ASV gaisa spēki Irākā iznīcina «Daīš» ķīmisko ieroču ražotni 1

''Islāma valsts'' jeb ''Daīš'' kaujinieki. Foto: cfr.org
Print Friendly, PDF & Email

Sabumbotajā rūpnīcā Mosulas tuvumā ražota hlora vai sinepju gāze

Uzlidojumā “Daīš” ķīmisko ieroču ražotnes kompleksam netālu no Irākas pilsētas MosulaASV lidmašīnas iznīcinājušas 50 mērķus, vēsta Latvijas sabiedrisko mediju portāls lsm.lv. ASV militārpersonas informē, ka rūpnīcā izgatavota hlora vai sinepju gāze, taču plašāka informācija par ķīmisko ieroču ražošanas apjomu netiek sniegta.

“Uzlidojumā piedalījās ASV lidmašīnas F15, F16 un B52,” stāsta ASV gaisa spēku pārstāvis Džefrijs Harigans, ”tās iznīcināja 50 mērķus un samazināja džihādistu ķīmiskā uzbrukuma draudus Irākas iedzīvotājiem. Izlūkdienesti ziņoja, ka “Daīš” kaujinieki nāvējošo vielu ražotni bija izveidojuši bijušajā medicīnas preparātu rūpnīcā. Tas ir kārtējais pierādījums, ka džihādisti ignorē visas starptautisko tiesību normas.”

Militārie eksperti uzlidojumu saista ar Irākas armijas un vietējo kaujinieku gatavoto uzbrukumu Mosulas pilsētai, kuras apkaimē jau īstenotas vairākas militārās operācijas. Pagājušajā nedēļā Irākā ieradās vēl 400 ASV karavīri, un Pentagona pārstāvji ziņoja, ka “Islāma valsts” kontrolētās Mosulas atbrīvošanas operācija varētu sākties oktobrī. Iepriekš militārpersonas informēja, ka pilsētu varētu ieņemt līdz gada beigām.

Komentāri (1)

สอนเทรด Forex 18.06.2019. 15.53

… [Trackback]

[…] Information on that Topic: ir.lv/2016/09/14/asv-gaisa-speki-iraka-iznicina-dais-kimisko-ierocu-razotni/ […]

0
0
Atbildēt

0

Saņem svarīgākās ziņas katru darba dienas rītu