Prokuratūra Neo uzrāda apsūdzību (papildināta) 40

Ilmārs Poikāns. Foto: Ieva Čīka, LETA
Print Friendly, PDF & Email

Poikāns esot pārkāpis Komerclikumā un Informācijas atklātības likumā paredzētās komersantu izņēmuma tiesības uz komercnoslēpumu

Finanšu un ekonomisko noziegumu izmeklēšanas prokuratūra uzrādījusi apsūdzību Latvijas Universitātes pētniekam Ilmāram Poikānam jeb Neo, kurš, pēc policijas domām, pirms trīs gadiem, izmantojot Valsts ieņēmumu dienesta (VID) elektroniskās deklarēšanas sistēmas (EDS) drošības ievainojamību, esot nesankcionēti no datubāzes ieguvis kredītiestādes komercnoslēpumu saturošu informāciju.

Prokuratūras preses sekretāre Aiga Šēnberga aģentūrai LETA apsūdzības būtību pagaidām nekomentēja, jo apsūdzētais vēl savu viedokli nav paudis, līdz ar to pagaidām nav zināms, vai apsūdzība ir balstīta uz tiem pašiem faktiem, kādus prokuratūrai nodeva Valsts policija.

Tikmēr Neo internetā publicējis apsūdzības oriģinālu. No tās izriet, ka Poikāns, būdams reģistrēts EDS lietotājs un apzinoties piekļūšanas kārtību deklarēšanas sistēmā, 2009.gada jūlijā konstatēja Valsts ieņēmumu dienesta sistēmas ievainojamību. Pēc tam Poikāns laikā no 2009.gada oktobra līdz 2010.gada februārim veicis pretlikumīgu datu lejupielādi, secīgi savos datu nesējos ielādējot no EDS un uzglabājot sev nepiederošus 7 453 411 EDS dokumentus ar juridisko un fizisko personu datiem.

Izmeklēšanā esot konstatēts, ka Poikāns neatļauti ieguva savā neierobežotā lietošanā 250 VID EDS elektroniskos dokumentus, pārkāpjot Komerclikumā un Informācijas atklātības likumā paredzētās komersanta tiesības uz komercnoslēpumu. Dokumenti saturēja komercdarbībai svarīgu un vērtīgu informāciju – ziņas par bankas darbiniekiem, ziņas par bankas klientiem, ziņas par bankas sadarbības partneriem, no kuriem banka saņem preces un pakalpojumus.

Poikāns, patvaļīgi piekļūstot VID automatizētajai datu apstrādes sistēmai, esot neatļauti ieguvis arī fizisko personu deklarāciju datus. Iegūtie dokumenti saturēja informāciju par darbinieku vārdiem, personas kodiem, ienākumiem un ieturētajiem nodokļiem, adresēm.

Pēc prokuratūras domām, iegūtos dokumentus Poikāns lejupielādēja, izmantojot savā īpašumā esošo portatīvo datoru, savukārt vēlāk tos glabājot un pētot no savā īpašumā esoša ārējā cietā diskā, ko kratīšanā izņēma policija.

Krimināllikums par komercnoslēpumu saturošu ziņu neatļautu iegūšanu paredz brīvības atņemšanu līdz vienam gadam vai piespiedu darbu, vai naudas sodu. Savukārt par nelikumīgām darbībām ar fiziskās personas datiem var sodīt ar brīvības atņemšanu līdz diviem gadiem vai ar piespiedu darbu, vai ar naudas sodu.

Poikāns savā mikroblogošanas vietnes “twitter” kontā raksta, ka pēc sarunas prokuratūrā diezgan noprotams, ka, piesedzoties ar komercnoslēpumu, tiesas sēdes šajā lietā būs slēgtas.

Policija iepriekš skaidroja, ka Poikāns, lejupielādējot, apstrādājot un publicējot VID EDS datus, kas satur lielu daudzumu fizisko personu datu par darbavietu, ienākumiem, dzīvesvietu, šiem datu subjektiem radīja būtisku kaitējumu, ievērojami apdraudot viņu Satversmē noteiktās tiesības uz privātās dzīves neaizskaramību.

