Septiņās pašvaldībās pagarināta vēlēšanu kandidātu sarakstu iesniegšana (papildināta) 28

Foto: Ieva Lūka, LETA
Print Friendly, PDF & Email

Lielākā konkurence par vietām pašvaldībā ir Jūrmalā, Rīgā un Jelgavā

Centrālās vēlēšanu komisija (CVK) otrdien nolēma septiņās pašvaldībās par desmit dienām pagarināt deputātu kandidātu sarakstu iesniegšanas termiņu, vēsta LETA. Pašvaldības, kurās pagarināts sarakstu iesniegšanas termiņš, ir Baltinavas novads, Naukšēnu novads, Nīcas novads, Pāvilostas novads, Rūjienas novads, Salacgrīvas novads un Skrundas novads.

Tas nozīmē, ka sarakstus šajās pašvaldībās varēs iesniegt līdz 2.maijam. Pašlaik tajās ir reģistrēts tikai viens kandidātu saraksts.

Atbilstoši Latvijas pilsētas domes un novada domes vēlēšanu likumam kandidātu sarakstu iesniegšana par desmit dienām jāpagarina tajās pašvaldībās, kur vēlēšanām ir reģistrēts tikai viens kandidātu saraksts, nav reģistrēts neviens saraksts vai sarakstos reģistrētais kandidātu skaits ir mazāks par attiecīgajā pašvaldībā ievēlamo deputātu skaitu. Deputātu kandidātu sarakstu iesniegšana beidzās 22.aprīlī.

2009.gada pašvaldību vēlēšanās kandidātu sarakstu iesniegšanas termiņš tika pagarināts divos novados – Mālpils novadā un Naukšēnu novadā -, kuros arī sākotnēji bija iesniegts tikai pa vienam kandidātu sarakstam.

Šovasar gaidāmajās pašvaldību vēlēšanās par krēsliem vietvarās cīnīsies 8656 kandidāti 580 sarakstos, kas ir nedaudz mazāk nekā iepriekšējās vēlēšanās.

Kā liecina Centrālās vēlēšanu komisijas (CVK) apkopotā informācija, aptuveni 60% no kandidātiem ir vīrieši, bet 40% – sievietes.

Visvairāk – 30% – kandidātu ir vecumā no 41 līdz 50 gadiem, vecumā no 51 līdz 60 gadiem ir 24,4% kandidātu, bet vecumā no 31 līdz 40 gadiem – 21,2%. Vidējais kandidātu vecums ir 44,8 gadi, vecākais kandidāts ir 84 gadus vecs, bet jaunākais – nesen sasniedzis pilngadību.

Gandrīz 100% visi deputātu kandidāti ir Latvijas pilsoņi. 67,5% no kandidātiem norādījuši, ka ir latvieši, 26% – nav norādījuši tautību, bet 4,3% norādījuši, ka ir krievi.

Lielākā konkurence par vietām pašvaldībā ir Jūrmalā, Rīgā un Jelgavā, šorīt Latvijas Radio atzīmēja CVK vadītājs Arnis Cimdars.

Rīgā liela konkurence

Latvijas galvaspilsēta Rīga nevar sūdzēties, ka te vēlētājiem trūktu izvēles, par ko balsot pašvaldību vēlēšanās.

Iesniegto 12 kandidātu sarakstu skaitā ir, protams, pašreizējās domes valdošās politisko partiju apvienības “Saskaņas centrs” un partijas “Gods kalpot Rīgai” kopīgais saraksts, kura līderi ir pašreizējais Rīgas mērs Nils Ušakovs (SC) un Andris Ameriks (GKR).

