentāri (20)

klusais 19.06.2017. 23.36

Starp citu Ostapenko un Jakovļeva ( Aļonas māte ) manuprāt ļoti veiksmīgi atšuva krieviski rakstošo un raidošo mēdiju provokatīvos jautājumus pēc Rolan Garos . Visa cieņā šīm abām dāmām .

+3
0
Atbildēt

8

  Anonīms > klusais 20.06.2017. 09.17

  nav runa par to, ka kādam – piem. man pietrūktu cieņa pret cilvēku, kurš ar savu darbu nopelna mijonus – tieši otrādi – visa mana apbrīna utt.

  Runa ir par Nāgela sprediķi

  Maijā biju Frankfurtē un balkonā gaidot izrādi un malkojot šampi škirstīju daudzos bukletus – un lasīju – mūsu izcilā , mūsu šarmantā ērģelniece Iveta Apkalna , kuru mēs visi mīlam – uzstāsies tādā un tādā koncertā tad un tad. Nu vajadzēja man to vismaz nobildēt un ielikt fb.

  Vāciešiem ir pašcieņa uzreiz nekladzināt – vāciete Iveta Apkalna.

  Vai lasīju par mūsu sportisti M.Palameiku , kurai draugs ir gambiešu izcelsmes norvēģis. Bilde skaidra , kāpēc norvēgis, bet melnādains.

  Ja es savu atlikušo dzīvi pavadīšu Francijā, es taču nekļūšu par francūzieti , tikai tāpēc , ka to girbētu es vai vēl kāds Francijā.

  Naciķu divkosība un liekulība – citiem vārdiem!

  0
  -5
  Atbildēt

  0

  Anonīms > klusais 20.06.2017. 12.15

  basta – tu zini, ka Frankfurtes operā glāze šapmja maksā 3 eur, kamēr Rīgas lno – 5 eur – es nevarēju sevi neiepriecināt, galu galā – labāk šampi kā tabletes un biļete man bija lētā – pašā augšā – tu nelieti – ko tu man pārmet – man no ūdens japārtiek? cik viens kremļa kretīns basta vien mani nav traumējis – būtu man smukas kurpītes uzsaucis – lai godam varu Latviju pārstāvēt – neleiti – vēl te ložņā man pakaļ un kaunina

  0
  -1
  Atbildēt

  0

  Anonīms > klusais 20.06.2017. 12.47

  nūū – nebija obligāti rakstīt par burbuļūdeni, bet no kremļa ģenerāļa jau neko citu sagaidīt nebija iespējams , par kurpītēm vari aizmirst, pati nopirkšu

  0
  -1
  Atbildēt

  0

  Anonīms > klusais 20.06.2017. 17.13

  es jau tikai drusku gribēju palielīties . Vai tad nemaz nedrīkstu? Tik nevainīgi un mierīgi , bet uzbruka man par to kā tādi marodieri

  0
  0
  Atbildēt

  0

  Anonīms > klusais 20.06.2017. 16.43

  satiksi Merķeli, nodod vaimanas no daudz jātās latviešu pamatmasas :DDDD

  0
  0
  Atbildēt

  0

  Anonīms > klusais 20.06.2017. 16.42

  kedas ,Tev, vai pastalas- no govs ādas, uzsaukt:DDDDD

  0
  0
  Atbildēt

  0

  basta > klusais 20.06.2017. 11.52

  to Skaisle

  “Maijā biju Frankfurtē un balkonā gaidot izrādi un malkojot šampi škirstīju daudzos bukletus”

  Vai tu, nodzītā latviešu valsts un tautas nīdēja, aiz nedabūšanas murgo? Te viņai ziemā jāstaigā caurās kurpītēs, te viņa Parīzes Operas ložā “seksīgu” kungu kompānijā rij šampi un melnos ikrus.