Par nelikumīgām darbībām ar fiziskās personas datiem, ja ar to radīts būtisks kaitējums, iespējams sodīt ar brīvības atņemšanu līdz diviem gadiem vai piespiedu darbu, vai naudas sodu. Savukārt par komercnoslēpuma, neatļautu iegūšanu savai vai citas personas lietošanai vai izpaušanai, kā arī par šādu ziņu neatļautu izpaušanu citai personai tādā pašā nolūkā, kā arī par finanšu instrumentu tirgus iekšējās informācijas neatļautu izpaušanu var sodīt ar brīvības atņemšanu līdz vienam gadam vai ar piespiedu darbu, vai ar naudas sodu.

Prokuratūra pērn augustā izbeidza kriminālprocesu daļā pret Poikānu, atzīstot, ka viņš 2010.gadā nav uzlauzis Valsts ieņēmumu dienesta (VID) Elektroniskās deklarēšanas sistēmas datubāzi. Prokuratūra toreiz skaidroja, ka patvaļīga piekļūšana automatizētai datu apstrādes sistēmai vai tās daļai nav saistīta ar datu apstrādes sistēmas aizsardzības līdzekļu pārvarēšanu. Pats Poikāns jau toreiz teica, ka no paša sākuma izmeklētājiem un sabiedrībai skaidrojis, ka nekāda “uzlaušana” nav notikusi.

2010.gada maija sākumā saistībā ar vērienīgo datu noplūdi no VID Elektroniskās deklarēšanas sistēmas ierosinātajā kriminālprocesā tika veiktas vairākas izmeklēšanas darbības, tostarp aizturēts Poikāns, kurš vēlāk atzina, ka ir Neo – persona, kura datus no VID sistēmas ieguvusi un daļu no tiem publiskojusi. Tāpat sāktā kriminālprocesa izmeklēšanas gaitā tika veikta kratīšana toreizējās Latvijas Televīzijas raidījuma “De facto” žurnālistes Ilzes Naglas dzīvesvietā, kura vēlāk tika atzīta par liecinieci.

Bijusī “de facto” žurnāliste, tagadējā “Ventspils naftas” sabiedrisko attiecību vadītāja Ilze Nagla vērsusies Eiropas Cilvēktiesību tiesā (ECT) ar sūdzību pret Latvijas valsti saistībā ar tā dēvēto Neo lietu. Saistībā ar kratīšanu Nagla vērsusies Eiropas Cilvēktiesību tiesā par izteiksmes brīvību, kā arī par tiesībām uz privātās un ģimenes dzīves neaizskaramību.

(papildināta)

Komentāri (40)

ligakalnina 08.05.2013. 16.42

Nu, Poikāns, neapšaubāmi, ir Latvijas lielākais noziedznieks, kurš “uzlauzis” to, kas bija brīvi pieejams, un nopublicējis datus, kas bija interesanti sabiedrībai, bet, nepatīkami valdošai elitei, jo uzrādīja, kā tiek šķiesta valsts nauda.
Izskatās, būs vēl viena lieta ECT, ja Latvijas tesneši nebūs neko mācījušies.
Ar Lembergu utt. cīnīties nespējam – cīnīsimies ar Poikānu, tāds princips.
Par tik neaizsargātu VID datu bāzi jātiesā būtu tie, kas par to atbildīgi, nevis Poikāns.

+19
-5
Atbildēt

14

  andris902 > ligakalnina 08.05.2013. 18.38

  …Dzeri…tā arī nespēji atbildēt, vai vispār zini – kas ir EDS un kaut reizi mūžā esi sistēmā ievadījis datus….
  …atšķirībā no Tevis – ar EDS strādāju no pirmās dienas….

  +3
  -15
  Atbildēt

  0

  andris902 > ligakalnina 08.05.2013. 17.42

  …Dzeri…nu, lūdzu!…nerunā par lietām, kuras nepārzini un nesaproti!….

  +3
  -15
  Atbildēt

  0

  andris902 > ligakalnina 08.05.2013. 18.41

  …Optiskais Tēmeklis….nu-ū, cēlsirdīga rīcība no Poikāna puses!…gandrīz piecus mēnešus zagt datus un pieļaut situāciju, ka arī citi var zagt – tas mūsu valstī tiek uzskatīts par varoņdarbu….mums taču jau ir piemērs – Lembergs, kurš pats zaga/zog un padalās ar citiem arī!…nu īsti patrioti, nav vārdam vietas!….