Pilnu sarakstu ar 63 kandidātiem iesniegusi arī partija “Vienotība”, kura par mēra amata kandidāti izvirzījusi Sarmīti Ēlerti, bet pirmo “desmitnieku” sarakstā veido “Vienotības” Rīgas domes frakcijas priekšsēdētājs Olafs Pulks, partijas Rīgas programmas direktors Pēteris Viņķelis, Latvijas Automoto biedrības prezidents Juris Zvirbulis, Ministru prezidenta padomnieks kultūras un politikas plānošanas jautājumos Ints Dālderis, kā arī pašreizējie domes deputāti – Baiba Brigmane, Ēriks Škapars, kurš ir arī Rīgas brīvostas valdes loceklis, Elmārs Vēbers, Valdis Gavars un Juris Viņķelis.

Reformu partija par Rīgas mēra amata kandidāti izvirzījusi Ingu Antāni, kā otrais sarakstā iekļauts Ekonomikas ministrijas parlamentārais sekretārs Vilnis Ķirsis, viņam seko ekonomikas ministra padomniece Ilona Platonova, Izglītības un zinātnes ministra biroja vadītāja Nellija Titova, mākslinieks Bruno Birmanis. Kopumā sarakstā iekļauti 60 kandidāti.

Nacionālā apvienība “Visu Latvijai!”-“Tēvzemei un Brīvībai”/LNNK par Rīgas mēra amata kandidāti izvirzījusi tieslietu ministra padomnieci un Latvijas Universitātes (LU) Juridiskās fakultātes lektori Baibu Broku, komandas līderi ir arhitekts Aleksandrs Kiršteins, transporta nozares speciālists Ingus Kļaviņš, hokeja skolas “Rīga” direktors Dainis Locis, uzņēmējs Ģirts Lapiņš un Valsts policijas Narkotiku apkarošanas nodaļas vadītājs Kārlis Dombrovskis.

Latvijas Zaļā partija (LZP) par Rīgas mēra amata kandidātu izvirzījusi uzņēmēju Gunti Belēviču, ar kuru kopā Rīgas domes vēlēšanās startēs nodibinājuma “Mārtiņa fonds” valdes priekšsēdētāja Elita Keiša, bijusī Izglītības un zinātnes ministrijas (IZM) valsts sekretāra vietniece Inga Štāle, kādreizējais Iekšlietu ministrijas valsts sekretārs un Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta vadītājs Aivars Straume, uzņēmējs Valdis Kalnozols, Rīgas domes Vides pārvaldes priekšnieks Askolds Kļaviņš, Vides aizsardzības kluba (VAK) prezidents Arvīds Ulme, dzīvnieku kapsētas “Citi medību lauki” valdes loceklis Uģis Rūķītis, kā arī Dziesmu svētku virsdiriģents Edgars Račevskis, fotomākslinieks Gunārs Binde, aktieris Arnis Līcītis.

Ar 63 kandidātu sarakstu Rīgas domes vēlēšanās piedalīsies arī centriskā partija Latvijas Zemnieku savienība (LZS), kuras mēra amata kandidāts ir Armands Krauze. Saraksta līderi ir narkologs Jānis Strazdiņš, politologs Artūrs Graudiņš, bijušais izglītības un zinātnes ministrs Rolands Broks, biedrības “Latvijas Vecāku apvienība “Vecāki izglītībai, sadarbībai, izaugsmei”” (VISI) valdes priekšsēdētājs Kārlis Boldiševics, Rīgas reģiona pašvaldību darbinieku arodbiedrības valdes priekšsēdētāja Dace Kaminska, politiskās partija “Tautas kontrole” valdes loceklis Viktors Svirčenko, kā arī Daugavpils Latgaliešu biedrības priekšsēdētājs un “Sociālās Taisnīguma partijas” priekšsēdētāja vietnieks Valdis Lauskis un citi.

