Portugāles futbola izlase pirmoreiz kļūst par Eiropas čempioni • IR.lv

Portugāles futbola izlase pirmoreiz kļūst par Eiropas čempioni

24
Portugāles futbola izlase ar EČ kausu Krištianu Ronaldu rokās. Foto: AFP/LETA

Vienīgos vārtus spēlē ar Francijas izlasi iesita Eders

Portugāles futbola izlase svētdien pirmoreiz kļuva par Eiropas čempioni futbolā, izcīnot uzvaru pār Francijas izlasi ar rezultātu 1:0. Komandai lielāko daļu cīņas nācās aizvadīt bez sava kapteiņa un lielākās zvaigznes Krištianu Ronaldu, kurš guva traumu.

Spēlē svētdienas vakarā vienīgos vārtus Portugāles spēlētājs Edres guva 109.minūtē. Savukārt visa turnīra laikā Portugāle guva tikai vienu uzvaru pamatlaikā.

Portugāles izlase nebija spējusi uzvarēt Franciju kopš 1975.gada, zaudējot iepriekšējās desmit savstarpējās tikšanās reizēs. Francija uzveica Portugāli pusfinālā gan 1984., gan 2000.gada Eiropas čempionātu pusfinālos, abas reizes vēlāk triumfējot sacensībās. Tāpat Francija pusfinālā apspēlēja Portugāli 2006.gada Pasaules kausā, tomēr toreiz finālā piekāpās Itālijai, ziņo LETA.

Spēles pirmā puslaika pirmā puse pagāja Ronaldu zīmē, turklāt negatīvā nozīmē – jau astotajā minūtē pēc neveiksmīgas sadursmes viņš guva ceļgala traumu. Kaut Portugāles izlases kapteinis vēl centās atgriezties mačā, 25.minūtē viņš laukumu atstāja uz nestuvēm un tika nomainīts.

Rezultātu Portugāle beidzot atklāja 109.minūtē, kad pēc lieliskas individuālās darbības ar tālsitienu atzīmējās Eders. Turpinājumā Francija izmisīgi centās panākt neizšķirtu, tomēr ļoti bīstamus momentus tai izveidot tā arī neizdevās, bet Portugāle atbildēja ar vairākiem pretuzbrukumiem.