Laikraksts: Šlesers grib veidot ekspremjeru partiju 1

Ainārs Šlesers. Foto: Evija Trifanova, LETA
Print Friendly, PDF & Email

Uzrunātie ekspremjeri skeptiski par Šlesera ideju un savu atgriešanos politikā

Politiķis Ainārs Šlesers 12. Saeimas vēlēšanas varētu startēt ar jaunu partiju, kas zem viena karoga apvienos vairākus kādreizējos valdības vadītājus, ceturtdien ziņo laikraksts “Neatkarīgā”. Tiesa gan, Šlesera uzrunātie ekspremjeri pārsvarā negrasās atgriezties politikā

Jaunajai partijai iecerēts piesaistīt kādreizējos Ministru kabineta vadītājus Māri Gaili, Ivaru Godmani, Aigaru Kalvīti, Induli Emsi, Valdi Birkavu. Katrs no viņiem ir bijis sava laika redzamākā figūra, kuras vārds politikas vēsturē ierakstīts gar ar pozitīviem, gan negatīviem vērtējumiem, raksta LETA.

Šlesers pagaidām uz telefona zvaniem neatbild, taču to, ka ideja, veidot ekspremjeru partiju, pastāv, “Neatkarīgajai” apliecināja vairāki aptaujātie politiķi.

Otrās brīvvalsts pirmais premjerministrs Godmanis joprojām ir aktīvs politiķis, kurš pēdējos piecus gadus strādājis Briselē. Pēc neveiksmīgā mēģinājuma atrast jaunu partiju startam šā gada Eiropas Parlamenta vēlēšanās, viņa politiskā kapacitāte pagaidām ir neizmantota, savukārt pats ekspremjers neslēpj vēlmi turpināt politisko karjeru. Sarunā ar “Neatkarīgo” Godmanis nesniedza tiešu atbildi uz jautājumu, vai Šlesers viņu ir uzrunājis iesaistīties jaunajā partijā, taču pēc frāzes “nāks laiks, nāks atbildes” laikraksts secina, ka šāda ideja Godmanim neesot sveša.

Daudz atklātāks ir cits bijušais Ministru prezidents Birkavs, kurš jau ilgus gadus darbojas informācijas tehnoloģiju un būvniecības nozarē. “Esmu par šo tēmu garāmejot runājis ar Aināru Šleseru, taču mans viedoklis nav maināms. Es pie politikas neatgriezīšos, tas man ir noiets etaps. Varu palīdzēt ar padomu, bet neko vairāk,” laikrakstam teicis Birkavs.

Birkava pēctecis valdības vadītāja amatā – Gailis – neslēpj, Šlesers ir viņu uzrunājis. “Atbildi vēl neesmu devis. Jāpadomā. Taču pret savu iespējamo atgriešanos politikā esmu noskaņots skeptiski. Man nav tādu ambīciju. Ideja nenoliedzami ir laba, jo visi ekspremjeri ir pieredzējuši cilvēki. Taču man privāti dzīvē ir citi izaicinājumi un projekti. Tagad esmu pats sev saimnieks un nodarbojos ar lietām, kas mani patiesi interesē. Lai atkal iekāptu saduļķotajā politikas vidē, būtu nopietni jāpadomā. Turklāt šaubos, vai cilvēkiem, kuri reiz vadījuši valdību, būtu interesanti kļūt par ierindas Saeimas deputātiem,” atzina Gailis.

Atgriezties aktīvajā politikā negrasās arī ekspremjeri Andris Bērziņš un Indulis Emsis, kuri abi sarunā “Neatkarīgajai” uzsvēra – tas laiks ir pagājis uz neatgriešanos.

“Neatkarīgajai” nav izdevies noskaidrot ko par šo ieceri domā Andris Šķēle. Savukārt Kalvītis, kurš patlaban esot Amerikas Savienotajās Valstīs, bijis mazrunīgs; “Esmu uzrunāts. Domāju.”

Līdzīgu atbildi sniedzis arī kādreizējais Ministru prezidents Vilis Krištopans, kurš nenoliedz sarunas faktu ar Šleseru, taču pagaidām viņš vēl nav formulējis konkrētu attieksmi pret varbūtējo atgriešanos politikā.

Kā zināms, Šlesers ne reizi vien dibinājis un veidojis partijas, ar kurām startējis Saeimas vēlēšanās. Viņš ir bijis Jaunās partijas dibinātājs, vēlāk tā tapa par Latvijas Pirmo partiju, kas akumulēja palēnām nebūtībā aizejošo partiju “Latvijas ceļš”. Partiju apvienība 2007.gadā ieguva nosaukumu LPP/LC. Mēģinādams pēc Valda Zatlera parauga grimstošo partiju reanimēt, Šlesers tai deva savu uzvārdu, taču nekas neglāba partiju no pašlikvidēšanās.

Pagājušā gada beigās Šlesers pēc ilgāka politiskā pārtraukuma atkal iznira, kļūstot par partijas “Vienoti Latvijai” priekšsēdētāju.

 

Komentāri (1)

Mitch Brownlie 19.07.2019. 10.47

… [Trackback]

[…] Find More to that Topic: ir.lv/2014/06/12/laikraksts-slesers-grib-veidot-ekspremjeru-partiju/ […]

0
0
Atbildēt

0

Saņem svarīgākās ziņas katru darba dienas rītu