Vislatvijas sociāldemokrātu kustība “Par Neatkarīgu Latviju!”, Latvijas kustība “Solidaritāte” iesniegusi 63 deputātu kandidātu sarakstu. Tajā ar pirmo numuru iekļauts Leons Bojārs, kurš bijis Rīgas domes deputāts līdz 1998.gadam, bet kā otrais vēlēšanās startēs “Solidaritātes” valdes priekšsēdētājs, biedrības “Rīga bez narkotikām” valdes priekšsēdētājs Antons Vinovskis. Partijas sarakstā iekļauts arī 6. un 7.Saeimas deputāts, bijušais Rīgas domes deputāts un kādreizējais LPP/LC biedrs Modris Lujāns, aviācijas inženieris Vadims Putins, SIA “Pirmais Baltijas kanāls” mutvārdu tulkotāja Dace Biezā, RISEBA valdes priekšsēdētājs Boriss Kurovs, Latvijas Rakstnieku sabiedrības biedrs Sergejs Žuravļovs.

Arī partija “Alternative” sarakstā ir 63 deputātu amata kandidāti, saraksta līderis ir zvērināts advokāts Andrejs Ādamsons. Vadošo trijnieku veido ārste-ginekoloģe Sergo Bokučava, kā arī pašreizējā domes deputāte Natālija Mirska, kura pašreizējā sasaukumā tika ievēlēta no partijas “Saskaņas centrs” saraksta, bet 2011.gadā no partijas izslēgta “disciplīnas trūkuma dēļ” – viņa atteicās pārreģistrēties partijā “Saskaņa”. Deputātu kandidātu vidū ir arī “Eurosport” sporta komentētājs Vladimirs Siņicins, zvērināta advokāte Natālija Sproģe, frizieris Pāvels Loss un citi.

Rīgas pašvaldības vēlēšanām 53 deputātu kandidātu sarakstu iesniegusi arī Latvijas Sociāldemokrātiskā strādnieku partija (LSDSP). Saraksta līderi ir LSDSP priekšsēdētājs Aivars Timofejevs, kā otrais startē bijušais Rīgas domes priekšsēdētāja vietnieks Jānis Dinevičs, bet sarakstā līdzās ārstiem, pedagogiem, uzņēmējiem un citiem ar 11.numuru Rīgas domes vēlēšanās piedalīsies arī kino un dramatiskā teātra aktieris Rūdolfs Plēpis.

Kā pirmā savu sarakstu Rīgas domes vēlēšanām iesniegusi partija “Par dzimto valodu”, piedāvājot 17 deputātu kandidātus. Saraksta līderis ir jurists, partijas valdes loceklis Ilarions Girss. Otrais numurs ir Latvijas Universitātes pasniedzējs politoloģijas doktors Andrejs Berdņikovs, kurš iepriekš bijis bijušās kultūras ministres Sarmītes Ēlertes (Vienotība) padomnieks integrācijas jautājumos. Ar trešo numuru kandidē publicists ar darba pieredzi Rīgas domē izglītības un transporta jomā Aleksandrs Giļmans, kurš bijis arī krievu skolu aizstāvības štāba biedrs un iepriekš darbojies partijā “PCTVL – Par cilvēka tiesībām vienotā Latvijā”.

Rīgas pašvaldības vēlēšanām 27 kandidātu sarakstu iesniegusi partija “Vienoti Latvijai”. Saraksta līderis ir Rīgas Tehniskās universitātes rektora vietnieks stratēģiskās attīstības jautājumos Mareks Zeltiņš, saraksta pirmajā trijniekā ir universitātes Programmu analīzes un projektu sagatavošanas nodaļas vadītāja Dace Vītola, labdarības fonda “Invest Life” vadītāja Marija Albinoviča, SIA “Rīgas namu pārvaldnieks” projektu vadītājs Andris Tumiņš. Zeltiņš uzskata, ka lielākais izaicinājums priekšvēlēšanu posmā būs pārliecināt partijas, ka pašreizējā “strīdu politika bremzē Rīgas attīstību”.

“Rīcības partija” ar Latvijas Nacionālā Skolotāju savienības priekšsēdētāju Edgaru Kramiņu priekšgalā iesniegusi 15 kandidātu sarakstu, kuru vidū ir Latvijas Kultūras akadēmijas un Rīgas Pedagoģijas un izglītības vadības akadēmijas profesore Sarmīte Jēgere, SIA “Ķemeru takas” valdes loceklis Jānis Pļavinskis, Latvijas Nākotnes institūta valdes priekšsēdētājs un “Rīcības partijas” valdes priekšsēdētājs Normunds Grostiņš un citi.

