Znaroks diskvalificēts no dalības pasaules čempionāta finālspēlē

Oļegs Znaroks pasaules hokeja čempionātā Minskā dod komandas Krievijas spēlētājiem. Foto: EPA/LETA
Print Friendly, PDF & Email

Latvijā ar saviem rupjajiem izteiciem labi pazīstamais treneris to uzskata par zviedru provokāciju

Krievijas hokeja izlases galvenais treneris Oļegs Znaroks nevarēs piedalīties svētdien Minskā paredzētajā pasaules čempionāta finālspēlē pret Somiju, jo no Starptautiskās Hokeja federācijas (IIHF) saņēmis vienas spēles diskvalifikāciju, ziņo LETA.

Sestdien Znaroka un Harija Vītoliņa trenētā Krievijas izlase pasaules čempionāta pusfinālā ar 3:1 pieveica pērnā gada čempionus Zviedriju. Mača izskaņā Znaroks asi reaģēja uz notikumiem laukumā, ar žestiem norādot, ka gatavs pēc mača izrēķināties ar vienu no Zviedrijas treneriem, turklāt draudot viņam pārgriezt kaklu.

Disciplinārās komisijas sēdē svētdien Krievijas pusi pārstāvēja vienīgi Krievijas Hokeja federācijas prezidents Vladislavs Tretjaks, kurš vietējiem medijiem paudis sašutumu par tik bargu komisijas lēmumu. Turklāt Tretjaks teica, ka burtiski sestdien pieņemti jauni IIHF disciplinārie statūti, kas līdzīgos gadījumos paredz naudas sodu nevis diskvalifikāciju.

Vienas spēles diskvalifikāciju izpelnījies arī konfliktā iesaistītais Zviedrijas izlases galvenā trenera palīgs Rikards Gronborjs, kurš nevarēs piedalīties spēlē par trešo vietu pret Čehijas valstsvienību.

Abi treneri nevarēs piedalīties savu komandu darbā pirms spēles un tās laikā, kā arī nevarēs būt kopā ar komandu apbalvošanas ceremonijā. Tāpat viņiem liegta ieeja savu vienību ģērbtuvēs.

“Lēmums ir dīvains,” Krievijas medijiem paudis Znaroks. “Esmu emocionāls cilvēks. Speciāli apskatījos, ko šis zviedru treneris iepriekš bija darījis jauniešu pasaules čempionātā, metot laukumā pudeles. Šādi cilvēki ir jānoliek pie vietas, tāpēc identiskā situācijā neko savā uzvedībā nemainītu.”

Iepriekš Krievijas Hokeja federācijas paziņojumā bija teikts, ka tā ir teju pārliecināta par diskvalifikācijas piešķiršanu trenerim, nosaucot to par “sitienu” no IIHF puses, kas nekādi neatbilst godīgas spēles principiem. Sestdienas vakarā Krievijas izlases vadībai bija noklausīšanās pie čempionāta direktorāta, kur tā centusies panākt diskvalifikācijas aizstāšanu ar naudas sodu, tomēr “viņos neviens nav vēlējies klausīties”.

Federācija uzskata, ka Znaroka diskvalificēšana savā būtībā attaisno Zviedrijas izlases treneru provokatīvo rīcību un tās spēlētāju lieki agresīvo sniegumu uz ledus mača izskaņā.

“Šī ir izlase, kas dzimusi divkosīgas attieksmes apstākļos. Pēdējā laikā ar ko tādu saskaramies bieži, turklāt ne tikai hokejā,” teikts federācijas paziņojumā.

“Man sāpēja kakls. Visu laiku esam uz ledus, bet apģērbs mums ir plāns. Redziet, esmu pat aizsmacis,” pēc sestdienas mača Krievijas žurnālistiem teica Znaroks, skaidrojot savu agresīvo žestu. “Jā, tas nebija skaisti. Man ir tāds raksturs, taču tā bija provokācija no zviedru puses. Viņu treneris sāka kaut ko runāt. Man gribētos redzēt, ko viņš man pateiktu uz ielas.”

 

Pagaidām nav neviena komentāra

Lai pievienotu komentāru, vai ienāc ar:

Saņem svarīgākās ziņas katru darba dienas rītu