Vējonis: Lēmumos par reformām nodokļu politikā tuvojas izšķirošs brīdis, kas svarīgs visai valstij 4

Valsts prezidents Raimonds Vējonis. Foto: Ieva Makare, LETA.
Print Friendly, PDF & Email

Kā ziņots, Finanšu ministrijas (FM) piedāvātā nodokļu reforma paredz samazināt iedzīvotāju ienākuma nodokli (IIN) līdz 20%, atcelt solidaritātes nodokli un saglabāt mikrouzņēmumu nodokli (MUN).

Lēmumos par reformām nodokļu politikā tuvojas izšķirošs brīdis, kas ir svarīgs valstij kopumā, šodien pēc tikšanās ar Ministru prezidentu Māri Kučinski (ZZS) norādīja Valsts prezidents Raimonds Vējonis, ziņo aģentūra LETA.

Vējonis arī sacīja, ka lēmumi nodokļu politikā būs sava veida valdības darba novērtējuma posms, tas arī parādīs, vai koalīcija spēj vienoties. Tāpat prezidents atzīmēja nodokļu reformas nozīmi sabiedrībā un uzsvēra, ka no šiem lēmumiem būs atkarīgas arī pārējās reformas gan veselībā, gan izglītībā, gan arī valsts pārvaldē.

“Mēs nedrīkstam pievilt, pirmkārt, uzņēmējus, jo viņi gaida stabilu nodokļu politikas redzējumu, lai varētu plānot investīcijas, un, otrkārt, gaida arī iedzīvotāji un sabiedrība kopumā, jo viņiem jāplāno ieņēmumi un izdevumi,” uzsvēra Vējonis.

Prezidents arī uzsvēra, ka pašvaldībām ir jāatbalsta valdība lēmumu pieņemšanā par nodokļu politiku. Vējonis ir pārliecināts, ka valdība premjera vadībā ir gatava pieņemt svarīgus lēmumus attiecībā uz nodokļu politiku un gan koalīcijai, gan pašvaldībām šajā jautājumā ir jābūt atbildīgām.

Tāpat viņš norāda, ka uz reformām nepieciešams raudzīties ilgtermiņā un jābūt gataviem kaut ko zaudēt, ieviešot kādu reformu.

“Protams, īstermiņā jebkura reforma var nest zaudējumus, bet piedāvātā nodokļu reforma dos rezultātu visiem ilgtermiņā, kas ir pats svarīgākais,” uzsvēra Vējonis. Kā ziņots, Finanšu ministrijas (FM) piedāvātā nodokļu reforma paredz samazināt iedzīvotāju ienākuma nodokli (IIN) līdz 20%, atcelt solidaritātes nodokli un saglabāt mikrouzņēmumu nodokli (MUN).

FM piedāvā reformēt darba spēka nodokļus, ieviešot IIN likmi 20% ieņēmumiem līdz 45 000 eiro gadā, bet ieņēmumiem virs 45 000 eiro gadā nosakot IIN likmi 23% apmērā. FM arī piedāvā celt minimālo algu līdz 430 eiro, kā arī atcelt solidaritātes nodokli. FM piedāvājums paredz noteikt diferencēto nepaliekamo minimumu no 0 līdz 300 eiro, proti, 0 neapliekamais minimums būtu pie atalgojuma 1350 eiro, bet 300 eiro — pie minimālās algas. FM rosina arī noteikt sociālo nodokli atalgojumam līdz 52 400 eiro gadā parastajā režīmā, no 52 400 eiro līdz 85 400 eiro gadā netiek piešķirti īstermiņa pabalsti, bet virs 85 400 eiro gadā — nav jāmaksā. Tāpat rosināts noteikt 20% UIN sadalītajai peļņai.

Ieguvumus no darba spēka nodokļu reformas FM ilustrē ar vidējo prognozēto darba algu Latvijā 2017. gadā – 910,5 eiro mēnesī. Proti, ja patlaban, nomaksājot nodokļus no 910,5 eiro, neto alga veido 641,3 eiro, tad pēc darbaspēku nodokļu reformas neto alga sastādītu 680,9 eiro.

Tāpat FM norāda, ka gadījumā, ja tiks lemts paaugstināt strādājošo neapliekamo minimumu, būs jārisina arī jautājums par pensionāru neapliekamo minimumu. FM rosina pakāpeniski paaugstināt neapliekamo minimumu ar 300 eiro. FM ieskatā, būtiskai pensionāru daļai neapliekamā minimuma pieaugums līdz 500 eiro dotu līdz 15 eiro papildu ienākumu mēnesī.

Komentāri (4)

Es 22.03.2017. 12.44

Nez, vai Vējonis “pieslēdzies”, lai palielinātu politisko vilkmi reformām, jeb, lai ievāktu arī savu tiesu popularitātes vēlāk, ja pasākums veiksmīgs?

+1
0
Atbildēt

0

ramonaskerberga 24.03.2017. 13.14

Finansējums uzņēmumiem tālākai attīstībai un izaugsmei! Cityfinances ir ātrākais ceļš ka uzsākt savu biznesa izrāvienu! http://www.cityfinances.lv/lv/finansejums-uznemumiem/

0
0
Atbildēt

0

jurisml_inbox_lv 22.03.2017. 12.57

šii koalīķija vienosies par visu , ko akceptēs lembe , jo taa taču viņa sastādīta valdība , bet vē(ē platais)jons ir no tās pašas lembes kompartijas , kuram dots uzdevums plaši iesaistīties šiis partijas popularizēšanaa , bet finmins ka uudeni mutē ieņēmis , nearko neatškiras no slakteŗja ,vienīgi māk šahu uzspēlēt, bet tas ka nokoda valsts kancelejas šefu , tas jums mai*ām maksās procentpunktus , izrādās ka valsts kancelejas šefam būz zināma ietekme uz KNABa priekšnika kandidāta izvēli.

+1
-1
Atbildēt

1

  Es > 22.03.2017. 13.00

  Nu, un kā gan Puzes ķeizariņš varētu būt ieinteresēts šajās reformās?

  0
  0
  Atbildēt

  0

Lai pievienotu komentāru, vai ienāc ar:

Saņem svarīgākās ziņas katru darba dienas rītu