  +4
  -15
  Atbildēt

  0

  andris902 > ligakalnina 08.05.2013. 18.59

  …Dzeri….kad apzags Tavu dzīvokli, iesniegumā policijai norādi, lai zagli neķer, bet prasību izvirzi pret atslēgu ražotāju….zaglis tikai veica sabiedrībai derīgu darbu – atklāja atslēgu ražotāja nekvalitatīvo produktu…ja policija tomēr zagli nejauši noķers, neaizmirsti viņu izvirzīt Eiropas Gada cilvēka titulam….viņš to būs pelnījis!…. 🙂

  +4
  -13
  Atbildēt

  0

  janis17 > ligakalnina 08.05.2013. 19.48

  lno, par laimi vēl likumprojektā…

  +3
  -4
  Atbildēt

  0

  Sandris Maziks > ligakalnina 08.05.2013. 19.10

  zanE …
  “Dzeri….kad apzags Tavu dzīvokli”

  Valsts datu bāze nav SC un tam pakļauto korumpēto darboņu pritons(maļina).

  +5
  -4
  Atbildēt

  0

  ligakalnina > ligakalnina 08.05.2013. 18.48

  Poikāns, jebkurā gadījumā, nopublicējis sab. svarīgu informāciju, cik bezjēdzīgi tiek tērtēti valsts līdzekļi, un pēc tam šo informāciju ar speciālu likumu padarīja par atklātu un visiem pieejamu, tā ka viņš izdarīja sab. svarīgu darbu, un par to dem. valstīs parasti netiesā, pat, ja tā iegūtu nelikumīgi, un, cik es saprotu, neko viņš pat neuzlauza, tā ka viss tālākais ir izcilās Latvijas tiesībsargājošās sistēmas pilnīgi muļķīgs gājiens totalitārā stilā.
  Un kāda nozīme, strādāju es ar EDS vai nē,problēma daudz plašāka.
  Pats sliktākais, ka to nesaprot pat daudzi Latvijas politiķi, kas, izskatās, vispār nesaprot, kas ir demokrātija un atklāta sabiedrība.
  Te nu tiešām jāsāk domāt, ka tiem, kas nobalsoja pret Lemberga tiesību ierobežojumiem, kaut kur varētu būt arī sava taisnība.

  +4
  -3
  Atbildēt

  0

  janis17 > ligakalnina 08.05.2013. 17.40

  Nu redzi, Dzeri, tagad Poikāns ir “smagos noziegumos apsūdzēts”, līdz ar to, atbilstoši čigānes likumprojektam, viņš būtu jāatstādina no strādāšanas pašvaldības deputāta amatā.
  Līdz ar to ir uzskatāmi parādīts, cik vieglu roku mūsu padumjā milicija, kuru vada rpists kozļikovskis safabricē lietas, lai piesegtu savas iepriekšējās kļūdas.
  Domāju, ka tiesa viņu attaisnos, bet kāpēc Neo līdz spriedumam nevarētu strādāt par deputātu, ja nav apcietināts, un būtu ievēlēts, man nav skaidrs!!!
  Kriminālprocess ir, bet vai ir bijis arī noziegums?

  +10
  -5
  Atbildēt

  0

  ligakalnina > ligakalnina 08.05.2013. 18.33

  ZanE – tev to pašu ieteiktu, un, it sevišķi, tavai partijas biedrei Mūrniecei, ar kuras svētību tika nodemonstrēts tas pilnīgi prtlikumīgs “maski šov” Naglas dzīvoklī, pārkāpjot žurnalistu datu aizsardzības likumu, izņemts dators ar informāciju, un vēlāk absolūti neadekvāti attaisnojot policijas rīcību, jums tur V visiem tāda izpratne par tiesiskumu, vai tikai Mūrniecei, kura vispār stipri izcēlās, arī aģitēdama par nāves sodu ES valstī Latvijā.
  Cerams, ECT ieviesīs nedaudz skaidrības jūsu galvās, arī tt. uz Poikāna lietu, ja mūsu tiesas to neizdarīs.

  +9
  -3
  Atbildēt

  0

  dro > ligakalnina 08.05.2013. 19.27

  aivarsk. Kriminālprocess ir, bet vai ir bijis arī noziegums?
  _______________
  Likumā nav runa par kriminālprocesu, bet kriminālvajāšanu. Poikāna lieta ir strīdīga. Manuprāt tiesa viņu attaisnos, jo viņš datus nav izmantojis savtīgos nolūkos.

