Ziemeļvalstis vienojas par lielāku solidaritāti ar Baltijas valstīm 13

NATO lidmašīnas "F-15C Eagle" pilots gatavojas lidojumam. Foto: AFP/LETA
Print Friendly, PDF & Email

Krievijas rīcība ir lielākais Eiropas drošības apdraudējums, uzsver Ziemeļvalstu ministri

Atzīstot, ka Krievija kļuvusi par lielāko draudu Eiropas drošībai, Ziemeļvalstis ceturtdien vienojušās par ciešāku sadarbību aizsardzības jomā un par lielāku atbalstu Baltijas valstīm, vairojot reģionālo drošību ar agresora atturēšanas politikas palīdzību.

Kopīgā deklarācijā Zviedrijas, Norvēģijas, Somijas, Dānijas un Islandes aizsardzības ministri norādījuši, ka Ziemeļeiropai Krievijas dēļ jārēķinās ar iespējamām krīzēm vai incidentiem, ziņo LETA/Reuters.

“Krievijas līderi ir parādījuši, ka viņi ir gatavi praktiski un efektīvi pielietot militārus līdzekļus, lai sasniegtu savus politiskos mērķus, pat ja tas prasa starptautisko tiesību pārkāpšanu,” teikts ministru kopīgajā paziņojumā, kas publicēts norvēģu laikrakstā “Aftenposten”.

“Baltijā un mūsu ziemeļu reģionā ir pieaugoša militārā un izlūkošanas aktivitāte,” norāda ministri. “Krievijas armija pie mūsu robežām mūs izaicina, un bijuši vairāki Baltijas valstu robežu pārkāpumi.”

“Krievijas rīcība ir lielākais Eiropas drošības apdraudējums,” uzsver Ziemeļvalstu ministri. “Krievijas propaganda un politiskie manevri veicina nesaskaņu sēšanu starp valstīm, kā arī NATO un ES (Eiropas Savienības) iekšienē.”

Ministri atzīst, ka ciešāka sadarbība starp Ziemeļvalstīm un solidaritāte ar Baltijas valstīm vairos drošību reģionā, atturot iespējamo agresoru, jo pieaugs viņa rīcības cenas slieksnis.

Norvēģijas Aizsardzības ministrija apliecinājusi paziņojuma autentiskumu, norādot, ka tas tiks publicēts kā ievadraksts visās lielākajās Ziemeļvalstu avīzēs.

 

Komentāri (13)

Viedoklis_lv 10.04.2015. 09.02

Papildus NATO nepieciešama militāra alianse, kas vērsta tikai pret Krievijas agresiju. Šai aliansē tiktu organizēti kolektīvie iepirkumi uz labākiem nosacījumiem kā iegādājoties katrai valstij atsevišķi, tiktu veiktas mācību operācijas pret iespējamiem Krievijas agresijas scenārijiem, izvietotas militārās bāzes kur rotētu visu alianšu karavīri un strādātu ikdienā kopā. Jebkura agresija konvenciāla vai hibrīdkara gadījumā bez balsojuma no alianšu dalībnieku puses tiktu uzskatīts par uzbrukumu visai aliansei. Respektīvi jebkuram alianses dalībniekam paziņojot uzbrukumu automātiski tiek ieslēgta kolektīvā aizsardzība bez balsošanas.

Šī Militārā alianse sastāvētu no: Norvēģijas, Zviedrijas, Somijas, Igaunijas, Latvijas, Lietuvas, Polijas, Dānijas – ar laiku vajadzētu arī Vāciju. Papildus aliansei jāiegūst kodolieroči, tā varētu būt Polija.

Mēs nevaram paļauties tikai uz NATO balsojumu par 5. panta iedarbināšanu – tur sērga ar grieķiem, turkiem un citiem kuriem nav tiešu militāru draudu no putina režīma kā uzskaitītiem potenciālās alianses dalībniekiem. Un ja ES un NATO sabrūk tad ar šo aliansi arī var veidot ekonomisko un politisko savienību. Mums ir gan kopīga izpratne, gan atbildība par budžetu utt.

+7
0
Atbildēt

0

eltae 10.04.2015. 13.44

Par cik Putina darbība tuvināja Baltijas un Ziemeļvalstis “prezidents” Bērziņš ar saviem izteikumiem televīzijā krievu valodā šo tuvināšanos sagrāva. Laikam “Saimnieks” piedraudēja ja Bērziņš nedabūs “Saskaņas” balsis ievēlēšanai nepieciešamos līdzekļus nepiešķirs.