(papildināta ar informāciju no CVK)

Komentāri (28)

janis17 23.04.2013. 22.24

Reālā Situācija Rīgā pēc vēlēšanām –
SC 45% – 27 deputāti
NA 23% – 15 deputāti
V 21% – 14 deputāti
ZS 7% – 4 deputāti
Pārējie zem 5%
Kāda koalīcija ir iespējama???
Es gribēšu dzirdēt divkosīgās ZanEs dziesmu pēc vēlēšanām…

+3
0
Atbildēt

4

  andris902 > janis17 23.04.2013. 22.51

  …Aivar, Tu esi baigais optimists!…. 🙂

  0
  -4
  Atbildēt

  0

  janis17 > janis17 24.04.2013. 15.31

  DikembeSakamoto Līdz ar to nav pilnīgi nekādas starpības vai nepiedalīties vēlēšanās, vai balsot par sīkpartiju. ————-
  Kā pirms balsu skaitīšanas var zināt, kura partija pārvarēs 5%, kura nē? Ja vadās pēc Tavas loģikas, Latvijas ceļam joprojām būtu jābūt Saeimā :)))))

  Var jau var šo to prognozēt…

  0
  0
  Atbildēt

  0

  Ieva Priedenfelde > janis17 24.04.2013. 10.47

  Vienotība Rīgas domē neiekļūs, tāpēc balss par Vienotību ir zemē nomesta balss. Nebalsojiet par sīkpartijām! Balss par Vienotību ir Ušakovam uzdāvināta balss.

  +1
  -1
  Atbildēt

  0

  janis17 > janis17 23.04.2013. 23.16

  Atiecībā uz V noteikti!!!
  Jā, esmu!

  +2
  -1
  Atbildēt

  0

dace_ampermane 23.04.2013. 10.23

Te ir ko Raivis saka Neatkarīgajā:

(…) Varbūt RP, lai noturētos uz ūdens, galvenais mērķis tiešām ir Lemberga iznīcināšana, bet mums visiem jādzīvo arī pēc šīm pašvaldību vēlēšanām, un jautājums ir tikai tāds: vai netiks radītas tādas likuma normas, kuru dēļ cietīs absolūti nevainīgi cilvēki? Par to, cik Lembergs vainīgs vai nevainīgs, lems tiesa, bet vai šādā veidā politiskai iznīcināšanai netiks pakļauti cilvēki, pret kuriem tiks safabricētas lietas? Viņi taču faktiski tiks sodīti vēl pirms tiesas sprieduma! (…) Kas attiecas uz Lembergu, tad, manuprāt, vienīgais, kā viņu var uzvarēt, ir tiesiskais ceļš, bet, ja runājam par politisko uzvaru, tad tā ir uzvara vēlēšanās. Lai Sprūdžs kopā ar Lolitu Čigāni taisa sarakstu Ventspilī un pārliecina ventspilniekus, ka Lembergs nevar būt pilsētas pārstāvis. Taču ja ar jaunradīta, īpaša likuma spēku tiek novākts konkurents, kurš var patikt vai nepatikt, bet par kuru balso liela daļa ventspilnieku, sekas var būt arī nepatīkamas. Vienudien upuris ir Lembergs, citudien tas var būt jebkurš cits politiķis, kas nepieder tā brīža valdošajai politiskajai elitei,” sacījis Dzintars.

Ko tik vara nedara ar cilēkiem….

+2
-3
Atbildēt

22

  andris902 > dace_ampermane 24.04.2013. 08.52

  …Aivar…lūk, tā tik ir disciplīna – fīrers teica – jāglābj!….un robots Aivars – glābj ar’!….lai gan kļūst tikpat smieklīgs kā fīrers un viņa sponsors….:)

  0
  -2
  Atbildēt

  0

  andris902 > dace_ampermane 24.04.2013. 00.10

  …Aivar…pārlasi Vēlēšanu likumu par pašvaldībām….