  +8
  -1
  Atbildēt

  0

  ligakalnina > ligakalnina 08.05.2013. 19.09

  zanE – vēl arvien nesaproti.
  Manā dzīvoklī nekādu sabiedrībai svarīgu informāciju par valsts naudas izlietojumu neatradīs.
  Un manas dzīvokļa atslēgas ir tikai manas problēmas.
  VID datu bāzes drošība ir valsts problēma, tāpat, kā nodokļu maksātāju naudas izlietojums.
  Poikāns atklāja divas lielas problēmas, ko vēlāk novērsa, mainot likumdošanu un padarot par atklātām visu valsts iestāžu darbinieku algas,tātad, novēsa valsts naudas izsaimniekošanu neadekvātu algu veidā, un novēršot trūkumus VID datu bāzē, tāpēc pelna tikai uzslavu.
  Saprotams, daudziem valsts iestāžu vadītājiem un darbiniekiem pēc tam samazināja pārspīlēti lielās algas, un par to uz Poikānu daudziem milzīgs naids.

  +10
  -2
  Atbildēt

  0

  piziks > ligakalnina 08.05.2013. 17.56

  Interesanti, ka daļa no tā, ko publiskoja Neo un par ko viņam centās atriebties Linda Mūrniece ar visu iekšlietnieku krdebaletu, civilizētās Eiropas u.c. valstīs liecina par labas pārvaldības principiem. (Dažiem/dažām pat aizmirsies, ka Neo dēļ tika izlabots — pat uzlabots — dažs likums. Laikam labotaji apvainojās par piespiešanu likumu labot, tādēļ vēļ Poikānu jāmēģina pabuktēt. Lielakājai daļai jau skaidrs, ka Poikānu lietu ECT Latvija zaudēs, bet, — kurs tad vairs atcerēsies iekšlietu pistoļministri un viņas partiju? 🙂
  Tikmēr nekas nopietns nav noticis ar tiem, kuri cauruma uztaisīšanu apmaksāja ar nodoklmaksātāju naudu. Kā lai sauc tādu pārvaldi?

  +11
  -2
  Atbildēt

  0

  sanitai19 > ligakalnina 08.05.2013. 19.01

  zanE
  Laikam neizproti atšķirību starp lietas izsaimniekotāju Lembergu un cilvēku, kurš atrada nepilnības valsts apmaksātajai superdārgai sistēmai. Ko kaitīgu Latvijas valstij nodarījis NEO un, kādus kaitējumus nodarījis Lembergs. Divas nesavienojamas tēmas. Sajukušas prātulas un jēdzieni. Ka tika rakstīt un aizrādīt kādam.

  +14
  -2
  Atbildēt

  0

  dro > ligakalnina 08.05.2013. 19.33

  zanE. Nestrīdaties ar Zani. Otru tik gudru portālā neatrast – viņa strādā ar EDS un stingri ietur tās partijas līniju, kurai nekas nebija iebilstams pret Jākobsona ievietošanu trako mājā. Sirdsgudra, ļoti labestīga būtne:)

  +17
  0
  Atbildēt

  0

zane_linina 08.05.2013. 16.58

Šī informācija bija brīvi pieejama, ievadot dokumentu adresi. http://www.vid.gov.lv/…lalala. Par to ir jāsoda tie kas uzturot šo sistēmu ļāva tai būt brīvi pieejamai. Vai tas viss nav aplami..? un neatgādina kaut kādu Krieviju, kur aplami var piemeklēt jebkuram jebkuru pantu pat bez lietiskiem pierādījumiem utt? Tad man kā Latvijas pilsonim ik reizi kad ievadu kādu no valsts *.gov.lv lapām būtu jāraustās par to, vai es pareizi esmu ievadījis mājaslapas adresi un iuzturētāju vainas dēļ piekļuvis kaut vai VALSTS NOSLĒPUMIEM un, ka pret mani var ierosināt kriminālietu par to??? Lai tik pamēģina notiesāt!!!

