Premjers darba attiecību pārtraukšanu ar Krieviņu skaidro ar atšķirīgu pieeju darbam 33

Ministru prezidents Māris Kučinskis (ZZS). Foto: Ieva Čīka, LETA.
Print Friendly, PDF & Email

Šodien Latvijas Radio raidījumā “Krustpunktā” premjers norādīja, ka neesot sakritušas viņa un Krieviņa “darba metodes”.

Ministru prezidents Māris Kučinskis (ZZS) darba attiecību pārtraukšanu ar Valsts kancelejas vadītāju Mārtiņu Krieviņu skaidro ar atšķirīgu pieeju darbam, ziņo aģentūra LETA.

Šodien Latvijas Radio raidījumā “Krustpunktā” premjers norādīja, ka neesot sakritušas viņa un Krieviņa “darba metodes”.

“Es nenorādu uz grēkiem, bet runa ir par to, ka Valsts kanceleja ir aparāts, ar ko kopā plānojam un īstenojam valsts uzdevumus. Nevar būt, ka šefs aizbrauc un pārējie cilvēki bez viņa atļaujas nevar kustēties. Esmu par kolektīvu darbu. Ja komanda neveidojas, domāju, kā to risināt,” atzina Kučinskis.

Pēc Ministru prezidenta teiktā, Krieviņa aiziešana nav saistīta ar domstarpībām vai Ministru prezidenta vēlmju neizpildīšanu, kā arī tā nav saistīta ar izskanējušajiem pieņēmumiem saistībā ar Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja vadītāja konkursu.

Kučinskis arī norādīja, ka viņam un Krieviņam neesot pretenzijas vienam pret otru. “Man negribas skatīties uz iemesliem vai teikt kaut ko sliktu par kādu cilvēku,” uzsvēra Kučinskis.

Kā ziņots, no 21. marta Krieviņš vairs nepilda Valsts kancelejas direktora pienākumus. Līdz jaunā Valsts kancelejas vadītāja iecelšanai šos pienākumus pildīs Valsts kancelejas direktora vietniece, Juridiskā departamenta vadītāja Inese Gailīte.

Savukārt virkne nevalstisko organizāciju (NVO) un Ministru kabineta sadarbības memoranda īstenošanas padomes locekļi vēstulē Ministru prezidentam lūdza skaidrot Krieviņa negaidīto aiziešanu no amata.

NVO pārstāvju ieskatā ziņa par negaidīto Krieviņa aiziešanu no ieņemamā amata rada bažas par laika gaitā izveidoto veiksmīgo sadarbību, kas veicināja sabiedrībai nozīmīgu mērķu sasniegšanu.

“Jauna Valsts kancelejas direktora atlase bremzēs Memoranda padomes iecerēto darbu, sašaurinās sadarbību starp nevalstisko sektoru un valsts pārvaldi, radot risku, ka valsts pārvaldes darbs nekalpos sabiedrības interesēm,” pausts vēstulē.

NVO pārstāvji norāda, ka, ņemot vērā Krieviņa amata rangu un līdzšinējo darbību, amata atstāšanas process ir neskaidrs, savukārt Kučinska līdzšinējie skaidrojumi, kas balstīti valsts pārvaldes reformas lēnajā virzībā, prasa precīzāku un dziļāku publisku argumentāciju, kas balstīta konkrētos kritērijos.

“Mīklaini pamatojumi, kas rada vietu interpretācijai, nemotivēs kvalificēta vadītāja piesaisti darbam Valsts kancelejas direktora amatā,” pārliecināti vēstules autori.

Komentāri (33)

Anonīms 22.03.2017. 14.30

Ļoti dīvaini. Ja nestrādā komandā, tad jāpārtrauc darba attiecības tajā pašā dienā? M.Kučinskis nepārliecina ne par matu. Parasti jau 30 dienas figurē, ne tā?

+10
0
Atbildēt

1

  andrejs > Anonīms 22.03.2017. 18.36

  Cerēsim, ka Krieviņš nebūs tāds pat lupata kā Dombrovskis un neklusēs. Patiešām nesaprotu kā viņiem izdodas panākt tik labu vadītāju atkāpšanos?

  +4
  -2
  Atbildēt

  0

klusais 22.03.2017. 14.27

Nu jā … premjeram jau labāk zināmas darba metodes … tik žēl , ka mums kaut kā ačgārni ar tiem kadriem … pieļauju , ka Krieviņa kompetences ir daudz augstāk vērtējamas kā premjera …

+11
-1
Atbildēt

0

jurisml_inbox_lv 22.03.2017. 16.19

klausījos radiofonā kā žrnālisti iztaujāja Kučinski , kad uzdeva jautājumu , kurš tad pirmais paziņoja par darba attiecību pārtraukšanu , kučinskis locījās kā nužņika tārps , līdz jautājums tika atkārtots , vai krieviņš pirmais teicis ka pārtrauc darba attiecības ? tad atbilde skanēja :”Nu es…”, skaidrs ka apjuka jo pārtraukt darba attiecības lika lembe , tas nu skaidrāks par skaidru , jo tā ar sakarīgu izskaidrojumu par darba attiecību pārtraukšanu taa ar nesadzirdēju , izņemot to ka kučinskim apkārt vajadzīgi stipri cilvēki , nez vai krieviņš bija tik nespēcīgs?

+9
-1
Atbildēt

0

Lai pievienotu komentāru, vai ienāc ar:

Saņem svarīgākās ziņas katru darba dienas rītu