Sākas eksperimentālā kino festivāls ”Process” 1

NULL
Print Friendly, PDF & Email

Starptautiskais festivāls veltīts analogajam kino

Trešdien, 22. martā  Rīgā sāksies starptautisks eksperimentālā kino festivāls “Process”, kas veltīts analogajam kino, raksta aģentūra LETA. 

Kā pirmo notikumu festivālā kinoteātrī “Kino Bize” būs iespēja apmeklēt festivāla direktores un analogo mediju mākslinieces Ievas Balodes lekciju “Eksperimentālais kino. No avangarda līdz mūsdienām”. Turpat notiks arī festivāla pirmā kino skate, kur filmu programmā “Atrasts attēls” varēs redzēt pasaules mūsdienu kino mākslinieku filmas, kas veidotas no jau eksistējoša materiāla. Programmu ar īsu ievadrunu pieteiks tās kuratore Ieva Balode. 

Festivāla tiks atklāts ar Evas Saukānes un Aleksandra Frolova analogās fotogrāfijas izstādi Kaņepes Kultūras centrā. Pēc tam ar audiovizuālu performanci uzstāsies “Waterflower”, kurā mūziku papildinās īpaši šim pasākumam aplikācijas tehnikā veidotas 35 mm slaidu projekcijas. 

Savukārt ceturtdiena, 23.marts, būs veltīta Baltijas eksperimentālajam kino. Baltijas dienas ietvaros “Kino Bize” būs iespēja noskatīties Jāņa Putniņa un Signes Birkovas filmu “To atceras tikai vilcieni” (2016), kas veidota no Rīgas Kinostudijas spēlfilmu fragmentiem, kuros redzams vilciens, un kas īpašā autoru salikumā veido stāstu par Latvijas kino vēsturi, neatgriezeniskām pārmaiņām un cilvēka identitāti. Turpat būs skatāma filmu programma “Baltijas eksperimentālais kino”, kurā pārstāvēti gan šobrīd aktīvi, analogajās tehnikās strādājoši Baltijas autori, gan būs skatāmi arī senāk veidoti, maz izrādīti Jura Poškus, Arņa Rītupa un Haralda Elcera, Andra Priedīša, Viestura Graždanoviča darbi. Programmā pirmizrādi piedzīvos Kates Krolles filma “Es gulēju tumsā”. 

Pirms filmu programmas notiks tematiska diskusija ar Latvijas un Lietuvas kino mākslinieku piedalīšanos, kuru vadīs programmas kuratori Jānis Putniņš un Ieva Balode. 

Baltijas dienu noslēgs pirmais festivāla programmas “Process Expanded” pasākums Kaņepes Kultūras centrā. Tajā gaidāmas trīs Baltijas mākslinieku veidotas paplašinātā kino performances, kurās kino filmu iespējams iepazīt kā dzīvu audiovizuālu priekšnesumu. Ar audiovizuālām performancēm uzstāsies lietuviešu analogo mediju mākslinieki Justs Žekonis un Vitauts Jozens, Ieva Balode kopā ar dzejnieci un mūziķi Jeļenu Glazovu un latviešu eksperimentālā kino māksliniece Signe Birkova kopā ar dzejnieku Tomu Treibergu un mūziķu apvienību “VSKB”. 

Vakara noslēgumā vinila ierakstus spēlēs dīdžejs Intervilnis.

Vairāk informācijas festivāla mājas lapā

Komentāri (1)

Lai pievienotu komentāru, vai ienāc ar:

Saņem svarīgākās ziņas katru darba dienas rītu