+14
-3
Atbildēt

9

  andris902 > zane_linina 08.05.2013. 18.54

  …Robert….ja izmanto EDS, tad Tev nu būtu jāzina, ka ierakstot tikai VID adresi, Tu EDS sistēmā nevari iekļūt…autentifikācija vienmēr ir bijusi vajadzīga….vai esi mēģinājis parakņāties pa EDS apcirkņiem?….nē?…Tev tāda doma neradās?…biji pietiekami godīgs, lai veiktu darbības, kas attiecas tikai uz Tevi…
  ….kāpēc mums sašutums par to, ka hakeri “saimnieko” pa banku kontiem, tos aptīrot un piesavinoties lietas, kuras tiem nepieder….bet informācijas zagšanu uztveram kā aizraujošu piedzīvojumu?….

  ….Poikānam nav uzrādīta apsūdzība par ielaušanos datu sistēmā, jo nebija veikti visi drošības pasākumi….apsūdzība par nelikumīgu informācijas piesavināšanos…un šajā ziņā likums ir pārkāpts….
  ….situācija būtu citāda, ja pamanot problēmu – par to tiktu ziņots, nevis 5 mēnešus “kačāt” fizisku un juridisku personu datus un….kādam nolūkam?….

  +4
  -17
  Atbildēt

  0

  andris902 > zane_linina 08.05.2013. 17.46

  …Tretjakoff….vai savā mūžā kaut reizi esi izmantojis EDS un pamēģinājis ieiet sistēmā?….varbūt nevajadzētu fantazēt par lietām, par kurām sajēgas pat nav….

  +3
  -14
  Atbildēt

  0

  andris902 > zane_linina 08.05.2013. 22.27

  …aivarsk….tieši tā!…Tev taisnība – Neo neko jaunu neatklāja, jo dati par amatpersonām bija pieejami…

  …Tretjakoff….ja lasīji rakstu, tad nebūtu jājautā, ko Neo pārkāpis, bet varu Tev vēlreiz atkārtot:

  -“Poikāns, būdams reģistrēts EDS lietotājs un apzinoties piekļūšanas kārtību deklarēšanas sistēmā, 2009.gada jūlijā konstatēja Valsts ieņēmumu dienesta sistēmas ievainojamību. Pēc tam Poikāns laikā no 2009.gada oktobra līdz 2010.gada februārim veicis pretlikumīgu datu lejupielādi, secīgi savos datu nesējos ielādējot no EDS un uzglabājot sev nepiederošus 7 453 411 EDS dokumentus ar juridisko un fizisko personu datiem.

  Poikāns, patvaļīgi piekļūstot VID automatizētajai datu apstrādes sistēmai, esot neatļauti ieguvis arī fizisko personu deklarāciju datus. Iegūtie dokumenti saturēja informāciju par darbinieku vārdiem, personas kodiem, ienākumiem un ieturētajiem nodokļiem, adresēm.”

  …teikšu atklāti – pat nedaudz žēl Poikāna….ar savu iegūto informāciju padalījās ar “žurnālistu”, kurš to izmantoja sensācijas radīšanai un savas popularitātes celšanai….par to “žurnālists” saņēma paaugstinājumu – labi apmaksātu darbu “Ventspils naftā”…bet “žurnālista” izmantotais Poikāns tagad taisnojas tiesībsargājošo iestāžu priekšā….bet….gan jau viņu attaisnos, jo…vai gan Poikāna 3 nolīgtie advokāti savu darbu darīs pa roku galam…

  +2
  -7
  Atbildēt

  0

  ineta_rr > zane_linina 08.05.2013. 17.42

  Varēji jau skaidrāk: “Rokas nost no ZZS, Vienotības korumpētā gala, SC un NA svētās govs!”

  +6
  -10
  Atbildēt

  0

  janis17 > zane_linina 08.05.2013. 17.47

  Robert, tieši tā!
  Neo nebija un nav kādu ietekmīgu kungu politiskais konkurents, bet kā šos labojumus izmantos konkurentu apvākšanā tas skaidri parāda!
  Lai dzerim būtu, ko padomāt – lembim, ušasķikam, muņķim, amerikam vieta čokā! Taču neviens no viņiem nesēž, bet daži pat nav apsūdzēti, lai gan paņem no Rīgas kases dažus miljonus latu, kurus iedod saviem draugiem paspēlēties vai sadedzina 10 milj. Krājbankā dienu pirms kraha.

  +3
  -5
  Atbildēt

  0

  grislits > zane_linina 08.05.2013. 17.10

  Šāda lietu izpratne, kā aprakstījāt, no tiesībaizsardzības iestāžu puses, kā arī iespējamā korumpētība, ir tas iemesls, kādēļ es sliecos neatbalstīt tos grozījumus vēlēšanu likumā par personu atstādināšanu no deputāta pienākumu pildīšanas apsūdzības uzrādīšanas gadījumā.

