Policija: Nav pierādījumu Šveices vilcienā notikušā uzbrukuma saistībai ar terorismu 4

Šveices dzelzceļa stacija tiek sakopta pēc tam, kad vilciens atbrīvots no uzbrucēja un aizvesti ievainotie. Foto: AP/LETA
Print Friendly, PDF & Email

Uzbrukums fiksēts videoierakstā, kas ļāvis policijai pārliecināties, ka vīrietis darbojies viens

Šveices policija pagaidām nav atklājusi nekādus pierādījumus, kas liktu domāt, ka sestdien Sanktgallenes kantonā notikušais uzbrukums vilcienā būtu terora akts vai politiski motivēta rīcība, ziņo LETA/AFP.

Kāds 27 gadus vecs vīrietis sestdien braucoša pasažieru vilciena vagonā netālu no Šveices austrumu robežas ar Lihtenšteinu un Austriju izlaistīja un aizdedzināja degšķidrumu un tad ar nazi uzbruka vairākiem pasažieriem, savainojot sešus cilvēkus, tai skaitā sešus gadus vecu meitenīti. Cietis arī pats uzbrucējs. Viņa un vienas savainotās sievietes stāvolis ir kritisks.

Pēc policijas pārstāvju teiktā, vīrietis, kas ir Šveices pilsonis, nav cēlies no imigrantu ģimenes un nav līdz šim nav nonācis tiesībsargāšanas iestāžu uzmanības lokā. Pasažieriem viņš uzbrucis bez jebkādas izšķirības un nav skaidrs, vai viņš kādu no saviem upuriem pazinis. Neviens no cietušajiem pagaidām nav spējīgs sniegt liecības.

Uzbrukuma brīdī vilcienā atradās vairāki desmiti cilvēku. Uzbrukums fiksēts videoierakstā, kas ļāvis policijai pārliecināties, ka vīrietis darbojies viens.

Cietušo vidū ir arī kāds cilvēks, kas stāvējis stacijā uz perona un, vilcienam apstājoties, mēģinājis no tā izvilkt uzbrucēju, ko jau bija apņēmušas liesmas. Pēc policijas vērtējuma, šim cilvēkam, iespējams, izdevies novērst vēl ļaunāku situācijas attīstību.

Glābšanas operācijā Sanktgallenē sestdien bija iesaistīti aptuveni 90 operatīvo dienestu darbinieki un mediķi un trīs glābšanas helikopteri.

Policija, kas sestdien sarīkoja kratīšanu uzbrucēja mājās, nesniedz informāciju par viņa reliģisko piederību. Patlaban netiek sniegtas ziņas arī par cietušo pasažieru identitāti.

 

Komentāri (4)

traductrice 15.08.2016. 08.05

Man arī gribētos zināt termina “terorisms” definīciju. Rodas iespaids, ka terorisms ir saistīts tikai ar etnisko piederību, reliģiju, darbošanos grupā un kādas organizācijas paziņojumu par “atbildības uzņemšanos” (pie tam jābūt izpildītiem visiem kritērijiem).

Es gan gribētu domāt, ka ja persona (nav svarīgi – reliģisku, politisku vai psihisku motīvu dēļ) bez izšķirības bliež pa gadījuma cilvēkiem (ar nazi, benzīnu, kalašņikovu vai vienalga ko) – tad tas ir TERORISMS.

+3
-1
Atbildēt

0

fretka 15.08.2016. 12.46

Šo notikumu Insbrukā jau arī nevar nosaukt par terorismu 🙂

“Afghane vergewaltigt Brasilianer in Frauenkleidern”

/Afgānis izvaro brazīlieti, kurš pastaigājas sieviešu apģērbā/

http://www.krone.at/oesterreich/afghane-vergewaltigt-brasilianer-in-frauenkleidern-20-jaehriger-in-haft-story-524738

+1
0
Atbildēt

0

StopPutinRegime 15.08.2016. 07.57

Bija jau tāda aizdoma ka turpmāk terora aktus klasificēs kā parastus noziegumus. No vienas puses labi jo nesēj tās bailes ko teroristi vēlētos no otras puses – meli. Bet kura valsts gan tagad grib atzīt ka tajā arī diemžēl notiek terora akti?

+2
-1
Atbildēt

0

Lai pievienotu komentāru, vai ienāc ar:

Saņem svarīgākās ziņas katru darba dienas rītu