Martins Dukurs trešo reizi karjerā kļūst par pasaules čempionu skeletonā 5

Uz pjedestāla Martins Dukurs (centrā), Tomass Dukurs un krievu sportists Aleksandrs Tretjakovs. Foto: EPA/LETA
Print Friendly, PDF & Email

Pie pasaules čempionāta bronzas godalgas ticis Tomass Dukurs

Latvijas labākais skeletonists Martins Dukurs piektdien Vācijas trasē Vinterbergā trešo reizi karjerā kļuva par pasaules čempionu, ziņo LETA.

Iepriekš M.Dukurs par pasaules čempionu bija kļuvis 2011. un 2012.gadā.

Tikmēr pie pasaules čempionāta bronzas godalgas ticis vēl viens latviešu skeletonists Tomass Dukurs, pie medaļas šāda līmeņa sacensībās tiekot pirmo reizi karjerā.

M.Dukurs bija līderis jau pēc ceturtdien veiktajiem pirmajiem diviem braucieniem, bet piektdien trešajā braucienā viņam izdevās savu vadību nostiprināt, trasi veicot 55,51 sekundē, kas ir jauns tās rekords. Šāds veikums ļāva palielināt pārsvaru pār otrajā vietā esoši krievu Aleksandru Tretjakovu līdz 0,45 sekundēm.

Noslēdzošo – ceturto – braucienu M.Dukurs vēlreiz veica bez lielām kļūdām, Tretjakovu summā apsteidzot par 0,69 sekundes. Zīmīgi, ka tādejādi latvietim izdevies revanšēties par pērn Soču olimpiskajās spēlēs piedzīvoto, kad Tretjakovs bija pirmais, bet viņš – otrais.

Savukārt T.Dukurs piektdien trešo un ceturto braucienu veica diezgan veiksmīgi, taču nespēja iesaistīties cīņā par pasaules vicečempiona godu, no Tretjakova summā atpaliekot par 0,83 sekundēm.

“Sezona bija perfekta, nebiju to gaidījis. Arī šajā pasaules čempionātā bija lielisks komandas sniegums. Esmu priecīgs par savu brāli Tomasu,” pēc panākuma pauda M.Dukurs.

“Beidzot arī man izdevās tikt pie medaļas šāda līmeņa sacensībās. Šī sezona izdevusies laba,” tikmēr izcēla T.Dukurs.

Ceturto vietu tikmēr izcīnīja krievs Ņikita Tregubovs, kurš no pirmā trijnieka atpalika par 0,64 sekundes, bet piektais bija vācietis Aksels Jungks.

 

Komentāri (5)

Putlers 07.03.2015. 17.41

Dukuri ir Latvijas zelts. Vairāk mums šādas ģimenes! No sirds apsveicu!

+4
0
Atbildēt

0

DD1 08.03.2015. 06.53

Malači brāļi! Gandarījums pašiem un prieks visiem mums, latviešiem.

+2
0
Atbildēt

0

koals 08.03.2015. 22.55

Martin un Tomass taa turet!

+1
0
Atbildēt

0

Saņem svarīgākās ziņas katru darba dienas rītu