“Papardes zieds” pret “Rossija 1” apmelojumiem biedrības veidotai īsfilmai 23

Kadrs no filmas.
Print Friendly, PDF & Email

Īsfilma par seksuālo izglītību sagatavota demonstrēšanai Latvijas skolās trešās klases skolēniem

Biedrība “Papardes zieds” vērsusies Nacionālajā elektronisko plašsaziņas līdzekļu padomē (NEPLP) par Krievijas televīzijas kanāla “Rossija 1” ziņu raidījuma “Vesti” sižetu, kas veltīts biedrības sagatavotajai īsfilmai vecākiem par bērnu seksuālo izglītību.

Kā aģentūru LETA informēja biedrības pārstāvis Kaspars Līcītis, biedrība lūgs NEPLP izvērtēt “Vesti” sižeta “Latvijas trešklasniekiem nolemts pastāstīt visu par mīlestību” atbilstību Elektronisko plašsaziņas līdzekļu likuma prasībām, jo tajā “pausta klaji melīga informācija par seksuālās izglītības jautājumiem Latvijas skolās”, norādīja Līcītis.

“Papardes zieds” uzskata, ka nepatiesas ziņas saturošais “Vesti” sižets un apzināti nepareizi interpretētie kadri rada aplamu priekšstatu par Latvijas izglītības sistēmu un diskreditē to, grauj sabiedrības uzticēšanos valsts varai un Eiropas Cilvēktiesību Konvencijā nostiprinātajām vērtībām.

Līcītis stāstīja, ka sižetā tika izmantoti fragmenti no biedrības sagatavotās īsfilmas vecākiem “Zināšanas par seksualitāti pasargā”. Ziņu raidījuma sižeta pieteikumā ticis pausts, ka tā ir domāta trešās klases skolēniem un īsfilma ir par viendzimuma laulībām un kontracepciju. “Sižets kopumā skatītājiem rada priekšstatu, ka īsfilma ir sagatavota demonstrēšanai Latvijas skolās trešās klases skolēniem,” norādīja Līcītis.

Viņš uzsvēra, ka sižeta veidotāji ir patvaļīgi izmainījuši īsfilmā pausto vēstījumu. Īsfilmas mērķis nav bijis vēstīt trešās klases skolēniem par viendzimuma laulībām un kontracepciju, bet gan rosināt diskusiju vecāku vidū un veidot izpratni, kādēļ, nerunājot ar bērniem par seksualitāti, situācija kļūst “sarežģīta”.

Raidījuma veidotāji apzināti ir maldinājuši sabiedrību, tostarp Latvijas skatītājus, kuri skatās šo kanālu, par īsfilmas mērķauditoriju, kā arī izplata tendenciozu, apzināti maldinošu un Latvijai naidīgu informāciju, kas vērtējama kā mērķtiecīga informatīva agresija Latvijas informatīvajā telpā, uzskata biedrības pārstāvis.

 

Komentāri (23)

Fikseris 13.04.2015. 20.12

Eiropas vērtībām viss kārtībā. Ar krieviju arī sen viss skaidrs. Jo sabiedrība kļūst attīstītāka, jo mazāk tur ir naids un neiecietība, kas valsti padara tikai stiprāku.

Valsts attīstības līmenis (ekonomika, dzīves līmenis, brīvība utt) ir civilizācijas līmeņa spogulis un tas savukārt ir spogulis tam, kas cilvēkiem galvās.

Nav vērts salīdzināt Norvēģiju un Šveici ar krieviju. Pat lielākais rusofīlis saprot kur labāka dzīve. Un tas ir tieši dēļ tā, kas cilvēkiem galvās- galvenais faktors valsts attīstībai.

+17
-1
Atbildēt

0

Aldis-2 13.04.2015. 19.59

Pēdējā laikā “Ir”u kaut kâ neinteresē vairs Eiropas ziņas.

“Le Monde” raksta par vēlēšanām Ungarijā. Vēlēšanas nav lielas – tikai vienā pašvaldībā, toties tās rāda dīvainas tendences.

Viktora Orbana partija tajās ir zaudējusi, bet uzvarējusi … Jobbik.

