NATO dalībvalstu patruļas Baltijas gaisa telpā vadību pārņems Itālija 3

NATO lidmašīnas "Eurofighter" lidojumā. Foto: EPA/LETA
Print Friendly, PDF & Email

Šī ir pirmā reize, kad Itālijas lidmašīnas tiek dislocētas Lietuvā

No nākamā gada Baltijas gaisa telpā patruļas sāks Itālijas, Polijas, Spānijas un Beļģijas gaisa spēki, pārņemot šos pienākumus no četrām citām valstīm, liecina informācija NATO mājaslapā.

Šauļu gaisa spēku bāzē Lietuvā misijas vadību no Portugāles pārņems Itālijas bruņoto spēku pārstāvji, kuri izmanto iznīcinātājus “Eurofighter”. Šauļos ieradīsies arī Polijas gaisa spēku lidmašīnas MiG-29, aizstājot Canādas CF-188 lidmašīnas, ziņo LETA.

Kā liecina informācija Lietuvas Aizsardzības ministrijas mājaslapā, Itālijas iznīcinātāji Šauļos ierodas svētdien. Šī ir pirmā reize, kad Itālijas lidmašīnas tiek dislocētas Lietuvā. Reizē ar iznīcinātājiem Šauļu lidostā šodien ierodas arī kravas lidmašīna “KC-767”.

Igaunijā, Emari bāzē misijas pienākumus no Vācijas pārņems Spānija ar iznīcinātājiem “Eurofighter”, bet Polijas Malbrokas bāzē ieradīsies Beļģijas iznīcinātāji “F-16”, pārņemot šos pienākumus no Nīderlandes gaisa spēkiem.

Šī būs jau 37. NATO gaisa patruļas rotācija, un oficiālā ceremonija notiks 31.decembrī, lai jau 1.janvārī patrulēšanu sāktu Itālijas, Polijas, Spānijas un Beļģijas gaisa spēki.

NATO gaisa patrulēšanu Baltijas reģionā sāka 2004.gadā, un šogad aprīlī tika palielināts patruļlidmašīnu skaits.

 

Komentāri (3)

lno 28.12.2014. 22.42

ASV Miera fonds sastādījis valstu stabilitātes reitingu. Ukraina ar 113 punktiem stabilāka par KF, kurai 95 punkti. Visstabilākā valsts Somija /178 punkti/ , Skandināvijas valstis, Kanāda un Austrālija. Latvija pie stabilām valstīm ar 142 punktiem: http://ffp.statesindex.org

+2
0
Atbildēt

0

Voldemārs Odišvili 28.12.2014. 15.30

gaisa telpā vadību pārņems Itālija ©

……………………………….

Itali ir lieli makslinieki, bet svaki karotaji! Sai sakara atcerejos, ka par viniem reiz teica (Nirenbergas tribunala) reihsmarsals H. Gerings: Viens italis – tenors, divi – atkapsanas, tris – kapitulacija!

+1
-3
Atbildēt

0

Lai pievienotu komentāru, vai ienāc ar:

Saņem svarīgākās ziņas katru darba dienas rītu