  P.S. …un neesi arī sapratis par ko runā Tavs favorīts Dzintars – “neļaut darboties pašvaldībā deputātiem, pret kuriem sākta kriminālvajāšana par smagiem un sevišķi smagiem noziegumiem”….tātad – ievēlētiem deputātiem….

  0
  -2
  Atbildēt

  0

  dace_ampermane > dace_ampermane 23.04.2013. 16.18

  klejotājs lno

  es to lasīju no rīta Diena portālā [bija teikts ka intervija no Neatkarīgās] kad es tagad ieliku pirmo teikumu iekš google tad parādījās ka IR arī TV net.

  Skumji ,lno! Kā varēja ārzemju latvietis Valdis [kā viņu tur sauc?] balsot par šito sarkano karogu ar sirpi? tāpēc, ka samaksāja! Negaidu pilnīgi neko no NA, žuļiki kuri izrāvās ar patriotisma saukļiem. Mēs nacionāli noskaņotie cilvēki ieceļam viņus amatā un šie taisa naudu. Pretīgi!

  +1
  -3
  Atbildēt

  0

  andris902 > dace_ampermane 23.04.2013. 23.51

  …vai tad Poikāns jau kļuvis par deputātu?….

  P.S. ….nebalsojušo balsis nevar sadalīt proporcionāli ievēlētajām partijām…lūdzu, nejauc!….

  0
  -2
  Atbildēt

  0

  andris902 > dace_ampermane 23.04.2013. 22.58

  …-“To izmantos pret pašiem! Cik reizes vēsture ir to pierādījusi?! ”
  ————————-
  …paga, paga!….cik reizes esam pārmetuši, ka deputāti pieņem sev labvēlīgus likumus?….ja šāds likums var pavērsties pret pašiem, tad tas ir solis pareizā virzienā – dzīvojiet un strādājiet tā, lai pret jums nebūtu iespēju uzsākt kriminālvajāšanu (nejaukt ar kriminālprocesa ierosināšanu!)….tātad – tā ir iespēja beidzot sakārtot likumus, kas attiecas arī uz augšējo ešelonu….

  …vai tomēr domā, ka dzīvojam totalitārā valstī?….

  0
  -2
  Atbildēt

  0

  janis17 > dace_ampermane 24.04.2013. 00.07

  Zane, nebalsojušo balsis nevar sadalīt proporcionāli ievēlētajām partijām
  ____________________________________________________________________________
  Elementārās matemātikas uzdevums – 3. klase
  Vēlētāji nobalsoja sekojoši –
  Par partiju X – 30 %
  Par partiju Y – 40%
  Par partijām, kas nepārvarēja 5% barjeru balsoja 30%
  parlamentā (domē) ir ievēlēti 100 deputāti. Zināms, ka vēlēšanās piedalījās 70% balstiesīgo.
  Kuras partijas deputāti pārstāv nebalsojušo pilsoņu kopumu un viņu interesēs pieņem lēmumus?

  *atbilde – Tieši tāpat, kā to vēlētāju, gadījumā, kas balsoja par barjeru nepārvarējušām partijām, viņus pārstāvēs un viņu vietā lēmumus pieņems ievēlētie deputāti. Līdz ar to nav pilnīgi nekādas starpības vai nepiedalīties vēlēšanās, vai balsot par sīkpartiju.

  0
  -1
  Atbildēt

  0

  Ieva Priedenfelde > dace_ampermane 24.04.2013. 10.01

  Līdz ar to nav pilnīgi nekādas starpības vai nepiedalīties vēlēšanās, vai balsot par sīkpartiju.
  ————-
  Kā pirms balsu skaitīšanas var zināt, kura partija pārvarēs 5%, kura nē? Ja vadās pēc Tavas loģikas, Latvijas ceļam joprojām būtu jābūt saeimā.

