Ekonomikas ministrija no “Expo 2015” prasa atpakaļ gandrīz 800 000 eiro (papild.) 2

Ekonomikas ministre Dana Reizniece-Ozola. Foto: Ieva Čīka, LETA
Print Friendly, PDF & Email

Pagājušās nedēļas nogalē ministrija izrakstījusi rēķinu iesniegusi komandītsabiedrībai

Ekonomikas ministrija komandītsabiedrībai “Expo 2015” pieprasījusi atdot aptuveni 800 000 eiro, kas izmaksāti par gatavošanos dalībai starptautiskajā izstādē “World Expo 2015” Milanā, kurā Latvija tā arī nepiedalās, pirmdien intervijā LNT raidījumā “900 sekundes” sacīja ekonomikas ministre Dana Reizniece-Ozola (ZZS).

Kā informēja ministre, pagājušās nedēļas nogalē ministrija izrakstījusi rēķinu par minēto summu un iesniegusi komandītsabiedrībai.

Reizniece-Ozola norādīja, ka ministrija veikusi rūpīgu finanšu plūsmas analīzi par “Expo” projektu, konstatējot, ka par atsevišķiem darbiem ir maksāts vairākkārt, veikta samaksa par darbiem, kas nav notikuši. Tāpat esot konstatētas “uzpūstas” cenas, piemēram, par mājas lapas izveidi samaksāti vairāki desmiti tūkstoši eiro, par dzīvesvietu izpēti izstādes norises vietā – aptuveni 30 000 eiro, tāpat krietni sadārdzinātas cenas bijušas par nepieciešamā aprīkojuma izpēti.

Kā norādīja ministre, veicot sarunu protokolu izpēti secināts, ka ierēdņi un uzņēmēji saimniekojuši EM “kā kā savu kabatu”. Tāpat noprotams, ka, šantažējot ministriju ar iespējamo kaitējumu valsts reputācijai, prasīts papildu finansējums, kā arī finansējums, kas prasīts darbu izpildei, ieguldīts bankā, lai apliecinātu savas finansiālās spējas.

Reizniece-Ozola atzina, ka pastāv bažas par naudas atgūšanu, komandītsabiedrība ir veidota konkrētam projektam, iespējams, lai mazinātu riskus un iespējas paprasīt naudu atpakaļ.

Savukārt komandītsabiedrības “Expo 2015” vadītājs Ģirts Majors neredz pamatojumu ministrijas prasībai par līdzekļu atmaksu, ko ministre paudusi medijos. “Šādu rēķinu neesam nedz saņēmuši, nedz arī redzam tam kādu tiesisku pamatojumu. Acīmredzot tā ir ekonomikas ministres atbilde uz mūsu tiesā celto pirmo prasību par prettiesisku bankas garantijas pieprasīšanu un nesamaksāto atlīdzību projektēšanas līguma ietvaros,” saka Majors.

Viņš norāda, ka “mūsu piemērs ir skaidrs brīdinājums ikvienam privātajam uzņēmējam par to, cik riskanta, nevienlīdzīga un neprognozējama var būt sadarbība ar valsti”.

Majors apgalvo, ka pagājušā nedēļā, 13.maijā, Rīgas pilsētas Vidzemes priekšpilsētas tiesā tika ierosināta pirmā lieta – komandītsabiedrības “Expo 2015” prasība pret Ekonomikas ministriju par līgumsaistību izpildi, jo ministrija vairāk nekā piecus mēnešus nav norēķinājusies ar komandītsabiedrību “EXPO 2015” par padarītajiem darbiem Latvijas dalībai pasaules izstādē Milānā. Tie ir 185 000 eiro.

Ekonomikas ministrija neesot norēķinājusies par darbiem, kas padarīti līdz 11.martam – datumam, kad ministrija paziņoja par līguma laušanu.

Ģenerālprokuratūra sākusi kriminālprocesu, kurā tiks vērtēta amatpersonu rīcība saistībā ar vairāk nekā miljona eiro iztērēšanu un Latvijas nepiedalīšanos izstādē “Expo Milano”.

Jau ziņots, ka komandītsabiedrība aprīlī izvirzīja pretenzijas, norādot, ka EM vairāk nekā piecus mēnešus nav norēķinājusies ar komandītsabiedrību “Expo 2015” par padarītajiem darbiem Latvijas dalībai starptautiskajā izstādē “World Expo”, EM nav norēķinājusies par darbiem, kas padarīti līdz šā gada 11.martam – datumam, kad ministrija paziņoja par līguma laušanu. Nesamaksātā summa pārsniedz 185 000 eiro. Lielākā daļa izmaksu saistītas ar jau paveiktajiem un ministrijas apstiprinātajiem producēšanas un projektēšanas darbiem, tostarp nav samaksāts radošajai komandai – mākslinieciskajam vadītājam, tēlniekam, arhitektiem un citiem, kopumā 23 cilvēkiem.

EM pārstāvji uzsvēra, ka ministrija nav parakstījusi pieņemšanas-nodošanas aktu ar komandītsabiedrību “Expo 2015”, kas apliecinātu abu pušu vienošanos par līgumā ietverto darbu izpildi, līdz ar to ministrija nevar piekrist komandītsabiedrības paustajiem apgalvojumiem.

Valdība šā gada sākumā lēma, ka Latvija šogad nepiedalīsies starptautiskajā izstādē “World Expo 2015”, kas maijā sākās Itālijas pilsētā Milānā.

(papildināta ar Ģirta Majora viedokli)

Komentāri (2)

Ebenemezers-3 18.05.2015. 11.46

prasiit var kaimiņam , švaaģerim vai sievasmaatei , šet tikai prasiibu sniegt tiesaa un summu piedziit no naudas izķeernaataajiem , prokurors septiņus gadus meklees peectam tiesa gadiem tiesaas.

+3
-1
Atbildēt

0

v_rostins 18.05.2015. 23.34

Izstādi Pekinā Putina intīmam draudziņam, Ozolam, neizdevās izgāzt, šoreiz talkā nāca laulene.

0
0
Atbildēt

0

Lai pievienotu komentāru, vai ienāc ar:

Saņem svarīgākās ziņas katru darba dienas rītu