  +6
  -5
  Atbildēt

  0

  zane_linina > zane_linina 08.05.2013. 21.48

  komunistam, zanE. ko tad Neo ir pārkāpis tavuprāt? ko ir izdarījis nelikumīgu?

  +3
  -1
  Atbildēt

  0

  janis17 > zane_linina 08.05.2013. 19.52

  ZanE VID amatpersonu datu bāzē jebkurš var apskatīt visu amatpersonu algas kopš 2000. Gada. Neko superjaunu neo jau neparādija un neatklāja tik sagrupēta savādāk

  +7
  0
  Atbildēt

  0

  grislits > zane_linina 08.05.2013. 18.13

  zanE, ko Tretjakoff nepareizi pateica? NEO meklēja un atrda brīvi webbrauzerī ierakstāmu adresi, kur atvērās attiecīgās datu bāzes sadaļas ar visu info. Viņš neko neuzlauza. kāds tur sakars ar EDS izmantošanu ikdienā? Es izmantoju EDSu, un kas no tā?

  +12
  -1
  Atbildēt

  0

Gaisma; Enģelis 08.05.2013. 17.10

Iz VIDa:
Vilnis Ulmis, Finanšu un ekonomisko noziegumu izmeklēšanas prokuratūras virsprokurors. Džeks ir dzimis laimes krekliņā:D – laimests SIA “Olympic Casino Latvia”: Ls5600 Nez, prokurors kādu finanču mahināciju izmeklējot nedaudz laimējis;)

Manā stulbā prātā, ar šito vien pietiek, lai šamo papētītu tā rūpīgāk!!

+13
-4
Atbildēt

5

  andris902 > Gaisma; Enģelis 08.05.2013. 17.50

  …Robert…Tev ir kaut mazākā nojausma, kā tiek reģistrēti laimesti kazino un spēļu zāles?….

  +4
  -8
  Atbildēt

  0

  Sandris Maziks > Gaisma; Enģelis 08.05.2013. 18.35

  roberts_j
  “Teorētiski gan nav obligāti, ka izmeklējis finanšu mahinācijas.”

  Nav obligāti, vienalga ko tāds izmeklē. Neviens, kurš spēlē azartspēles, valsts amatiem šaviena attālumā nedrīkstētu tuvoties. Bet amatos esošiem, būtu jazin, ka azartpēļu pieķeršanas gadījumā nežēlīga nopratināšana un bezierunu utilizācija un visu tuvinieku deklasēšana.
  Cik lielu skādi valstij nodarīja tikai viena krievu maita, Vaļka Andrejeva, kas tagad iekārtojusie pie Šlesera ieliktnīša Magones.

  +6
  -6
  Atbildēt

  0

  grislits > Gaisma; Enģelis 08.05.2013. 17.18

  Jā, prokurori, kas laimē kazino, ir aizdomīgi. Kaut gan summa nav liela.

  Teorētiski gan nav obligāti, ka izmeklējis finanšu mahinācijas. Var jau būt kāds cits sarunājis par ko citu samaksāt, izmantojot kā starpnieku kazino, vai arī pats sarunājis ar kazino savu nelegālo kukuļos saņemto naudu atmazgāt 🙂 Tas, protams viss, teorētiski.

  +7
  -2
  Atbildēt

  0

  Gaisma; Enģelis > Gaisma; Enģelis 08.05.2013. 17.58

  :zanE
  Drusku varētu būt nojausma, cik tam triju bērnu tēvam ir jāsaber kontrolējamo krājkasītē, lai šito vinnestu dabūtu))

  +9
  -3
  Atbildēt

  0

  grislits > Gaisma; Enģelis 08.05.2013. 18.16

  zanE, nesāc nu aizstāvēt vienu no naudas atmazgāšanas nozarēm. Ar kazino var tādas shēmiņas uztaisīt naudas atmazgāšanā, ka tik turies 🙂

  Un par konkrēto prokuroru es neko neteicu. Teicu, ka teorētiski tā var būt, un pamats pārbaudei tiešām būtu.

  +9
  -2
  Atbildēt

  0

Saņem svarīgākās ziņas katru darba dienas rītu