  0
  -1
  Atbildēt

  0

  andris902 > dace_ampermane 23.04.2013. 21.20

  …Ī.O. ….fui, tik nesmuki nerunā!…nacionāļi ir mazā vīreļa ar lielo hūti – aizstāvji!….pilda uzdevumu par ko tiem samaksāts – ar atbalstu,ar naudu, ar padomu – veidu vari izvēlēties pats….

  -“Dzintars arī kritizējis RP pārraudzībā esošās Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas (VARAM) un “Vienotības” politiķes Lolitas Čigānes virzīto ideju neļaut darboties pašvaldībā deputātiem, pret kuriem sākta kriminālvajāšana par smagiem un sevišķi smagiem noziegumiem. Koalīcijas partneri priekšvēlēšanu gaisotnē Ventspils mēru Aivaru Lembergu izvēlējuši kā ienaidnieka tēlu, ko apkarot.”….
  http://www.delfi.lv/news/velesanas2013/zinas/dzintars-kritize-koalicijas-partnerus-un-bridina-par-prokremlisku-speku-planiem.d?id=43255013

  ….hmmm….īstlatviešu atbalstītāji varētu būt vīlušies….

  +1
  -2
  Atbildēt

  0

  Aivars Krauklis > dace_ampermane 23.04.2013. 18.32

  Okupant, lūdzu bez tādiem apvainojumiem – maukas savus klientus nekrāpj!

  +2
  -3
  Atbildēt

  0

  dro > dace_ampermane 23.04.2013. 22.33

  klejotājs. Noteicošais būs, kā NA nobalsos. Ja atturēsies vai balsos pret, šīs vēlēšanas man būs pirmās pēc 1989. gada, kurās nepiedalīšos.

  +2
  -2
  Atbildēt

  0

  dro > dace_ampermane 24.04.2013. 10.25

  aivarsk. Viss NA rokās. Vienreiz jau 1998.gadā nozvērējos par TB nebalsot. Tikai Vienotības nodevības dēļ par viņiem nobalsoju. Tādā gadījumā man varāk cieņas pret Kremļa aģentu Ušakovu kā pret latviešu sutkām. NA nedraud etaps uz Sibiriju, brīva izvēle – nacionāla valsts vai ceļš pa TB iemīto taciņu…

  +1
  -1
  Atbildēt

  0

  janis17 > dace_ampermane 23.04.2013. 23.16

  Neo jeb Poikāns nedrīkstētu piedalīties vēlēšanās.
  Vēl kaut ko minēt?????

  +1
  -1
  Atbildēt

  0

  janis17 > dace_ampermane 23.04.2013. 23.21

  lno, nedari tādas muļķības, ja dzīvo Rīgā vai citā lielpilsētā – ja nevēlies par NA un liekās, ka tie visi ir blēži, tad balso par V blēžiem!, bet balso.
  Kaut visus strīpo ārā, lai gan nevar būt, ka pa šiem diviem sarakstiem nevar VIENU normālu cilvēku atrast!
  Tie, kas nepiedalās, tāpat patiesībā nobalso, jo viņu balsis sadala proporcionāli un tavējā aizies sc un visiem pārējiem, kas iekļūs domē.
  Nebalsojot Tu nobalsosi par vēl sliktāku variantu…

  +2
  -2
  Atbildēt

  0

  janis17 > dace_ampermane 24.04.2013. 00.02

  ZanE dzīvojiet un strādājiet tā, lai pret jums nebūtu iespēju uzsākt kriminālvajāšanu
  ________________________________________________
  Tas ir labi, tā dzīvot, taču redzams, ka par elementārjurists nav bijis klāt pie šī projekta, jo neviens likums taču nevar atcelt nevainības prezumpciju, lai cik populistiska šī ideja būtu.
  Tādu likumu nevar pieņemt pēc definīcijas, jo automātiski būs prasība ST un ECT, jo kamēr cilvēks nav notiesāts, viņam ir tiesības tapt ievēlētam – Satversmes 91. pants to nosaka.
  Mīļie cilvēki, par ko Jūs runājat šeit!!!

