Eirovīzijā Latviju pārstāvēs grupa „Aarzemnieki” 22

Grupa "Aarzemnieki". Publicitātes foto
Print Friendly, PDF & Email

 

Eirovīzijas dziesmu konkursa nacionālajā atlasē ar dziesmu „Cake To Bake” sestdienas vakarā uzvarējusi grupa „Aarzemnieki”, kas 6.maijā pārstāvēs Latviju Eirovīzijas dziesmu konkursā Kopenhāgenā Dānijā, informē Eirovīzijas sabiedrisko attiecību speciāliste Ilze Ārniece.

Konkursā vispirms startēja visi divpadsmit finālisti, pēc kuru uzstāšanās ar skatītāju balsojuma un žūrijas lēmuma palīdzību cīņai superfinālā izvirzīja trīs dziesmas un to izpildītājus: „Pēdējā vēstule” (Dons), „Stay” (Samanta Tīna), „Cake To Bake” (grupa „Aarzemnieki”). Visi trīs superfinālisti uzstājās vēlreiz, un par viņiem atkal lēma žūrija un skatītāji.

Pirmo reizi skatītāji par dziesmām varēja balsot ne tikai, zvanot vai sūtot īsziņas no telefona, bet arī internetā www.eirovizija.lv. Lēmumu par dziesmām tāpat kā līdz šim veidoja 50% žūrijas viedoklis un otri 50% piederēja skatītājiem.

Žūrijas sastāvā bija mūziķis, komponists un aranžētājs Kristaps Krievkalns, mūzikas žurnālists Sandris Vanzovičs, mūzikas video klipu režisore un televīzijas producente Aija Strazdiņa, mūziķis, komponists, koncertu producents Ģirts Lūsis, Uldis Cīrulis jeb DJ, LTV kultūras raidījumu redakcijas vadītāja Ieva Rozentāle, Latvijas Mūzikas industrijas attīstības fonda/Latvijas Mūzikas eksporta izpilddirektore Agnese Cimuška, Igaunijas dziedātājs grupas „Tenfold Rabbit” solists Andress Koppers un sitaminstrumentu virtuozs Rihards Zaļupe.

Nacionālās atlases finālā šogad piedalījās Ralfs Eilands & Valters Pūce, Markus Riva, Katrīna Bindere, Dons, Samanta Tīna, Niko, „MyRadiantU”, Olga un Līgo, Aminata Savadogo, „Aarzemnieki”, “Eirošmits”, Katrine Lukins.

Eirovīzijas dziesmu konkurss šogad notiks Dānijas galvaspilsētā Kopenhāgenā – pusfināli 6. un 8.maijā, bet fināls 10.maijā. Eiropas populārākajā televīzijas šovā, kas šogad notiek jau 59.reizi, piedalīsies 37 valstis.

 

Komentāri (22)

peerku 23.02.2014. 11.21

Negaidīts, bet patīkams pārsteigums.

Gāju gulēt ar nolemtības sajūtu :), ka iebalsos Donu vai Olgu. Ja būtu iespējams, es balsotu par Aminatu, bet ļoti priecājos arī par Aarzemniekiem ar viņu pozitīvo attieksmi, izpildot vienkāršu, melodisku, jautru dziesmiņu.

Ļoti ceru, ka neviens “stila konsultants” dziesmas sniegumu nesamākslos un nesabojās, kā neveiksmīgi to izdarīja ar Annmary.

+15
-5
Atbildēt

0

raimondsb_mail_lv 23.02.2014. 12.43

Gribējās, lai Dons ar “susuriņu” aizbrauc uz Europu, jo dziesma ļoti kvalitatīva un izpildījums labs. Eirovīzijā, starp citu, susuriņu nesaprastu, tā pat, kā šajā portālā. Bet mums nav jasatraucās par to, ja Latvijas dziesmas tur negūst atsaucību. Mums nav jāpiemērojās svešām gaumēm un mentalitātēm. Eirovīzija ir domāta tam, lai katra valsts, katra tauta aizvestu un parādītu sev raksturīgo. Bet diemžēl notiek nožēlojama mērkaķošanās un valstis(arī Latvija) kopē iepriekšējo gadu uzvarētājus( savai mentalitātei neraksturīgus latinos ritmus u.t.t).

Šajā ziņā nožēlojams bija Samantas plaģiāts, kur tika noskatīta Eirovīzijas uzvarētājas Lorīnas dziesmas intonācija, skanējums, aranžējums. Labi arī, ka nesākām kopēt Krieviju un neaizsūtījām uz eirokonkursu savu “babušku” Rajecku…

Labs piemērs ir igauņi, kuri nekad nelēkā līdz svešai gaumei un vienmēr sūta to, kas viņiem patīk un kas igauņiem raksturīgs.

Aarzemnieki ir jauki, brīvi muzikanti ar patīkamu dziesmiņu – viņi pievelk ar savu dabiskumu un pozitīvismu. Lai tik nesačakarē visu ar kaut kādu jaunu skatuvisko imidžu, viņiem jābūt tādiem, kādi ir – vienkāršās drēbēs, nesacakotiem, kā tikko no ielas ienākušiem, kas nolēmuši uzcept uz “ātro” kaut ko nezināmu un garšīgu. Dziesmas izpildītājs(vācu čalis) ir ļoti pozitīvs, patīkams cilvēks, man liekās, viņš jau sāk domāt latviski…

PS

Susuriņa žēl…

+13
-3
Atbildēt

3

  austrisv > raimondsb_mail_lv 23.02.2014. 15.24

  Man arī žēl susuriņa, jo melodiska un forša dziesma, bet varbūt pārāk laba priekš tā tusiņa.

  Nesatraucos, ka uzvarēja tie, kas uzvarēja. Nebūs jālamā pašmāju autori un izpildītāji, ja kas.

  +3
  -5
  Atbildēt

  0

  sanitai19 > raimondsb_mail_lv 23.02.2014. 22.44

  Samantas balsī neko nesaklausīja no Lorīnas. Man patika gan Samanta, gan Dons, bet tad, kad noklausījos ĀRZEMNIEKUS, nodomāju: nu, riktīgs EV gabals. Nespēju izturēt līdz galam, bet, kākošajā rītā izlasot internetā, izbrīns bija tikpat neviltots kā Jorēnam. Viss labi un pareizi. Protams, Dons un Tīna spēcīgi, bet tie gabali par nopietniem, šim formātam. Ārzemnieki – mīļi un jauki,

  +4
  -1
  Atbildēt

  0

  Una Grinberga > raimondsb_mail_lv 24.02.2014. 01.57

  @Skumjais Bruņinieks

  Igauņi ir labāki ar to, ka Eirovīzijas atlase ir arī nacionālais dziesmu konkurss, kurā piedalās visi jaunie mūziķi, lai iegūtu atpazīstamību Igaunijā.

  +3
  0
  Atbildēt

  0

dro 23.02.2014. 13.50

Latvijai sudrabs bobsleja četriniekos!

+3
-1
Atbildēt

0

Lai pievienotu komentāru, vai ienāc ar:

Saņem svarīgākās ziņas katru darba dienas rītu