  +2
  -1
  Atbildēt

  0

  basta > klusais 20.06.2017. 12.37

  Skaisle

  galu galā – labāk šampi kā tabletes

  Manuprāt extasy daudz labāk iepriecina kā šampis un turklāt neizsauc atraugas. Šampis nemaksā 3 eiro, tas būs bijis kāds lēts burbuļvīns. Krietnam latviešu tantukam gan jau kāds latvietis arī kurpītes uzsauktu.

  +1
  0
  Atbildēt

  0

kolpants 20.06.2017. 22.20

О как – когда Чаловского США арестовали, патриоты сразу заявили “ох уж эти русские”. А что позитивное, так уже и латышами сразу назвали.

0
-2
Atbildēt

5

  kolpants > kolpants 21.06.2017. 12.34

  Skaisle

  Похоже, мы о разных Чаловских говорим. Государство сказало – раз США его хотят, мы его и задержать поможем, и не против выслать по запросу США и пусть делают, что хотят. Напомню, что адвокат ему был выделен не государственный.

  И за это как раз государство и критиковали-неважно, преступник ли нет, но уважающее себя государство своих граждан судит само, а не экстрадирует по первому же запросу.

  Попробуйте у США их гражданина запросить выслать в Латвию, даже если преступление к Латвии относится.

  0
  0
  Atbildēt

  0

  Anonīms > kolpants 21.06.2017. 08.51

  okupant kolpant, ka kauna Tev nav! Godavārds ir grūti noturēties nelamājoties. Vai tie nebija latvieši, vai tā nebija Latvijas valsts, kas tavam tautietim Čalovskim ādu glāba, kaut arī bija noziedzies. Nē nu kaut ko tādu jau tiešām tikai naglostj vtoroje ščastje var dabūt gatavu.

  0
  0
  Atbildēt

  0

  Pandora > kolpants 20.06.2017. 23.22

  Ir diezgan daudz krievu meiteņu, kam nav nekādu ilūziju par Krieviju, toties ir gana ilūziju par Latviju. Man nāk prātā arī volejbolists Pāvels Seļivanovs, kurš 70. gados tiešā tekstā pateica – kāda te PSRS, te ir Latvija, Eiropa.

  Problēma ir latviešos, kas neņem varu zemē, ko pa paradumam sauc par “Latviju”.

  0
  0
  Atbildēt

  0

  Anonīms > kolpants 21.06.2017. 14.31

  kolpant, tu tacu esi nelietis, nu kā tev nav kauna. Es perfekti atceros, ka tika organizēta – latviešu atbalsta akcija Čalovskim. Es atteicos tikai tā argumeneta dēļ, ka nezināju lietas patiesos apstākļus – it kā smags noziedznieks, it kā upuris. Atturējos, bet to, ka sabiedrība – latviskā viņu atbalstīja – Čalovski – tas ir cieti. Nu zini – kolpant, tu man ceļā negadies, pliķis ir tas maigākais , ko no manis dabūsi, nelieti.

  0
  0
  Atbildēt

  0

  kolpants > kolpants 21.06.2017. 12.36

  Laila

  Вы же кстати не в курсе, за кого она голосовала)

  Кстати, автор тоже не в курсе. Может она как раз последствие оккупации и приехавших оккупантов. Как быть тогда?

  0
  0
  Atbildēt

  0

Anonīms 19.06.2017. 20.39

jā un vēl – bija, jā patiesi bija tādi kuri cerēja un pat ticēja , ka krievi 17. jūnijā ar tankiem ir atveduši godīgumu un taisnīgumu , neba nu visiem ulmaņlaika cilvēkiem ulmaņlaiki bija zelta laiki

kā bija no vilka bēgot krist uz lāci – tas jau cits stāsts – tāds, kuru nav, kas izstāsta, jo seksīguma tur maz …

0
-2
Atbildēt

0

Lai pievienotu komentāru, vai ienāc ar:

Saņem svarīgākās ziņas katru darba dienas rītu