Dālderis domā, ka neatteiksies no Saeimas deputāta mandāta

Ints Dālderis. Foto: Ieva Čīka, LETA
Print Friendly, PDF & Email

Tomēr, ja topošais Eiropas Komisijas (EK) viceprezidents Valdis Dombrovskis viņu aicinātu viņu strādāt savā birojā Briselē, viņš to noteikti apdomātu

No “Vienotības” saraksta Kurzemes apgabalā 12.Saeimā ievēlētais un vēlētāju atbalsta ziņā partijas līderi Solvitu Āboltiņu apsteigušais Rīgas domes deputāts Ints Dālderis pagaidām domā, ka neatteiksies no Saeimas deputāta mandāta un arī pēc četriem gadiem joprojām strādās parlamentā. To Dālderis šorīt sacīja intervijā Latvijas Televīzijas raidījumam “Rīta panorāma”.

“Pārliecība ir stipra, un es domāju, ka nebūtu pareizi man šobrīd atkāpties un neņemt mandātu vai kā savādāk, kā ir izskanējis. [..] Es nevaru iedomāties, kas varētu būt tas, kas man varētu likt pārdomāt šajā brīdī. [..] Negatavojos tikai tādēļ vien, ka ir izveidojusies šāda situācija, mainīt savu nostāju,” norādīja Dālderis.

12.Saeimā ievēlētais deputāts atzina, ka gadījumā, ja topošais Eiropas Komisijas (EK) viceprezidents Valdis Dombrovskis (Vienotība) aicinātu viņu strādāt savā birojā Briselē, viņš šo piedāvājumu noteikti apdomātu, vēsta LETA. Taču sarunā ar Dombrovski neesot izskanējušas nekādas indikācijas par to, ka viņš varētu aicināt Dālderi strādāt savā birojā. “Pārrunājot šo jautājumu ar Valdi Dombrovski, [konstatēju, ka] šobrīd viņš neredz, ka mana kompetence viņam tur būtu vajadzīga,” rezumēja Dālderis.

Kā ziņots, saskaņā ar Centrālās vēlēšanu komisijas apkopotajiem provizoriskajiem 12.Saeimas vēlēšanu rezultātiem no “Vienotības” Kurzemes apgabalā jaunajā parlamenta sasaukumā deputāta mandātus varētu iegūt trīs kandidāti – Inese Lībiņa-Egnere, Jānis Junkurs un Dālderis. Āboltiņa ieņem ceturto vietu “Vienotības” sarakstā, līdz ar to 12.Saeimā viņa, visticamāk, nav ievēlēta.

Latvijas Televīzija (LTV) iepriekš vēstīja, ka viens no variantiem, kā tomēr nodrošināt Āboltiņai vietu Saeimā, būtu piedāvāt Dālderim atteikties no sava mandāta un iet strādāt uz topošā EK viceprezidenta Dombrovska biroju.

Ministru prezidente Laimdota Straujuma (Vienotība) otrdien LTV raidījumā “Rīta panorāma” pauda viedokli, ka Dālderis būtu pieņemams kandidāts darbam Dombrovska birojā. Lūgta vērtēt, cik reāla ir Dāldera aiziešana strādāt uz Dombrovska biroju un Āboltiņas atgriešanās Saeimā, Straujuma atzina, ka tas ir iespējams.

“Dombrovskis savā birojā grib iesaistīt vairāk cilvēku no Latvijas. Manuprāt, tas ir ļoti svarīgi, jo tā mūsu cilvēkiem būs iespējas iesaistīties Briseles darbos. Jā, Dombrovska kungs neizslēdz iespēju, ka Dāldera kungs varētu būt viens no tiem, kas varētu strādāt birojā, bet tādu striktu atbildi es nesaņēmu,” otrdien LTV skaidroja Straujuma.

 

Pagaidām nav neviena komentāra

Lai pievienotu komentāru, vai ienāc ar:

Saņem svarīgākās ziņas katru darba dienas rītu