ZZS atbalsta sociālo iemaksu palielināšanu veselības aprūpes finansējuma pieaugumam 8

ZZS frakcijas priekšsēdētājs Augusts Brigmanis. Foto: Paula Čurkste, LETA
Print Friendly, PDF & Email

ZZS atbalstīs sociālo iemaksu palielināšanu – par 0,5 procentpunktiem darba devējiem un 0,5 procentpunktiem darba ņēmējiem.

Zaļo un zemnieku savienības (ZZS) valde atbalsta sociālo iemaksu palielināšanu par vienu procentpunktu, lai rastu papildu līdzekļus veselības aprūpei, aģentūrai LETA paziņojis ZZS līderis Augusts Brigmanis.

ZZS paplašinātajā valdes sēdē ar Ministru prezidenta Māra Kučinska (ZZS) dalību formulēja savu nostāju veselības aprūpes finansējuma jautājumā. ZZS kategoriski noraida piedāvājumu par pievienotās vērtības nodokļa (PVN) palielināšanu un fiksēto 20 eiro maksājumu par veselības aprūpes pakalpojumiem, teica Brigmanis.

Politiķis apliecināja, ka ZZS atbalstīs sociālo iemaksu palielināšanu – par 0,5 procentpunktiem darba devējiem un 0,5 procentpunktiem darba ņēmējiem.

“Mēs aicinām arī koalīcijas partnerus uzskatīt šo jautājumu par absolūto prioritāti un nekavējoties panākt vienošanos,” turpināja Brigmanis, paužot cerību, ka rīt tas izdosies.

Citus jautājumus par iecerēto nodokļus reformu politiķis nekomentēja.

Kā ziņots, arī nacionālā apvienība “Visu Latvijai!”-“Tēvzemei un brīvībai”/LNNK paudusi skepsi par iespēju palielināt PVN un drīzāk vērtētu sociālo iemaksu pieaugumu kopā ar visiem pārējiem reformas pasākumiem, atvieglojumiem IIN jomā. Nacionālās apvienības pārstāvji arī uzsvēra, ka veselības aprūpes finansēšanā līdzatbildība būtu jāuzņemas arī pašreizējiem aplokšņu algu maksātājiem.

Savukārt “Vienotība” savu nostāju šajā jautājumā plāno formulēt trešdien, 14.jūnijā, pēc tikšanās ar premjeru.

Iepriekš Ministru prezidenta vadītā veselības darba grupa vienojās piedāvāt koalīcijai lemt par vienu no diviem veselības nozares finansēšanas avotiem – obligāto sociālo apdrošināšanu sasaistīt ar minimālajām sociālajām iemaksām un novirzīt veselības aprūpei 1,5% no sociālā budžeta, to kompensējot, par vienu procentpunktu ceļot PVN, vai arī ieviest obligāto veselības apdrošināšanu ar fiksētu vai diferencētu ikmēneša maksājumu.

 

Komentāri (8)

vvilums 14.06.2017. 11.38

Lembja poskomunistu bariņš -ZZS savā elementā, pēc tipiskiem stagnējušo kolhozu pārvaldības paraugiem,- vien darba imitēšana, bet nākošie,kas visdrīzāk pārņems varu valstī SC salašņas, mums sarūpēs jaunus pārbaudījumus, cerams ,ka ar to tik nebūs pienākušas arī beigas tālākā perspektīvē.

+2
-1
Atbildēt

5

  Ēriks > vvilums 14.06.2017. 13.25

  Jāā…bet bij taču laiki,kad progresīvie rietumu vērtību nesēji vienotie reformātori saveda visas lietas perfektā kārtībā,un še tev…

  +1
  -3
  Atbildēt

  0

  vvilums > vvilums 14.06.2017. 14.51

  Ērik. Starp progresīvajiem rietumu vērtību nesējiem protams arī pa kādam stagnējošam postkomustam ir, bet nu ZZS ārpus jebkādas konkurences + vēl ar nodevēj elementiem -Gribuļ veidīgie utt.

  Un jebkuriem reformatoriem Latvijā ZZS bija kā akmens kaklā.

  +1
  -1
  Atbildēt

  0

  Ēriks > vvilums 14.06.2017. 17.40

  Akmens kaklā jebkuriem reformatoriem…arī tādiem,kuri nograuj veco sistēmu,neradot neko jaunu un labāku vietā?Laikam jau tieši tāpēc ZZSam izdodas sagādāt sev atbalstītājus.Vai gadījumā cilvēki nedomā apmēram tā:”tad jau labāk vecas stabilas vērtības-vecie pakaļas postkomunisti vai pat kolonisti,nekā tie postītāji un ārdītāji,kas nejēdz ko dara,ka pat pie ārsta vairs nevar tikt,kad saslimstu?”Jeb ir citi izskaidrojumi?

  0
  0
  Atbildēt

  0

  basta > vvilums 14.06.2017. 18.08

  to vvilums

  Nākamās Saeimas “SC salašņu” pirmās rindās soļos Zatļera čekas savāktās varzas spitālīgie: Rinkēvičs un Kazlovskis. Ja Putina varai līdz tam nebūs pienācis gals.

  0
  0
  Atbildēt

  0

  andrejs > vvilums 14.06.2017. 13.36

  Lembja poskomunistu bariņš …

  _____________________

  … Jūrmalā jau uzmetis Vienotību un TB, un sadarbojas ar Saskaņu, lai tikai Truksnis paliktu savā amatā.

  +3
  -1
  Atbildēt

  0

jurisml_inbox_lv 14.06.2017. 09.14

vienošanās ar sārkanajiem trubas zemniekiem , jeb Streipa vārdiem izsakoties , lembes padauzām , būtu kautkas interesants , pirmkārt jau kas maksās par tiem kuri nemaksā nodokļus , bet saņem uz ķepas? tie tiks aarstēti uz maksātāju rēķina?lembe jau pats savas padauzas izsmēja tv intervijā, likās gan samaaksloti , kā var savu kabatas partiju apsmiet , tas darīts speciāli , bet neveiksmīgi ieliktā finanšu ministre runā pēc lembes pavēles , pēc šiis biezputras ko savārijusi pinansu ministrija , faktiski valdībai jādemisionē, bet tā kā demisiju ierosinātājs valsts populārākais politiķis( apsmiekls) lembe , tad šis cirks vēl ilgi vilksies.

+2
-1
Atbildēt

1

  basta > 14.06.2017. 17.59

  to Ebenemezers

  “jeb Streipa vārdiem izsakoties”

  Sūdēdājs, dabas kļūda, prokremliskais izdzimtenis, kurš izkārnījās uz vislabāko ASV prezidentu, balsoja par vienu no vissliktākiem, aģitēja par Pilsonības likuma “0” variantu, īstais uz ko atsaukties!

  0
  -1
  Atbildēt

  0

Lai pievienotu komentāru, vai ienāc ar:

Saņem svarīgākās ziņas katru darba dienas rītu