Nacionālais teātris tomēr dosies viesizrādēs uz Krieviju 48

Nacionālā teātra direktors Ojārs Rubenis. Foto: Gints Ivuškāns, F64
Print Friendly, PDF & Email

Pēc katras izrādes aktieri paudīs teātra viedokli, ka “esam par kultūras sakariem starp tautām, bet pret agresiju”

Aktieru un darbinieku sanāksmē Latvijas Nacionālais teātris ir pieņēmis lēmumu doties viesizrādēs uz Kirila Serebreņņikova vadīto Gogoļa centru Maskavā, aģentūru LETA informēja Latvijas Nacionālā teātra sabiedrisko attiecību speciāliste Līga Rimšēviča.

Viņa norādīja, ka gan plānotajā preses konferencē, gan pēc katras izrādes ir paredzēts paust Nacionālā teātra viedokli, ka “esam par kultūras sakariem starp tautām, bet kategoriski pret agresiju un asins izliešanu”.

Uz Maskavu Nacionālais teātris dodas ar divām izrādēm – Serebreņņikova izrādi “Voiceks”, kas runā par varas un indivīda attiecībām, un “Veceni” Vladislava Nastavševa režijā.

Trešdienas vakarā LTV raidījumā “Sastrēgumstunda” Latvijas Radošo savienību padomes priekšsēde Dace Bluķe teica, ka šādos gadījumos svarīgi ir izsvērt, pie kā brauc viesos radošais kolektīvs. “Vai brauc pie Putina aizstāvjiem, vai pie opozīcijas. Jebkurā gadījumā jautājums ir par savas pozīcijas paušanu,” teica Bluķe, neatbalstot absolūtu boikotu.

Jau rakstīts, ka Jaunā Rīgas teātra režisors Alvis Hermanis un teātra aktieri paziņojuši, ka saistībā ar Krievijas agresiju Ukrainā atceltas teātra viesizrādes Krievijā. Aktrise Guna Zariņa atcēlusi arī savu līdzdalību Gogoļa centra iestudējumā “Mēdeja”.

Jau ziņots arī, ka trīs Nacionālā teātra ārštata aktieri bija lūguši Nacionālā teātra direktoram Ojāram Rubenim atlikt viesizrādes Krievijā tās agresijas pret Ukrainu dēļ.

Aktieri teātra direktoram Rubenim nodeva rakstisku iesniegumu ar lūgumu pārcelt izrādes. Šim lūgumam ir politiska motivācija, vērtējot Krievijas rīcību Ukrainā.

Rimšēviča pirms kāda laika stāstīja, ka teātra direktors uzklausa jebkuru viedokli, tomēr šajā gadījumā ir daudz iemeslu, kāpēc teātrim vajadzētu doties viesizrādēs. Viņa toreiz teica, ka kopumā uz Maskavu brauc 40 cilvēku un viesizrādes Gogoļa centrā ir arī ilgi gaidīts notikums. Rimšēviča norādīja, ka arī izrādes sponsori jau ieguldījuši līdzekļus, lai tā varētu notikt.

Režisors Kirils Serebreņņikovs, kas uzaicinājis Nacionālo teātri doties viesizrādēs uz Maskavu, pats lūdzis Nacionālo teātri nesekot Alvja Hermaņa paraugam atcelt visas izrādes Krievijā. Viņa stāstīja, ka rudenī plānotas arī Gogoļa centra viesizrādes Rīgā, kuras būtu ļoti interesantas teātra apmeklētājiem.

 

Komentāri (48)

ievuliitis 20.03.2014. 17.49

“Pēc katras izrādes aktieri paudīs teātra viedokli, ka “esam par kultūras sakariem starp tautām, bet pret agresiju””

MIRU MIR! URA, tovarišči!

Mēs tā starp puķēm pateiksim, lai katrs saprot tā, kā tas grib saprast. Nedod Dievs, kāds sapratīs, ka nosodam Krievijas agresiju Ukrainā.

Riebjas! Glumeklis.

+39
-5
Atbildēt

3

  Egita > ievuliitis 21.03.2014. 05.17

  nožēlojami.

  pretīgi.

  Rimšēviča norādīja, ka arī izrādes sponsori jau ieguldījuši līdzekļus, lai tā varētu notikt.

  -____________________________________________________

  +2
  -1
  Atbildēt

  0

  oskaar > ievuliitis 21.03.2014. 01.09

  Tajā brīdī, kad tiks pateikts Miru Mir, tovarišči- teātri izraidis no Krievijas. Labākajā gadījumā. Sliktākajā- aizsūtīs uz Sibīriju par pretpadomju propagandu.

  Krievijā nekāds Miru Mir vairs nav aktuāls. 🙂 Varbūt pārspīlēju, bet pēc Puķina iebrukuma Krimā man nav nekādas pozitīvas prognozes.

  Ir tikai baltās un sirdsskaidrās Krievijas cīņa pret visvisādiem Puķina izdomātiem fašistiem.

  Un man šķiet, ka Puķina paranoja ir tāda, kas var izraisīt pasaules karu. Būšu tikai priecīgs- ja kļūdos.

  +4
  -1
  Atbildēt

  0

  Ojārs > ievuliitis 20.03.2014. 17.52

  MIRU MIR! URA, tovarišči!

  ————–

  mums pilnīgi vienādas domas, tieši to taisījos rakstīt… – es gan gribēju rakstīt uzlaboto versiju – MIR Umir!

  +16
  -5
  Atbildēt

  0

Inese Birzniece 20.03.2014. 18.09

Kas i ko aktieri? Pašiem nav savas pilsoniskās nostājas? Ja Ojārs vēlas, lai brauc viens pats un “pauž viedokli”.

+28
-1
Atbildēt

0

ievuliitis 20.03.2014. 17.56

“Rimšēviča pirms kāda laika stāstīja, ka teātra direktors uzklausa jebkuru viedokli, tomēr šajā gadījumā ir daudz iemeslu, kāpēc teātrim vajadzētu doties viesizrādēs.”

Vai varētu tos daudzos iemeslus darīt zināmus arī plašai publikai?

+29
-5
Atbildēt

3

  reksa > ievuliitis 20.03.2014. 22.27

  Jā, šai ziņā Latvijas vadība ļoti atgādina Maximas vadību.

  +12
  -5
  Atbildēt

  0

  putekliic > ievuliitis 20.03.2014. 20.21

  Betija, lūdzu vairāki iemesli, lai dotos viesizrādēs:

  1) peļņa;

  2) peļņa;

  3) peļņa;

  4) peļņa;

  5) peļņa.

  +12
  -4
  Atbildēt

  0

  ievuliitis > ievuliitis 20.03.2014. 20.28

  Daudz iemeslu.:(

  Vakar Sastrēgumstundā Ozols ļoti precīzi noraksturoja situāciju. Atstāstu pēc atmiņas: “Visas tās sarunas par to, cik Latvija zaudēs, ja ieviesīsim sankcijas, visi tie aprēķini atgādina… mums skan sirēnas un trauksmes zvani, bet mēs turpinām tirgot un pelnīt naudu. Un tad mums uz galvām nobrūk griesti”

  Šausmīga aina.

  +23
  -5
  Atbildēt

  0

Lai pievienotu komentāru, vai ienāc ar:

Saņem svarīgākās ziņas katru darba dienas rītu