Melbārža divnieks olimpiskajās spēlēs izcīna piekto vietu • IR.lv

Melbārža divnieks olimpiskajās spēlēs izcīna piekto vietu

23
Trasē bobslejisti Oskars Melbārdis un Daumants Dreiškens. Foto: Edijs Pālens, LETA

Otra Latvijas divnieka ekipāža šajā Olimpiādē ierindojās 16.vietā

Latvijas bobsleja pilota Oskara Melbārža pilotētais divnieks pirmdien izcīnīja piekto vietu Soču olimpiskajās spēlēs, ziņo LETA.

Pirms noslēdzošā brauciena Melbārdis kopā ar stūmēju Daumantu Dreiškenu bija dalītā piektajā vietā, jo tāds pats laiks summā bija arī krievam Aleksandram Kasjanovam.

Tomēr ceturto braucienu Kasjanovs veica ļoti labi, kamēr latviešiem brauciens nebija tas veiksmīgākais, no krieva atpaliekot par 18 sekundes simtdaļām. Taču pēc tam vairākkārt trasē kļūdījās kanādietis Džastins Kripss, kurš summā atkrita uz sesto vietu, bet latviešu divnieks aizsteidzās viņam priekšā, iegūstot piekto vietu.

Savukārt par olimpisko čempionu pirmo reizi karjerā kļuva 39 gadus vecais krievs Aleksandrs Zubkovs, kurš Melbārža divnieku summā apsteidza par 1,09 sekundēm sekundēm.

Tikmēr otra Latvijas divnieka ekipāža Oskars Ķibermanis ar Vairi Leibomu šajā Olimpiādē ierindojās 16.vietā.

Par olimpisko vicečempionu kļuva Šveices pirmā ekipāža ar Beātu Hefti pilota lomā, Zubkovam piekāpjoties par 0,66 sekundēm.

Par mata tiesu bronzu izcīnīja amerikānis Stīvens Holkombs, kurš ceturtajā vietā finišējušo Kasjanovu apsteidza tikai par 0,03 sekundēm.

No Holkomba Melbārdis atpalika par 0,21 sekundi.

Vīriešu bobslejistiem vēl atlicis aizvadīt četrinieku sacensības, kas norisināsies nedēļas nogalē.

Komentāri (23)

andris902 18.02.2014. 00.42

….kā Ločmelis saka – faktu pilnīgumam:

– “Krievijas sportisti pasaules bobsleja un skeletona čempionāta laikā esot krāpušies ar slidu apstrādes metodēm, vēsta portāls “skeleton.lv”.

Starptautiskā Bobsleja un Skeletona federācija (FIBT) devusi savu atzinumu par Krievijas sportistu slidu analīžu incidentu Sanktmoricas trasē notikušajā pasaules čempionātā. “Skeleton.lv” rīcībā nonākusi oficiālā FIBT vēstule par skeletonistes Marijas Orlovas slieču un skeletona laboratorijas testu rezultātiem.

Atzinums liecina, ka slidu apstrādē ne tikai izmantoti līdz šim nezināmi metāla cietināšanas paņēmieni, bet arī visnekaunīgākajā veidā viltoti FIBT oriģinālie marķējumi. Līdz ar to Krievijas sportisti izmantojuši pavisam citas slidas.

Pēc šiem pārkāpumiem Orlovai atņemti visi Pasaules kausā izcīnītie punkti, bet FIBT Izpildkomiteja tuvākajā laikā izlems par soda mēru Krievijas Bobsleja un Skeletona federācijai.

Pasaules čempionātā Orlova ierindojās 13.pozīcijā, bet Pasaules kausa kopvērtējumā viņa ierindojās 14.vietā.

Atgādinām, ka pasaules čempionātā vīriešu sacensībās par uzvarētāju kļuva krievs Aleksandrs Tretjakovs, kurš Martinu Dukuru apsteidza par trim sekundes simtdaļām, bet trešajā vietā ierindojās viņa tautietis Sergejs Čudinovs. Pēc sacensībām vairākas valstis iesniedza protestu pret Krievijas komandu, jo tā ar savām kamanām uz trases augšu brauca ar savu mikroautobusu, kamēr pārējie sportisti brauca ar oficiālo transportu. Tas radīja aizdomas par Krievijas komandas iespējamo krāpšanos.”