  +1
  -1
  Atbildēt

  0

  dro > dace_ampermane 23.04.2013. 14.46

  klejotājs. Kura datuma neatkarīgā?

  +2
  -2
  Atbildēt

  0

  janis17 > dace_ampermane 23.04.2013. 22.48

  Ja Tu runā par Čigānes projektu, lai kā es neciestu lembi un munkevicu, tomēs rakstīt likumu VIENAM (diviem) cilvēkam nav pieļaujams!
  To izmantos pret pašiem! Cik reizes vēsture ir to pierādījusi?!

  +2
  -2
  Atbildēt

  0

  Ieva Priedenfelde > dace_ampermane 24.04.2013. 10.03

  No juridiskā viedokļa Čigānes projekts ir absurds, kas neatbilst ne Satversmei, ne nevainīguma prezumpcijai.

  +1
  0
  Atbildēt

  0

  janis17 > dace_ampermane 24.04.2013. 00.54

  ZanE, tu par varītēm gribi ielīst dziļāk auzās!
  Nevis Dzintars, bet Čigāne rakstīja – Izstrādāti likumgrozījumi, ka pašvaldības deputāts, pret kuru sākta kriminālvajāšana, automātiski tiek atstādināts no darba pašvaldības domē
  http://www.ir.lv/2013/4/8/kriminalvajats-deputats-jeb-latvijas-aizspogulija

  Tiesības vēlēt un tikt ievēlētam ir garantētas gan Satversmē, gan Starptautiskajā paktā par pilsoniskajām un politiskajām tiesībām, gan arī Eiropas Cilvēktiesību konvencijas 1.protokolā.
  Vārdu salikums – “tiesības tikt ievēlētam” – tieši to arī nozīmē – tiesības pārstāvēt savus vēlētājus!!! Tas nozīmē, ka nevienam nav likumīgas tiesības ievēlētam deputātam (lasi – viņa vēlētājiem) liegt viņu tiesības uz pārstāvību!
  Nu nevar atcelt nevainības prezumpciju. Vēl jo vairāk – bez tiesas lēmuma liegt vēlētājiem pārstāvību.
  http://circa.europa.eu/irc/opoce/fact_sheets/info/data/citizen/eligibility/article_7176_lv.htm
  http://www.mfa.gov.lv/lv/ano/virzieni/Cilvektiesibas/

  +1
  0
  Atbildēt

  0

  dro > dace_ampermane 23.04.2013. 22.54

  aivarsk. Apgalvojums bez jebkādas loģikas. Rietumvalstīs aizdomās turamie atkāpjas paši, bet Latvijas gadījumā ir runa par gadījumiem, kad jau uzsākta kriminālvajāšana. Lūdzu, ja vari, mini kādus vēsturiskus gadījumus.

  +3
  -2
  Atbildēt

  0

  Aivars Krauklis > dace_ampermane 23.04.2013. 13.11

  Es arī ticu Lembergam, kad viņš draudzīgās Krievijas vēstniekam teica, ka ar NA var sarunāt.

  +4
  -3
  Atbildēt

  0

  janis17 > dace_ampermane 24.04.2013. 01.08

  zanE …pārlasi Vēlēšanu likumu par pašvaldībām….
  ___________________________________________________
  Nu kurš tieši pants attiecās uz augstāk apspriesto problēmu????? :)))))))))

  +1
  0
  Atbildēt

  0

  kristaps_drone > dace_ampermane 24.04.2013. 15.42

  Lieliski! Ļaudis šeit pauž savu nosodošu viedokli par Raivi, neizlasot viņa sniegto interviju, bet tikai pārstāstot viens otram atstāstus no viņa intervijas.

  +2
  -1
  Atbildēt

  0

Saņem svarīgākās ziņas katru darba dienas rītu