Krievija oficiāli norobežojas no Ukrainā sagūstītajiem karavīriem 10

Gūstā saņemtie Krievijas karavīri. Foto no UNIAN
Print Friendly, PDF & Email

Krievija apgalvo, ka Ukrainas gūstā karavīri nonāca pēc viņu atvaļināšanas no militārā dienesta

Krievijas Aizsardzības ministrija oficiāli norobežojusies no diviem Ukrainā maijā aizturētajiem Krievijas karavīriem, liecina vēstule, kuru ministrija nosūtījusi cilvēktiesību aizsardzības organizācijai “Pilsonis. Armija. Tiesības”, vēsta tīmekļa medijs “Gazeta.ru”.

Tiesa gan, ministrija atzīst, ka Ukrainā aizturētais kapteinis Jevgēņijs Jerofejevs un seržants Aleksandrs Aleksandrovs agrāk dienējuši armijā uz līguma pamata.

“Notikumi, kas ir saistīti ar viņu izbraukšanu no Krievijas Federācijas un atrašanos Ukrainas teritorijā, risinājās pēc viņu atvaļināšanas no militārā dienesta un nav saistīti ar tā veikšanu,” teikts dokumentā.

Šis ir pirmais oficiālais dokuments, kas apstiprina, ka Aleksandrovs un Jerofejevs bijuši profesionāli karavīri, ziņo LETA/Grani.ru.

Atbilstoši aizturēto Krievijas karavīru advokātes Oksanas Sokolovskas teiktajam Krievijas Aizsardzības ministrija līdz šim nav atbildējusi ne uz vienu Ukrainas puses vēstuli.

Aleksandrovs un Jerofejevs iepriekš kategoriski nolieguši, ka no dienesta Krievijas armijā būtu atvaļināti.

15.jūnijā Aleksandrovs intervijā Krievijas laikrakstam “Novaja Gazeta” paziņoja, ka ir gatavs iesūdzēt tiesā Krievijas Aizsardzības ministriju saistībā ar nelikumīgo atvaļināšanu, “ja tāda ir bijusi”.

“Man nekas nebūtu pret,” sacīja karavīrs. “Man nešķiet, ka būs grūti pierādīt, ka es esmu militārpersona. Var nosūtīt pieprasījumus, iegūt apliecinošus dokumentus.”

Ukrainas armija Luhanskas apgabalā, valsts austrumos, 16.maijā sagūstīja divus Krievijas armijas karavīrus – 3.gvardes īpašo uzdevumu brigādes kapteini Jevgēņiju Jerofejevu un seržantu Aleksandru Aleksandrovu. Brigādes pastāvīgā dislokācijas vieta ir Toljati pilsēta Krievijas Samaras apgabalā.

Pratināšanas gaitā abi gūstekņi apliecināja, ka ir Krievijas armijas aktīvā karadienesta karavīri. Nopratināšanas video ir publicēts tīmeklī.

Arī Eiropas Drošības un sadarbības organizācija (EDSO) apstiprinājusi – gūstekņi atzinušies, ka viņi ir Krievijas armijas aktīvā karadienesta karavīri.

Krievija pērn februārī okupēja Ukrainai piederošo Krimas pussalu. Kopš pagājušā gada aprīļa Maskavas atbalstītie un apbruņotie kaujinieki, diversanti un Krievijas regulāro vienību karavīri ieņēmuši plašus apvidus Luhanskas un Doņeckas apgabalos, Ukrainas austrumos.

 

Komentāri (10)

traductrice 22.07.2015. 12.32

Krievija oficiāli nepiedalās karā, oficiāli nepilda nevienas starptautiskās tiesības, oficiāli pārbīda robežas pēc darbaļaužu lūguma. Viss oficiāli. Kāpēc lai oficiāli nepaziņotu par divu (padumaješ, 2) karavīru neatzīšanu? Tas ir tāds sīkums pret “zatokrimnaš” ieguvumiem.

+6
0
Atbildēt

0

lno 22.07.2015. 14.35

Китай отказался покупать российский газ http://vlasti.net/news/194216

+1
0
Atbildēt

5

  andrejs > lno 22.07.2015. 14.52

  Turpat netālu uralvagonzavod esot pārgājis uz trīsdienu darba nedēļu. Uz laiku…

  0
  0
  Atbildēt

  0

  v_rostins > lno 22.07.2015. 17.29

  lno

  Kā krievs saka: “поматросил и бросил”

  0
  0
  Atbildēt

  0

  klusais > lno 22.07.2015. 15.12

  lno – vai tā nav ziņa ar nelielu bārdu ? 2014. gada maijs … Ja atmiņa neviļ, tad pēc tam parakstīja līgumu 🙂

  +1
  0
  Atbildēt

  0

  lno > lno 22.07.2015. 17.08

  klusais. Varbūt, bet šis gan ir svaigs Китай поддержал инициативу о трибунале по крушению Boeing

  http://vlasti.net/news/221632

  +1
  0
  Atbildēt

  0

  klusais > lno 22.07.2015. 17.31

  lno – es nebrīnos 🙂 Ķīnai patiesībā Krievija ir dziļi pie pakaļas , Ķīna pie iespējas to noslauks . Ķīnai pirmkārt ir svarīga ASV 🙂 , ne velti juaņs diezgan stabili turas ap 6.2 pret USD … un nevajag aizmirst , ka Amerika ir ķīniešu sapņu zeme joprojām 🙂

  +1
  0
  Atbildēt

  0

aldis 22.07.2015. 16.06

Ja runa iet par lielgabalu gaļu, kaimiņzemes līderi, izskatās, interesē tikai svaigs produkts. Arī tas viņa izpratnē ir varenības simbols, jo ne Merkele, ne Obama šādu attieksmi nevar atļauties

0
0
Atbildēt

0

Lai pievienotu komentāru, vai ienāc ar:

Saņem svarīgākās ziņas katru darba dienas rītu