Precīzāk rezultāti ir šādi:

Jobbik – 35,3%

Fidesz – 34,4%

Sociāldēmokratu un dēmokratu koalicija – 26,3%

Kāpēc lai “Ir” neizpētītu un neuzrakstītu, kāpēc ungāri balso šādi? Varbūt arī Latvijai būtu no kā pamācīties. Labāk taču mācīties nevis no savām, bet gan no svešām kļūdām.

+11
-1
Atbildēt

0

dzeris49 13.04.2015. 20.38

Mums jau te ir veselas trīs partijas, kas, drīzāk, piekristu “rossija 1”, nekā Papardes ziedam, jo arhaiskuma ziņā neatpaliek no Krievijas ER – SC, ZZS un NA.

+14
-4
Atbildēt

6

  klans > dzeris49 14.04.2015. 01.13

  Starp citu, viņi pārstāv > nekā 60% vēlētāju.

  0
  -3
  Atbildēt

  0

  aivarsk > dzeris49 14.04.2015. 00.11

  Tas tāds klasisks demagogu gājiens – piekarināt birku, “tautas ienaidnieks” (pļuķinists, arhaists, atpakaļrāpulis, tumsoņa utt.), ko plaši izmantoja staļinisti.

  Arī tagad liberasti (kam nav nekāda sakara ar liberālismu) visiem, kas tiem iebilst, piekarina dažadas birkas – ļoti ērti – nekas nav jāpierāda, nevajag nekādus argumentus!

  +5
  -5
  Atbildēt

  0

  v_rostins > dzeris49 14.04.2015. 12.36

  dzeris49

  ko nozīmē tikumība Krievijas un Putina izpratnē, citur to sauc par agresīvu tumsonību un liekulību

  ————–

  Pederastija Krievijā ir sasniegusi pandēmijas apmērus, tāpēc ir centieni, lai tāpat, kā padumjos laikos, tā būtu tikai augstmaņu, augstāko armijas virsnieku un popu privilēģija, lai katrs sūda leitnantiņš nevarētu kropļot visus jauniesauktos.

  Гомосексуалисты во власти: Володин, Греф, Василенко. Список неполный

  http://www.rospres.com/government/12460/

  0
  0
  Atbildēt

  0

  Edgars Avotiņš > dzeris49 13.04.2015. 20.55

  Nu ja noskatās šo konkrēto video … tur pagrūti ieraudzīt kaut ko “netikumīgu” Kautgan – tas video pilnīgi noteikti nav rādāms maziem bērniem (nav jau arī domāts – domāts vecākiem). Bet tad atbilstoši arī vajadzētu marķēt – 12+ vai tamlīdzīgi, jo mazs bērns varētu arī nesaprast, kas tur slikts, ja kāpjot “furgonā” saņem konču.

  +4
  -3
  Atbildēt

  0

  andrejs > dzeris49 13.04.2015. 21.00

  Mana mamma saka, ka vārdu tikumība nav izgudrojis Pukins un ar krieviem, spriežot pēc 50 gadu ilgušās pieredzes, tam vispār ir maz kopīga.

  +4
  -2
  Atbildēt

  0

  dzeris49 > dzeris49 14.04.2015. 06.41

  Ko kurš izprot ar tikumību, nezinu, ko tava mamma ar to izprot, ja to pašu, ko Putins un Krievijā, tad ļoti žēl, varbū, lai paskatās pa Krievijas TV, ko nozīmē tikumība Krievijas un Putina izpratnē, citur to sauc par agresīvu tumsonību un liekulību, kā tas ir, ka “tikumiskajā” Krievijā gan noziegumu, gan pamestu bērnu, gan vardarbības ģimenē, ir daudz vairāk, nekā “izvirtušos” Rietumos.

  60 un vairāk % vēlētāju arī Rietumos ir par nāvessodu un citām sliktām lietām, politiķi, ja viņi nav galēji populisti, jāiet nedaudz pa priekšu, nevis aiz muguras viskonservatīvākajam vēlētājam.

  +4
  0
  Atbildēt

  0

Lai pievienotu komentāru, vai ienāc ar:

Saņem svarīgākās ziņas katru darba dienas rītu