KNAB: Ušakovs drīkst reklamēties pašvaldības apmaksātā reklāmā 14

Neviens no politiķiem laikam neprot labāk reklamēties par Rīgas domes priekšsēdētāju Nilu Ušakovu (no labās). Pat tikšanos ar puiku Kirilu, kurš pēc rādīšanas ar pirkstu uz Rīgas mēru Ziedoņdārzā kļuva populārs sociālajos tīklos, viņš pārvērta par apdāvināšanās un sevis reklāmas šovu. Foto: Edijs Pālens, LETA
Print Friendly, PDF & Email

Medijos izvietotajās reklāmās Rīgas mērs aicina iedzīvotājus kā transportlīdzekli izvēlēties velosipēdu

Likums neliedz Rīgas mēram Nilam Ušakovam (S) piedalīties sociālajā reklāmā par Rīgas domē izstrādāto jauno veloinfrastruktūras attīstības koncepciju un kopējo pilsētas attīstību “zaļā, mūsdienīgā un eiropeiskā garā”.

Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojā (KNAB) aģentūrai LETA skaidroja, ka likumā “Par interešu konflikta novēršanu valsts amatpersonu darbībā” noteiktie reklamēšanas ierobežojumi paredz, ka amatpersonai ir aizliegts nodarboties ar jebkāda veida reklāmu vai izmantot savu vārdu reklamēšanai, izņemot gadījumus, kad tas ir šīs valsts amatpersonas amata pienākums.

Reklamēšana šā likuma izpratnē ir jebkāda valsts amatpersonas personiskā vērtējuma publiska paušana par konkrētu komersantu, tā saražoto preci vai sniegto pakalpojumu, ja šī amatpersona par to saņēmusi atlīdzību.

Likums gan neparedz ierobežojumus valsts amatpersonām piedalīties publiskas personas institūcijas, kurā tā ieņem valsts amatpersonas amatu, veidotā sociālā kampaņā – reklāmā.

Sociālo reklāmu par Rīgas domē izstrādāto jauno veloinfrastruktūras attīstības koncepciju un kopējo pilsētas attīstību “zaļā, mūsdienīgā un eiropeiskā garā” apmaksā Rīgas pašvaldība.

Sociālā reklāma bija izvietota tādos televīzijas kanālos kā LTV1, Pirmais Baltijas kanāls, kā arī radiostacijās – Latvijas Radio 2 un Latvijas Radio 4, “Radio SWH”, “Radio Skonto”, “Super FM” un “Mix FM”.

Reklāma ēterā bija līdz 20.jūnijam. Kampaņas mērķis ir informēt pilsētas iedzīvotājus par plānoto veloinfrastruktūras attīstību un aicināt visus satiksmes dalībniekus pieņemt šīs izmaiņas, ar cieņu izturoties vienam pret otru, skaidro domē.

Reklāmas rullītī Rīgas mērs Nils Ušakovs (SC), braucot ar paša nesen iegādāto pilsētas velosipēdu, aicina iedzīvotājus kā transportlīdzekli izvēlēties velosipēdu.

Kampaņas izmaksas tiks aprēķinātas pēc tās beigām.

Komentāri (14)

veesumS 28.06.2015. 11.04

…urrāāā, biedri!…uz priekšu pašvaldību veči – KNAB atļāvis izmantot administratīvo resursu sevis reklamēšanai…

…arī azartspēles valsts amatpersonas var spēlēt bez baiļu…

…izmantojiet iespēju, kamēr vēl Streļčenoks sēž KNABī, kurš interpretēs likumus, lai nodrošinātu jums omulīgus dzīves apstākļus…

+14
0
Atbildēt

2

  v_rostins > veesumS 28.06.2015. 14.20

  zanE

  Izmantojot apstākli, ka ZRP(v) varza vēl negrauž cietuma restes, kamēr urkas tos ņem priekšā, arī Streļčenoks izmanto iespējas sēdēt knābī, bet Ušmeriks RD. Kā saka: “Manus manum lavat”

  +3
  -7
  Atbildēt

  0

  J.Biotops > veesumS 28.06.2015. 16.52

  Tikai neaizmirsīsim, ka šī iespēja sevišķi nozīmīga Vienotības uz vēlēšanām piepirkto lokālo sīkpartiju līderīšiem, kuru vienīgās „politiskās” intereses ir titula saglabāšana savā muiž… atvainojiet – pašvaldībā. Protams, citu „lielpartiju” satelītiem arī.

  +4
  -4
  Atbildēt

  0

Bet 28.06.2015. 11.48

kam gan vēl var būt šaubas, ka KNAB lobē Ušakovu un Saskaņu!

Šaubos vai ZZS tam iebilstu!

+8
-1
Atbildēt

1

  lno > Bet 28.06.2015. 12.42

  Bet. Vai tad V un NA iebilst?:):):)

  +5
  -4
  Atbildēt

  0

marcinss 28.06.2015. 17.10

Reklāma reāls sviests.

Tas būtu, ja es savam bosam ‘(rīdziniekiem) par viņa paša piķi stāstītu cik daudz ko esmu izdarījis un cik brīnišķīgi vispār es strādāju un par to vēl arī papildus saņemtu naudiņas. Un viņš atkāris ausis klausītos, jo neko pretī atbildēt nevarētu, tikai pārskaitīt skanošo uz manu kontu.

Paldies par uzmanību.

+7
0
Atbildēt

0

Saņem svarīgākās ziņas katru darba dienas rītu