Pensionāriem apsola mazāku maksu par zemi zem daudzdzīvokļu mājām 7

Ilustratīvs attēls. Foto: Raitis Plauks, F64
Print Friendly, PDF & Email

Straujuma: Nodokļa atlaides piešķiršana viena mājokļa īpašniekiem ir pašvaldību ziņā

Latvijas Pensionāru federācija (LPF) šodien tikšanās laikā ar Ministru prezidenti Laimdotu Straujumu (”Vienotība”) saņēmusi solījumu par nekustamā īpašuma nodokļa (NĪN) maksājuma samazināšanu par zemi, kas atrodas zem daudzdzīvokļu mājām, vēsta aģentūra LETA.

Straujuma pēc tikšanās ar LPF pārstāvjiem žurnālistus informēja, ka Tieslietu ministrija iepazīstināja ar dažādiem priekšlikumiem par iespējām samazināt NĪN maksājumu. Viens no tiem ir saistīts ar zemi, kas atrodas zem daudzdzīvokļu mājām.

LPF vadītājs Andris Siliņš skaidroja, ka atsevišķām daudzdzīvokļu mājām ir piesaistīti pārāk lieli zemesgabali, piemēram, plaši iekšpagalmi, par kuriem ir jāmaksā nodoklis māju iedzīvotājiem. No Tieslietu ministrijas ir saņemts solījums, ka šādi maksājumi vairs nebūs jāveic. “Šobrīd no ministrijas ir solījums, ka šim jautājumam būs pozitīvs risinājums,” pauda Siliņš.

Viens no priekšlikumiem bija dalītā maksājuma ieviešana par nekustamo īpašumu, jo nereti ir situācija, ka zeme zem ēkas pieder vienam īpašniekam, bet pati ēka – citam. Šādā gadījumā būtu jānoteic dalītais NĪN maksājums un faktiskajam ēkas apdzīvotājam nav jāmaksā visa summa.

Savukārt jautājumā par NĪN atlaidi viena mājokļa īpašniekiem, uz ko uzstāj LPF, risinājums nav rasts, jo atlaižu piešķiršana ir pašvaldību ziņā, skaidroja Straujuma. “Saeima var pieņemt dažādus likumus, bet tas ir pašvaldību ziņā, jo pašvaldības ir informētas, kāda kuram iedzīvotājam ir situācija,” teica valdības vadītāja, liekot noprast, ka šajā jautājumā valdība patlaban neapņemas palīdzēt.

LPF arī vēlas, lai kompensācijas par elektroenerģijas cenu pieaugumu saņemtu visi pensionāri. Taču arī uz šo vēlmi pensionāri šodien nav sagaidījuši tiem vēlamo atbildi. “To es šobrīd nevaru apsolīt,” sacīja Straujuma.

Tomēr atšķirībā no iepriekšējās reizes, kad LPF bija neapmierināta ar īso tikšanos, šoreiz Siliņš pauda gandarījumu par sarunas iznākumu, kā arī par to, ka kopš iepriekšējās reizes ir sagatavoti konkrēti priekšlikumi. “Konkrētie piedāvājumi, kas izskanēja, ir visnotaļ pieņemami. Piedāvājumi ir solis uz to pusi, kur būtu jāiet,” atzina Siliņš. Tomēr pensionārus informēja, ka noteikta dzīvojamā platība tomēr netiek aplikta ar nodokļiem.

Arī Straujuma pauda gandarījumu, ka LPF ir apmierināta ar izteiktajiem priekšlikumiem. Nākamā tikšanās varētu būt pēc pusotra mēneša, un šajā laikā notiks priekšlikumu izvērtēšana. Vairāki risinājumi gan neattiecas vairs uz šā gada budžetu, bet gan uz turpmākajiem gadiem, taču mēneša laikā varētu izvērtēt Tieslietu ministrijas priekšlikumus, un šīs izmaiņas varētu pieņemt vēl šogad, prognozēja Straujuma. Vēl gan esot jāpanāk vienošanās ar Latvijas Pašvaldību savienību par atsevišķiem risinājumiem.

Šodien tikšanās laikā uzklausīti LPF priekšlikumi saistībā ar pensiju likumdošanu kā tādu. Siliņš norādīja, ka patlaban šajā jomā ir sakrājušās objektīvas normas, kuras būtu jāmēģina tuvākajā laikā labot. Ja LPF nesagaidīs no valdības konkrētu rīcību tuvāko mēnešu laikā, tiks lemts par konkrētiem pasākumiem, kas notiks vēl pirms Saeimas vēlēšanām, informēja Siliņš. Jautājumā par elektroenerģijas cenu kāpumu LPF noteiktais termiņš ir 1.jūnijs, jautājumā par NĪN maksājumiem – 1.septembris.

Komentāri (7)

lebronj2356 11.04.2014. 15.34

NĪN pimērošanas sistēma ir jāparskata kopumā, nevis jāveic plāksterēšanās, jo šobŗīd tā vienkārši nav normāla prakse prasīt nenormālas summas cilvēkiem tikai par to, kaimiņos dzīvo biezie, turklāt, kas regulāri noandelē citiem tādiem pašiem !

Turklāt ir mistisks ikgadējais kadastra pieaugums, sevišķi, ņemot vērā, ka nereti īpašumis, sevišķi zeme bez komunikācijām, tiek tirgota krietni zem kadastra vērtības….Kad kārtējo reizi izdzirdu politiķu muldēšanu, ka ar nodokļiem vajagot aplikt patēriņu un īpašumu, klusība nodomāju pāris rupjus vārdus, jo no vidējā latvieša vairs jau nav ko noplēst, no tiem, kurus izvairās aiztikt gan….

+3
0
Atbildēt

0

Sanšains 11.04.2014. 18.26

Gribētos uzsvērt, ka šim humānajam un līdzsvarotajam solījumam nav un nevar būt nekāda sakara ar populismu.

Jo populisti, kā zināms, var būt tikai “Nacionālās apvienības”, “Saskaņas centra” un ZZS politiķi.

+4
-2
Atbildēt

1

  ciparsone > Sanšains 11.04.2014. 20.21

  Nacionālās apvienības politiķi var būt tikai piespiedu zemes nomas izspiedēji un saistošo likumu izstrādātāji Tieslietu ministrijā.

  +1
  -2
  Atbildēt

  0

sausins 11.04.2014. 15.06

vecums nenāk viens…. Vai patiešām cilvēki ir tik aprobežoti ka nespēj saprast, ka dubulto vēlēšanu gadā solījumi vairāk kā divkāršosies !

Nu atveriet taču acis – elektrības tirgu “paslaucīja zem paklāja”, būvniecības likumu tāpat . Tikai aklais var neredzēt ka Straujumai nespīd nākamajā gadā turpināt sēdēt MP krēslā !

p.s. kāds bija saskaitījis ka atlikušajā laikā katru dienu valdīvbai jāizpilda trīs apņemšanas ! Varat sāk skaitīt jau neizpildītos solījumus un klausīties jaunajos !

+4
-2
Atbildēt

0

Lai pievienotu komentāru, vai ienāc ar:

Saņem svarīgākās ziņas katru darba dienas rītu