Atklās audiālo dzejas vietni “dzejasdisks.lv”

2015. gada Dzejas dienu publicitātes attēls
Print Friendly, PDF & Email

Apkopoti un brīvi lejupielādējami “Naba music/Melo Records” paspārnē izdoti dzejas diski

Šovakar, 4.septembrī plkst.18 Vecrīgas klubā “Nabaklab” Latvijas Radio 6 – Latvijas Universitātes radio “Naba” un raidījums “Bron-Hīts” par godu Dzejas dienām atklās literāri audiālo dzejas tīmekļa vietni “dzejasdisks.lv”, kas apkopos mūsdienu dzejnieku ierunātus darbus, raksta aģentūra LETA . 

Vietnē būs apkopoti klausāmi un brīvi lejupielādējami, laiku gaitā radīti un iepriekš “Naba music/Melo Records” paspārnē izdoti dzejas diski – 2004.gadā klajā nākušais “Poeticus Mixturalis”, 2006.gada izdevums “Lex Poeticus”, 2008.gadā izlaistais “Inflatio Poesis”, 2011.gadā tapusī “Dzejas piegrieztne”, 2013.gadā izdotais “Robežstūmējs” – kopā vairāk nekā 120 mūsdienu dzejnieku darbu ieraksti ar muzikāliem pavadījumiem, kas tapuši radio “Naba” literatūras raidījumā “Bron-Hīts”. 

“Sekojot līdzi laikam, vēlējāmies apkopot visus dzejas hitus vienkopus pieejamus. Dzejas diska tradīcija radās radio “Naba” raidījumā “Bron – Hīts” 2004.gadā, īsts hits bija 2006.gada disks “Lex Poeticus” jeb “Dzejas likums”, vēlāk tapusi “Dzejas piegrieztne” un citi muzikāli poētiski darbi, kas ar dzejas un mūzikas miju dziedē prātus. Lai visi hiti būtu baudāmi laikmetam atbilstošā formā, radio “Naba” padara tos pieejamus internetā, izveidojot šo vietni,” saka raidījuma “Bron-Hīts” veidotāja un šīs dzejas ierakstu tradīcijas aizsācēja Herta. 

Notikuma svinīgo atklāšanu krāšņāku darīs elektroniskās mūzikas mūziķu, dzejas disku veidotāju “Kluso viesu”, Andra Indāna un Māra Butlera muzikālā performance, kurā neiztrūkstoši arī dzīvi dzejas lasījumi Eduarda Aivara, Ērikas Bērziņas, Valta Ernštreita, Annas Fomas, Artūra Puntes, Pētera Draguna un Semjona Haņina izpildījumā. 

“Bron-Hīts” ir raidījums par literatūru, kas skan katru sestdienu plkst.15 radio “Naba” ēterā un internetā “naba.lv“. Tā veidotāji vieglā formā runā par aktuālo literatūrā un publicistikā, lasa mūsdienu autoru darbus un sarunājas gan ar jaunajiem, gan ar labi zināmajiem dzejniekiem, rakstniekiem un citiem vārda meistariem, kas “sapinušies” ar šo jomu. 

Dzejas dienas Rīgā norisinās  līdz 15.septembrim. Citos Latvijas reģionos Dzejas dienu pasākumi notiks visu mēnesi. Ar pilnu festivāla “Dzejas dienas 2015” programmu iespējams iepazīties mājaslapā “www.dzejasdienas.lv“.

Pagaidām nav neviena komentāra

Lai pievienotu komentāru, vai ienāc ar:

Saņem svarīgākās ziņas katru darba dienas rītu