+2
0
Atbildēt

4

  v_rostins > eltae 10.04.2015. 14.36

  eltae

  piedraudēja ja Bērziņš nedabūs “Saskaņas” balsis

  ————–

  Kā zināms, SC favorīts ir ZRP(v) kremļa mauķeļu eventuālais kandidāts, čekas mērglis, Riekstiņš.

  “Medijs: „Saskaņa” nolēmusi neatbalstīt Bērziņu prezidenta vēlēšanās”

  http://www.ir.lv:889/2015/4/5/medijs-saskana-nolemusi-neatbalstit-berzinu-prezidenta-velesanas

  +1
  -1
  Atbildēt

  0

  traductrice > eltae 10.04.2015. 14.12

  šodien bē nāks klajā ar valstiski svarīgu paziņojumu “par kandidēšanu”. līdz darba dienas beigām palikušas 3 stundas! Jeb varbūt viņš saglabās intrigu līdz 23.59.?

  Jo lielāks mākslinieks, jo lielāka pauze….

  ņemot vērā skandināvu tiešām aktīvo rīcību, nevis bla-bla plāpāšanu, es baidos, es ļoti baidos, ka nākamajam prezidentam var nākties pildīt ne tikai reprezentatīvās funkcijas. Nākamajam prezidentam var nākties pieņemt visai izšķirošus lēmumus, kur “rīts gudrāks par vakaru” neies krastā. Es nespēju iedomāties bē uz vēl vienu termiņu. Domāju, arī viņš pats to nespēj. Bet mani ļoti uztrauc, kāda maiņa tiek gatavota. Vai tiešām valsts politiskās iekārtas ideāls tiek meklēts Uzbek/Tadžik/Azerb-stānā?!

  +2
  0
  Atbildēt

  0

  Austras koks > eltae 10.04.2015. 14.19

  traductrice: “…ļoti baidos, ka nākamajam prezidentam var nākties pildīt ne tikai reprezentatīvās funkcijas…”

  ______________

  Jā, saskaņā ar Satversmi prezidents ir arī bruņoto spēku virspavēlnieks.

  Nedod Dievs, ja pienāks tāds brīdis, kad prezidentam šādā statusā būs jāpieņem lēmumi. Bet ja tā notiks, un amatā būs Bērziņš vai kāds līdzīgs, tad kādam būs vienkārši jāupurējas un prezidents jānovāc, lai viņa funkcijas pārņemtu Saeimas priekšsēdētāja. Par Mūrnieces adekvātumu man šaubu nav.

  +3
  0
  Atbildēt

  0

  aivarsk > eltae 10.04.2015. 16.38

  Austras koks par Mūrnieces adekvātumu man šaubu nav.

  ———

  Man arī nav. Šaubas ir par jauno koalīciju pēc prez vēlēšanām, par Mūrnieces palikšanu amatā un par MP.

  Bazārs būs ne pa jokam – jarmarka!

  Cik pļutkins varētu atvēlēt uzpirkšanai? Nauda nāks, kā pa reni, ne velti āboltņa naudu nežēloja, lai tikai iekļūtu pie galda. Atmaksāsies 100 kārtīgi.

  Tā, ka nespīd nekāds Levits mums…

  +4
  0
  Atbildēt

  0

Austras koks 10.04.2015. 09.34

Te labs viedoklis par to, ka hibrīdkara gadījumā (ja nav tiešas agresijas), nekāds 5. pants mums var nepalīdzēt – Līgums to neparedz – https://varabungas.wordpress.com/2015/04/09/ligums-to-neparedz/#comments

Turpat linkā komentāros arī konkrērts viedoklis saistībā ar šo Ziemeļvalstu paziņojumu – “No savas puses teikšu, ka “pēc grāmatas” izlūkošanas aktivitāte pieaug pirms/plānojot uzbrukumu. Ja ņemam ziemeļbriežus nopietni, tas pats no sevis ir 1001 brīdinājums”

+2
0
Atbildēt

0

Lai pievienotu komentāru, vai ienāc ar:

Saņem svarīgākās ziņas katru darba dienas rītu