Baltijas gaisa telpā pirmo reizi patrulē vācu iznīcinātāji ar pilnu kaujas komplektu 6

Vācijas "Eurofighter" lidojumā. Foto: AFP/LETA
Print Friendly, PDF & Email

Tas vajadzīgs, lai “motivētu karavīrus”, kas veic uzdevumus Baltijas debesīs

Pirmo reizi kopš Ukrainas krīzes sākuma kaujas dežūru Baltijas valstu debesīs sākuši Vācijas iznīcinātāji “Eurofighter” ar pilnu kaujas komplektu, svētdien paziņoja Vācijas Gaisa spēku ģenerālinspektors Karls Milners.

Lidmašīnu apbruņošana “nav eskalācija līdzeklis”, bet kalpo tam, lai līdzvērtīgi sastaptu potenciālo pretinieku, viņš sacīja.

Tas arī ir vajadzīgs, lai “motivētu karavīrus”, kas veic uzdevumus Baltijas debesīs, vēsta LETA/DW.

Vācijas kara aviācijas lidmašīnas jau iepriekš piedalījušās Baltijas valstu gaisa telpas patrulēšanā. Tomēr lidojumos no 2014.gada septembra līdz decembrim lidmašīnām nav bijis pilna kaujas komplekta.

Tāds lēmums pieņemts politiskā līmenī, lai neprovocētu konflikta eskalāciju ar Krievijas bruņotajiem spēkiem, sacīja Milners.

Kopš Krimas okupācijas Baltijas valstis vairākkārt norādījušas, ka tās, ņemot vērā Krievijas agresijas draudus, nav pietiekami aizsargātas. Atsaucoties uz šīm bažām, NATO pastiprināja savu Baltijas sabiedroto gaisa telpas patrulēšanu.

 

Komentāri (6)

J.Biotops 21.09.2015. 06.36

„…pirmo reizi…” Vairs neko nesaprotu – tātad līdz šim „patrulēja” neapbruņotas lidmašīnas?

Kārtējais žurnālisms vai mūsu „sabiedroto” patiesā attieksme pret miermīlīgo Moskoviju?

+2
0
Atbildēt

0

visit homepage 05.09.2019. 08.38

… [Trackback]

[…] Read More Information here on that Topic: ir.lv/2015/09/20/baltijas-gaisa-telpa-pirmo-reizi-patrule-vacu-iznicinataji-ar-pilnu-kaujas-komplektu/ […]

0
0
Atbildēt

0

read more 29.08.2019. 21.40

… [Trackback]

[…] Info to that Topic: ir.lv/2015/09/20/baltijas-gaisa-telpa-pirmo-reizi-patrule-vacu-iznicinataji-ar-pilnu-kaujas-komplektu/ […]

0
0
Atbildēt

0

Saņem svarīgākās ziņas katru darba dienas rītu