Saeima Satversmes tiesas tiesneses amatā apstiprina Ziemeli

Ineta Ziemele. Foto: Evija Trifanova, LETA
Print Friendly, PDF & Email

Ziemele pieļāva, ka savas lietas ECT varētu pabeigt divu līdz trīs mēnešu laikā

Saeima šodien Satversmes tiesas (ST) tiesneses amatā apstiprināja pašreizējo Eiropas Cilvēktiesību tiesas (ECT) tiesnesi Inetu Ziemeli, ziņo LETA.

Ziemeles apstiprināšanu šajā amatā atbalstīja 87 parlamentārieši no dažādām frakcijām, bet pret bija tikai deputāte Irina Cvetkova (LKS). Vēl astoņi deputāti balsojumā nepiedalījās.

“Tas būs liels izaicinājums, tāpat kā mani iepriekšējie izaicinājumi,” pēc Saeimas balsojuma norādīja Ziemele, piebilstot, ka profesionāli tas būs arī ļoti interesanti – darboties uz Satversmes bāzes. Viņa arī uzsvēra, ka tas būs vērtīgi, jo tā var nostiprināt tiesību aizsardzību Latvijā ar ST mehānismu palīdzību. Tas arī ir jādara, lai būtu mazāk sūdzību ECT, akcentēja Ziemele.

Ziemele amatā stāsies Satversmes tiesas likumā noteiktajā kārtībā, teikts Saeimas pieņemtajā lēmumā. ST likums nosaka, ka konstitucionālās tiesas tiesnesis sāk pildīt amata pienākumus pēc zvēresta jeb svinīgā solījuma nodošanas.

Saeimas Juridiskā komisija iepriekš vienbalsīgi atbalstīja Ziemeles kandidatūru ST tiesneša amatam.

Ziemele videokonferencē Juridiskās komisijas deputātiem skaidroja, ka viņa pēc ilgākām sarunām ar kolēģiem un politiķiem saprata, ka vērtīgākais pienesums, kur sniegt savas zināšanas un pieredzes bagāžu, būtu ST.

Viņa norādīja, ka savu atlūgumu ECT viņa var sniegt tad, kad būs zināms Saeimas lēmums par viņas apstiprināšanu, tomēr viņas lietvedībā esošās lietas tik un tā būs jāizskata. Ziemele pieļāva, ka savas lietas varētu pabeigt divu līdz trīs mēnešu laikā.

Tieslietu padome 18.augustā arī atbalstīja Ziemeles kandidatūru ST tiesneša amatam. Saeimas deputāti ST tiesneša amatam izvirzīja tikai vienu kandidātu – Ziemeli. Viņu šim amatam izvirzīja valdību veidojošo partiju deputāti.

Opozīcijā esošās politiskās apvienības “Saskaņas centrs” (SC) Saeimas frakcijas priekšsēdētāja vietnieks Valērijs Agešins iepriekš norādīja, ka SC neizvirzīs savu kandidātu ST tiesneša amatam. Ņemot vērā, ka valdošās koalīcijas pārstāvji jau vienojušies par vienu kandidāti šim amatam, SC nevēlas virzīt kādu kandidātu, kurš pāris dienas būs plašsaziņas līdzekļu uzmanībā, bet balsojumā tiks noraidīts.

Jauns ST tiesnesis nepieciešams, jo līdz ar Augstākās tiesas Krimināllietu departamenta notiesājošo nolēmumu Vineta Muižniece ir zaudējusi savu ST tiesneša amatu. Muižniece atzīta par vainīgu un sodīta par to, ka viņa, būdama valsts amatpersona, izdarīja dokumenta viltošanu.

 

Pagaidām nav neviena komentāra

Lai pievienotu komentāru, vai ienāc ar:

Saņem svarīgākās ziņas katru darba dienas rītu